Jump to content

Maggg

Użytkownicy
  • Content count

    2
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Maggg

  1. Identyfikacja munduru 1913

    Ooo, udało mi się zidentyfikować tak sądze. Ten mundur ma związek z 5 Aleksandryjskim Pułkiem Huzarów. Wg wikipedii sformowany w 1776 (...) brał również udział w działaniach zbrojnych okresu I wojny światowej; rozformowany w 1918.
  2. Dzień Dobry Znalazłam zdjęcie przedstawiające pradziadka. Zdjęcie pochodzi z końca 1913. Pradziadek podobno mieszkał na terenach Litwy, bardzo dobrze jeździł konno, utrzymywał się z żołdu, posiadał ruble, które po rewolucji nie były za wiele warte i nic więcej nie wiem. Również te odznaczenia nic mi nie mówią. Wpisywałam różne kombinacje w wyszukiwarkach obrazów i pobrałam pare PDFów książek z umundurowaniem XIX, przed I wojną i jedyne co mi to przypomina to husarskie umundurowanie. Jakakolwiek wskazówka, zarys historyczny; ten mundur; link do artykułu, z którego mogłabym czegoś więcej się dowiedzieć - będzie dla mnie bardzo cenne. Pozdrawiam serdecznie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.