Jump to content

damian376

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About damian376

 • Rank
  Ranga: Uczeń
 1. Rozbiór Słowacji a Polska

  Ale jest druga kwestia Niemcy chcieli wciągnąć Polskę w sojusz i proponowali Polsce Słowację w zamian za Gdańsk i korytarz polski.
 2. Kto był najlepszym władcą elekcyjnym?

  1. Stefan Batory za kampanię przeciw Rosję i odzyskanie Inflant,reformy wojskowe choć popełniał dosyć duże błędy w polityce wewnętrznej. 2. Zygmunt III Waza za pokonanie Rosji zdobycie ważnej twierdzy Smoleńsk,obronę RON przed nawałnicą turecką. Nie lubiałem go wcześniej,ale nawrócił mnie Tofik :wink: 3. Władysław IV Waza za udane wojny z Rosją,obronę twierdzy Smoleńsk,korzystny pokój ze Szwecją.
 3. Najlepszy z Piastów

  Najlepszym z Piastów według mnie jest Kazimierz Wielki za co??? np.za pokój kaliski dzięki temu odzyskaliśmy Kujawy i ziemię dobrzyńską,walki o Śląsk jako ostatni władca szkoda że nieudane,opanowanie Rusi Halickiej,akademia krakowska i różne reformy kraju.
 4. Seria Total War

  Odświeżam temat. Ja grywam teraz w Medieval I.Gram Polską i oprócz początkowych prowincji mam Chorwację,Węgry,Austrię,Pomorze.Chciałbym się dowiedzieć jakimi państwami gracie i co podbijacie.Teraz szykuję potężne wojsko na długą wojnę z Niemcami.
 5. Krzysztof Żegocki

  Był człowiekiem wiernym Polsce,kiedy inni zdradzili naród.Za jego chytrym planie zabił w czasie potopu landgrafa heskiego Fryderyka szwagra króla szwedzkiego.Ocena może być tylko pozytywna.
 6. Stefan Czarniecki ponieważ w trudnej chwili uratował Polskę przed okupacją szwedzką
 7. Prusy w XVIII wieku

  wtedy Prusy mieli najlepszą armię w Europie
 8. To przez wolne elekcje inne państwa wtrącały się w sprawy Polski w tym Rosja :x Zdanie rozpoczyna się od wielkiej litery. W4W
 9. Jaka była najlepsza armia czasów nowożytnych?

  Zagłosowałem na Anglię Anglia była nie pokonana. Zdanie rozpoczyna się od wielkiej litery. Nazwy krajów też piszemy z dużej litery W4W
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.