Jump to content

Lord_James

Użytkownicy
 • Content count

  39
 • Joined

 • Last visited

About Lord_James

 • Rank
  Ranga: Student
 1. Quiz historyczny

  Dobrze, pytaj
 2. Moja ulubiona gra to...

  Heros of Might and Magic - do 3, wszystkie GTA, EU 2, Setlersy, i strongholdy, AoF, Starcraft, Quake 3 i jeszcze pare innych
 3. Mój ulubiony gatunek gier to...

  Rts-y rządzą!! A najbardyiej seria HoMiM-szkoda, ze 4 zrypali.
 4. Którym bohaterem chcialbyś być?

  He he Jamesem Bondem i kilkoma innymi postaciami, zresztą trudno je wymienić-kiedy czytam po prostu wczuwam się w jednego z bohaterów i czar trwa do ostatniej strony. A wtedy zawsze można przeczytać książke jeszcze raz.
 5. Książka, która przeczytałem najwięcej razy to...

  Przeczytałem tomy harego pottera 1-5 po 6 razy. Ale lubie też potop (jakieś 4 x) i trzech muszkieterów (3 x) Do tego tolkien, ale to jż bardziej wyrywkowo. [ Dodano: 2007-06-30, 21:53 ] Przeczytałem tomy harego pottera 1-5 po 6 razy. Ale lubie też potop (jakieś 4 x) i trzech muszkieterów (3 x) Do tego tolkien, ale to już bardziej wyrywkowo. [ Dodano: 2007-06-30, 21:56 ] Sorry za to, ale coś mi rypło na kompie
 6. Aleksander Dumas

  Ja tam wole Hrabiego Monte Hristo. To był dopiero gośc. szczerze radze o nim poczytać. A z muszkieterów lubie Mosquetona, za jego opieke nad rannym Portosem i Atosa-za wybryki w karczmie.
 7. Jak to było pod Grunwaldem?

  Może ci jeszcze "Krzyżaków zacytować?? A co mi tam "MIstrz Urlyk kazał wam też oznajmić panie, iż jeśli skąpo wam pola do bitwy, to się z wojskami wam ustąpi, abyście nie gnuśnieli w zaroślach" mówi to jeden z posłów krzyżackich, po czym ich wojska cofają się o ileś tam. O tym fakcie mówią liczne żródła-dziwi mnie, że o tym nie słyszałeś :razz:
 8. Legion czy Falanga?

  nie napisłem, że atakowała przez wioske. stwierdziłem tylko, że w przypadku gdy teren nie był "czysty" falanga była bezużyteczna. A co do możliwości obrony-to ciekawe, jak obronią się przed oddziałem łuczników.
 9. może herkules(herakles)??
 10. Najlepszy z Piastów

  {*_*} elta napiasała "Przekonało mnie jego pokojowe nastawienie" co do tego, miałbym pewne wątpliwości, nie ulega jednal dyskusjii, że to kazik był najlepszym władcą okresu piastowskiego i daje mu swój głos-za całokształt jego panowania. // Tofik Co do Twych wątpliwości - jeśli chcesz napisać na czym je opierasz zapraszam do tematu o Kazimierzu III Wielkim
 11. Jak to było pod Grunwaldem?

  Jeśli chodzi o wilcze doły, to nie było problemu z wykopaniem ich. Trzeba zauważyć, że krzyżacy odstąpili pola-przedtem mogli oni wykopać te doły, zasłonięci przez własne chorągwie.
 12. He he, zauważ, że skończenie z krzyżakami nie leżało w jego mocy. To prawda że miał trochę stracha w sprawie unii, ale nie zmienia to faktu, że był on królem Polski i musiał dbać o swoje państwo. Zresztą, zauważ - Polacy odzyskali to, co chcieli. Wojna wybuchła z powodu ziemi dobrzyńskiej i Żmudzi, a obie krainy wróciły do prawowitych właścicieli. Zresztą, zdobycie Malborku nie było planowane. Miał on zbyt grube mury i zapasy żywności, aby jakakolwiek ówczesna armia mogła go zdobyć. Zauważ też, że Krzyżacy wciąż mieli poparcie Luksemburczyka, Wacława i Josta. W każdej chwili mogli uderzyć na południową granice państwa. Dodajmy, że nadchodzi pora żniw i żołnierze żądają powrotu do domu. Po grunwaldzie Krzyżacy przestali co prawda zagrażać Polsce, ale Litwa nie była w stanie powstrzymać zakutych w stal rycerzy. Nie było więc szans na rozpad unii.
 13. Quiz historyczny

  Nie, chodzi o kogoś innego. [ Dodano: 2007-06-30, 21:34 ] MOże podpowiem-był podkomorzym nadwornym [ Dodano: 2007-07-03, 22:05 ] Ten gođ to Mikolaj Morawiec Który z wielkich mistrzów krzyzackich przeniósł stolice z wenecji do malborka?
 14. Gdyby się spotkali...

  Albo zabawić się i ustawić obok siebie trzech wielkich rycerzy i rzucić między nich jabłko z napisem "dla najwspanialszego"
 15. Gdyby nie ta bitwa...

  W końcu ktoś zareagował... Według mnie to gdybanie o bitwach jest już zdeka przesadzone-przecież każda bitwa mogła okazać się ważna, gdyby to wygrała druga strona. Zresztą, skoro już inni sobie powymyślali, to gdyby nie bitwa x to naród x byłby najpotężniejszy na świecie, podbiłby europe,azje i afryke, po czym skolonizował kraje nowego świata i dzisiaj bylibyśmy przedstawicielami tegoż narodu.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.