Jump to content

HistorykAmator97

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About HistorykAmator97

 • Birthday 05/25/1997

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Kontakt

 • Strona WWW
  www.wirtukronika.blogspot.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zainteresowania
  Historia, prehistoria, historia alternatywna, astronomia, polityka
 1. Witam! Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie zakupić książki Antoniego Dudka "Historia Polityczna Polski 1989-2015". Kłopot w tym, że przez to, iż mam świadomość, że ostatnie 30 lat historii jest kwestią sporną, szczególnie w polityce, więc nie wiem czy tak książka odnosi się obiektywnie do tego tematu, czy "faworyzuje" jedną ze stron politycznych. Jak uważacie? Czy jest obiektywna i czy warto po nią sięgnąć? Dziękuję i pozdrawiam!
 2. Witam serdecznie! Prowadzę bloga nt. historii i chciałbym stworzyć serię artykułów o historii Euromajdanu. Na tej stronie: https://obserwatorpolityczny.pl/?p=19004 znalazłem takie informacje: 1. "Jeszcze pod koniec listopada w całej Ukrainie nikt nie miał wątpliwości, że kraj obrał ścieżkę europejską. Na portalach społecznościowych można było oglądać uśmiechnięte twarze członków Partii Regionów, którzy pozowali do zdjęć z europejską flagą, w miastach uroczyście na maszty przy flagach miast i kraju wciągano flagi Wspólnoty (również na wschodzie kraju)", 2. "Janukowycz już zrozumiał, że Unia nie przeznaczy środków za darmo bez zmian ustrojowych w kraju, a Rosja w tym nie pomoże. Dlatego rozpoczął negocjacje z Rosją, która była gotowa pomóc ekonomicznie, wręcz natychmiastowo". Chciałbym te informacje zawrzeć w artykule, ale nie jestem pewny, czy te rzeczy faktycznie miały miejsce. Z góry dziękuję za pomoc!
 3. Frederick Bishop, czy on istniał?

  Mam pytanie, które mnie nurtuje od pewnego czasu. Otóż w Battlefildzie 1 występuje postać Fredericka Bishopa, gońca ANZAC w czasie operacji w Galipoli. Czy taka postać, lub jej pierwowzór, faktycznie istniała, czy tylko wymyślono na potrzeby gry?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.