Jump to content

tusk

Użytkownicy
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

About tusk

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Kontakt

 • AIM
  2615542

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  71
 1. pfff ale ja nie napisałam, że Rosja miała interes w dzieleniu się Polską, tylko że również jej wpływ na nasz piękny kraj zaowocował tymi rozbiorami. Taki skrót myślowy, chyba dośc jasny. Jakby mogła wziąć całą Polskę, to by się raczej nie zadowoliła tylko jej częścią.
 2. Rosseau jest ciekawym przykładem. O ile dobrze pamiętam, wyjechał do Szwajcarii i tam też zamieszkał, ponieważ był oszustem matrymonialnym i żony go ścigały, więc musiał sie ukryć :twisted:
 3. Mój ulubiony aktor/aktorka to...

  1. Al Pacino - za filmy: Godfather, Scarface, Sea of love, Rekrut, Bezsenność i całą resztę 2. Angelina Jolie - przede wszystkim za Tomb Ridera i Przerwaną lekcję muzyki 3. Jackie Han i Jet Lee (wszystko jedno który z nich gra - jestem ignorantem i są dla mnie prawie tacy sami:P) 4. Jim Carrey - wiadomo :mrgreen:
 4. Mój ulubiony (czy: najlepszy) horror to...

  Egzorcysta mnie rozczarował. Słyszałam o nim tyle pozytywnch opinii, że nastawiłam się na obejrzenie fascynującego i przerażającego filmu, po którym nie zasnę przez tydzień. A tu tylko dwa mocne fragmenty, reszta średnia. Za to Lśnienie już mi się bardzo podobało. Pobodnie jak Blair Witch Project. Jakiś czas temu widziałam Stay Alive. Pomysł ciekawy, z realizacją gorzej.
 5. :| nie widzę sprzeczności. zależność Polski od Rosji => udział Rosji w zaborach Wyjaśnij łaskawie, co jest taką 'głupotą'
 6. a która częśc mojej wypowiedzi to podważa?
 7. Moja ulubiona gra to...

  cała seria GTA <3 kocham tą grę, za swobodę działania, klimat, za wszystko, ach seria Silent Hill za to że pobudza akcję serca, Resident evil, Tomb raider, Settlersi z sentymentu, TOny Hawk's, Medal of honor <3 hmm jak ja dawno nie grałam :cry:
 8. Nie tykać! - książka nie do czytania

  Dla mnie największą torturą były książki pana Coelho. Te wszystkie banały, ten smętny tom, czułam się jakbym czytała ewangelię (chodzi o styl). Wielkie prawdy, Coelho jako max super hiper mega mędrzec, uduchowiony i posiadający największą wiedzę, na wyższym poziomie świadomości... Dla mnie wszystkie jego książki są do siebie bardzo podobne* i niezwykle mało ambitne. Wiem, że się narażam :mrgreen: , ale zaznaczam, że szanuję ludzi, którym się owa lektura podoba. * a nie zawsze musi to być wadą - taki np Masterton tez ma swoje schematy, które stosuje w niemal każdej książce, a mimo to, dobrze mi się czyta jego dzieła.
 9. Ulubiony autor/autorka

  Bułhakow za Mistrza i Małgorzatę Heller za Paragraf 22 King za wszystko Masłowska za styl
 10. Wierze w Polakow. Jak przychodzi co do czego to potrafimy sie zjednoczyc i zmobilizowac do dzialania - problem w tym ze w ostantiej chwili. I na krótko. jestem dumna Z CD-Action, bo to przeznakomite pismo Z naszych zdolnych informatyków, z naszej historii, z naszego alkoholu, z Załuckiego, z Tedeusza i takich tam. Polacy mają w sobie coś nie z tego świata
 11. Kwestionariusz Prousta

  olaboga, znowu trzeba o sobie pisać :monkey: 1. Moje imię: Tusk wystarczy. 2. Główna cecha mojego charakteru: f31. krótko mówiąc - niestabilność 3. Cechy, których szukam u mężczyzny: ee tam, u mężczyzn nie trzeba nic szukać, wszystko jest podane jak na talerzu 4. Cechy, których szukam u kobiety: właściwie to nie szukam kobiety. Ale jeśli już to pododne zainteresowania i 'jedność umysłów' 5. Co cenię najbardziej u przyjaciół: to że nimi są. A to zobowiązuje do paru rzeczy, które właśnie w nich cenie. (czy ja dzis bredze?) 6. Moja główna wada: nonszalancja i ignorancja. ponoć. aha, i jeszcze 'ze mną zawsze są problemy'. 7. Moje ulubione zajęcie: net, książki, filmy, znajomi, gry 8. Moje marzenie o szczęściu: uh, nie marze o szczęściu. 9. Co wzbudza we mnie obsesyjny lęk: pająki, niskie sufity i pani od matematyki ;( 10. Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: największym? wole sobie tego nei wyobrażać. Przeciez zawsze może być gorzej 11. Kim (lub czym) chciałbym być, gdybym nie był tym, kim jestem: abradabem! 12. Kiedy kłamię: źle się z tym czuje. 13. Słowa, których nadużywam: wulgaryzmy, różnme zwroty, ale raczej w mowie niż w piśmie. 14. Ulubieni bohaterowie literaccy: Woland <3 ! 15. Ulubieni bohaterowie życia codziennego: Moja mysz, Voldemort jest prawdziwym bohaterem. potrafi wyjść z każdej klatki, żeby rzucić się na moją drugą mysz - Peacemakera. 16. Czego nie cierpie ponad wszystko: Hipokryzji 17. Moja dewiza: Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości. to wiele tłumaczy 18. Dar natury, który chciałbym posiadać: wszystkie, a co mi tam. 19. Jak chciałbym umrzeć: spektakularnie. 20. Obecny stan mojego umysłu: umysłowy labirynt 21. Błędy, które najłatwiej wybaczam: wszystkie.
 12. Jako że to mój pierwszy post, witam wszystkich 8) Wiadomo, szlachta najbardziej się przyczyniła do upadku. Moim zdaniem nagorsze było przeświadczenie magnatów, że słabośc państwa jest gwarancją jego przertwania. Owszem, to skłoniło potem państwa ościenne do zgodzenie się na pewne reformy, ale przez wiele lat pogląd ten uniemozliwiał jakikolwiek rozwój. Zaraz po Polsce, winna jest Rosja, imo. Miała na nas raczej największy wpływ, i to od niej w głównej mierze zależało czy dojdzie do rozbiorów. Ale nawet Rosja nie mogłaby nam zagrozic, gdybyśmy sami jej tego nie umozliwili.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.