Jump to content

sweet__girl

Użytkownicy
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

About sweet__girl

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. William Wallace

  Niehonorowe... właśnie to dowodzi dobrego stratega, że miał gdzieśhonor ;-) Strateg ma wygrywać. A nie pięknie wyglądać i mądrzyć się jaki to on honorowy i w ogóle. ;-)
 2. Tortury

  Człowieka powinna w ogóle odrzucać myśl o sprawianiu cierpienia innej osobie, nieważne pod jakim pretekstem. Degenerat, któremu sprawia to przyjemność wyrządza jeszcze większe zło, jeśli sprowadzi nas do swojego poziomu. W wyjątkowych sytuacjach tortury mogą być jednak konieczne :wink: .
 3. Oblicza PRL w Rzeczpospolitej

  IMO kiepska tematyka. Wolałabym cusik o wojnach , a nie jakies smuty :x
 4. Co sądzicie o terorryźmie na świecie, jesteście za racjami terrorystów czy nie... poparlibyście ich jakbyście żyli w iraku czy gdzieś? Wypowedzcie sie na temat terroryzmu na całym świecie.
 5. Czołgi

  Jeśli chodzi o pomysł zbudowania czołgu to pierwszy był Leonardo da Vinci. Na początku dwudziestego wieku powstało parę projektów czołgów, najciekawszy z nich pochodził z Australii pana L. E. de Mola zgłoszony w 1912, odkryto go ponownie po I wojnie okazał się lepszy niż ówczesne wozy. Zgłaszano także pomysły zbudowania - przed I wojną - pancernego gąsienicowego pojazdu dla Armii Angielskiej, jednak jedynie co spowodował to drwiący komentarz szefa brytyjskiego sztabu "Śliczne mechaniczne zabawki". Do debiutu doszło 15 września 1916 roku nad rzeką Somą na terenie Francji. Pierwsze "Tanki" MARK 1,pędziły z maksymalną prędkością 8km/h. Mimo powolności po przełamaniu frontu i w darciu się w głąb wrogiego terytorium, czołgi musiały się wycofać, gdyż nie nadążało zaopatrzenie. Debiut "tank-ów" był zaskakująco udany, dla obu stron. MARK 1 Okresem powszechnego użycia czołgu była druga wojna światowa. Był to czas ich największego rozwoju i urozmaicenia. Trudno by wymienić wszystkie użyte modele. Niektóre przeszły do historii, Tygrysy, Pantery, T 34 Józef Stalin Obrazek Wojska pancerne są w użyciu do dzisiaj. Ale wielu sądzi, że w epoce lotnictwa są przeżytkiem. Co wy o tym sądzicie?
 6. No właśnie. Kto z polskich władców (królów i książąt) był waszym zdaniem najgorszym władcą i kto Polsce najbardziej zaszkodził? Proponuję się ograniczyć do trzech "ulubieńców" :]
 7. Atak na Iran?

  http://wiadomosci.onet.pl/1512008,12,item.html
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.