Skocz do zawartości

Julia B.

Użytkownicy
  • Zawartość

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Julia B.

  1. Cześć. Mam napisać pracę na temat "Kłopoty z poddaniem". Tak naprawdę nikt do końca nie wie, o co chodzi z danym tematem. Wielokrotnie dopytywałam czy chodzi o poddanie danego władcy (w sensie rezygnacji) czy może o kłopoty z poddanymi. Facet uznał, że mamy ugryźć ten temat tak jak chcemy. Nie chce nas ograniczać, czyli możemy wybrać jedną z podanych przeze mnie dwóch opcji. Dodatkowo w mailu dostałam taką oto podpowiedź: "(...) Aby uprościć może warto odpowiedzieć sobie na pytanie, kim jest władca w kulturze zachodu, czym jest sama relacja pomiędzy poddanymi a władcą, wiec dla zupełnego uspokojenia, propozycje podejścia do tematu zależa od Państwa, czy to jedna epoka, czy wszystko, czy konkretny władca, czy ogólny, moim zamiarem jest przede wszystkim oddania Wam władzy w zakresie tego o czym chcecie powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie, życzac dobrego weekendu". Korzystać mam z tekstów: "Król mity symbole" Jean-Paul Roux (tego niestety nie mam - w internecie brak pdf, a w bibliotece wszystkie wypożyczone) "O władzy" św. Tomasza z Akwinu oraz "Książę" Machiavelli Czy ktoś mógłby mi pomóc? Nie wiem co lepiej będzie napisać. Nie wiem jak zacząć pisanie takiej pracy. No i poszukuję jakiś fajnych przykładów zarówno dotyczących "poddania" się władcy jak i relacji władcy z poddanymi. Błagam o pomoc w nakierowaniu mnie :smartass:
  2. Masz rację, najlepiej będzie skupić się na jakiejś konkretnej epoce. Może być średniowiecze - zawsze najbardziej lubiłam ten okres. Dziękuję za polecenie lektury! Mam jeszcze jedno pytanko - czy jest jakieś ciekawe miejsce w internecie, gdzie warto poczytać o relacjach władca - poddani w średniowieczu i nie będzie tam błędów?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.