Jump to content

pongo

Użytkownicy
  • Content count

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by pongo

  1. Witam. Jestem tu nowy. Na filmie o pułkowniku Kuklińskim "Jack Strong" mówią o jakiejś "sprawie Cerepata". Czy ktoś może mi wyjaśnić co to było? O Pieńkowskim i Kuklińskim pełno informacji w necie a o Cerepacie nic nie znalazłem. Może przekręciłem nazwisko?
  2. Witam ponownie! Mam!!! Na grupie dyskusyjnej pl.sci.historia otrzymałem następującą odpowiedź od niejakiego Andrzeja: "Chodzi Zenona Celegrata. książka: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/244/szpieg-ktory-wiedzial-za-malo-tajemnice-kontrwywiadu-prl.html audycja radiowa: http://www.radiomerkury.pl/informacje/kultura/amerykanski-szpieg-z-leszna.html internet: http://ksiazki.wp.pl/gid,17703321,tytul,Nie-byloby-Kuklinskiego-gdyby-nie-szpieg-ktory-wiedzial-za-malo-WYWIAD,galeria.html wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zenon_Celegrat" Pozdrawiam zinteresowanych tematem.
  3. Film mam. Rozmowa dwóch wysokich rangą polskich oficerów: A: Trzeba rozpracować operacyjnie pułkownika Kukulińskiego. B: Po Ch..?! A: Bo Kukliński był w Wietnamie a my w związku ze sprawą Cerepata rozpracowujemy wszystkich którzy tam służyli. Iwanow z KGB powiedział: "Była sprawa tego Cerepata w Warszawie ale straty niewielkie". Nie wiem czy było więcej w filmie o Cerepacie. Jak znajdę, to opiszę.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.