Jump to content

Milosz95

Użytkownicy
 • Content count

  21
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Milosz95


 1. Czytałem ostatnio , że gdy Niemcy ruszyli na wschód byli witani jak wyzwoliciele.  Oczywiście to było na początku , potem były mordy , rabunki,  gwałty.Nawet Rosyjscy żołnierze przechodzili na strone Niemiec , bo nie chcieli walczyć za Stalina , ale gdy się dowiedzieli co czeka ich gdy się poddadzą to woleli walczyć do upadłego i być może to urtowało Rosje.


 2. Są przecież dokumenty , które pokazują , że Hitler dążył do Sojuszu z nami . I chciał razem z nami zaatakować ZSRR, to co pisze to nie są moje brednie .O tym pisali Polscy i zagraniczni szanowani historycy . Hitler dopiero zmienił stosunek wobec polski wtedy gdy podpisany został pakt sojusznicy z Wielką Brytanią .Ja nie mówię , ze tak musiało być , ale jestem przekonany , że na sojuszu z Niemcami wyszlibyśmy lepiej . Po pokonaniu bolszewików lub wypchnięciu ich za Ural , Niemcy skupili by się na walce z zachodem , którą prawdopodobnie by przegrali . Tylko na pewno potrwało by to dużej , np: zrzuceniem bomby atomowej na Niemcy . Czyli Niemcy i Rosja przegrywa i Polska odzyskuje niepodległość nie w 1989 a 1946 . Polska mogła wygrać 2 WŚ tylko wtedy gdy Rosja i Niemcy by ją przegrali , tak ja w 1 WŚ . Było to realne.


 3. No to w takim razie mogliśmy podpisać pakt Ribbentrop- Beck , do którego Niemcy dążyli . I z nimi zaatakować Związek Radziecki . Nieżyjący już Paweł Wieczorkiewicz obliczył, że Niemcom brakło do zdobycia Moskwy 2  dywizji , Polska mogła dać ich 60 . I wielce prawdopodobnie zdobyli by stolicę ZSRR .No ale to już historia alternatywna . Co nie zmienia faktu , że w tamtych okresie mieliśmy nieudolnych polityków.


 4. Generał Kutrzeba chciał zaatakować skrzydło niemieckiej 8 armii , która kierowała się na Łódź . I to uderzenie mogło mieć dla nas fantastyczne skutki . Byłoby to 150 tys żołnierzy czyli znaczna siła , i po tym ataku karta mogła się odwrócić . Mówił o tym Bogusław Wołoszański . Z tym co Pan piszę to oczywiście się zgadzam , choć nie do końca , ale z Panem nie mam co dyskutować , nie mam tak ogromnej wiedzy jak Pan:).


 5. Ja mam taki pogląd , że Polska walczy z Niemcami , Francja i Wielka Brytania atakuje Niemcy . Polska obrona w takiej sytuacji krzepnie ZSRR wstrzymuję się w ataku na Polskę .  No i wspólnymi siłami walczymy z Niemcami , Niemcy widząc , że ciężko będzie wygrać im wojnę , zgadzają się na rozejm . No ale nie wiadomo il by to trwało , i cały czas na sprawa ZSRR , bo pamiętajmy , że oni również dążyli do wojny .


 6. Oczywiście , że była na to szansa . Tak jak pisał kolega wyżej , gdyby brytyjskie bombowce zamiast ulotek zrzucali by bomby , to niemieckie społeczeństwo być może wywierało by presję na Hitlerze i  dążyło by do zakończenia działań wojennych. Przynajmniej mi się tak wydaje  . Polecam posłuchać odcinek: Bogusław Wołoszański Armia Poznań 1939.


 7. Może i do końca nie wiadomo ,czy wojna by się szybciej zakończyła. Choć wiadomo jest , że Hitler bał się się ataku naszych sojuszników , dlatego do Warszawy przyjechał pociągiem , żeby w razie ataku wrócić do Berlina . Gdyby Wielka Brytania i Francja zaatakowały Niemcy , musieli mi przerzucić wojsko . I nie wiadomo jak w tej sytuacji zachowali by się Rosjanie . Jeżeli nasi sojusznicy by nam w 39 roku pomogli to moim zdaniem wojna zakończyła by się szybko .


 8. Oczywiście , że można było wojnę zakończyć wcześniej . Było tyle zamachów na Hitlera . Gdyby tylko jeden się udał i Hitler by zginął , to wtedy Niemcy dążyli by to pokoju na zachodzie , tylko nie wiadomo co by było z ZSRR , bo raczej mało prawdopodobne , że by się zatrzymali . A Gdyby nasi wspaniali sojusznicy nam pomogli w 39 , to wojna mogła się bardzo szybko zakończyć .

×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.