Jump to content

donner

Użytkownicy
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

About donner

 • Rank
  Ranga: Student

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  II wojna światowa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Bytom czy Piekary Śl.?

  Mea culpa. Bytom Miechowice.
 2. Jak ze Słowian zrobiono Germanów

  Ja obiecuję poprawę ale nie przyznaje się do większości kont mi przypisywanych. Temat nie służy niczemu sensownemu i nigdy nie służył - zamykam - Furiusz
 3. Jak ze Słowian zrobiono Germanów

  Polacy się chwalą, że pochodzą od Sarmatów. A skąd pochodzą Sarmaci ? Nie pytam się z litości co w czasach dajmy na to Jagiellończyków odbywało się we Wrocławiu. Zapewne siedzieli w kościołach katolickich i modlili się o powrót do słowiańskiej macierzy.
 4. Bytom czy Piekary Śl.?

  Śląsk to może być Opole, Wrocław czy Katowice. Musisz to sprecyzować. Metra nie ma w żadnym z tych miast. Na siłę podobno w Warszawie je budują, ciekawe czy z funduszy europejskich czyli i moich podatków.
 5. Bosche, obecni Holendrzy, Belgowie, Niemcy z Niemiec i Austrii do tego północny Tyrol, część Szwajcarii, kraje nordyckie to Germanie. Wśród ludów słowiańskich były osoby ducha germańskiego i poprzez pokolenia wymieszali się z Germanami. Obecnie nikt nie jest gorszy czy lepszy, zależy od człowieka. Moje prawo do tego, że się mylę.
 6. Proponuję spojrzeć na tytuł tego wątku. Podoba mi się ta inicjatywa i jej sprzyjam.
 7. Moja wersja historii Wrocławia ( proszę zwrócić uwagę jaki jestem miły ) jest jak najbardziej tożsama z powszechnie panującą. Chyba nie będzie problem, że czasami sobie Breslau napiszę. Obecnie tam mieszkają ci "nowi Ślązacy" czyli Polacy z różnych stron wśród których mam kilku znajomych. Bruk po którym chodzę jest dalej ten stary ale mieszkanie w którym sypiam już wybudowane za czasów polskich. Nie wiem czego więcej oczekujesz. A sprawa Ślązaków jest fajna i sympatyczna. Podpisuję się pod nią.
 8. München już chyba nie istnieje, Baden-Württemberg leży już chyba we Francji. Mi jako Polakowi został chyba już tylko ten Wrocław.
 9. Bayerische Volkspartei pewnie się cieszy z poparcia w Polsce. Super usłyszeć, że München to nie stolica landu federacyjnego ale stolica osobnego państwa. Najwyższy czas wystawić na ebay Mercedesa. Ta paskudna Baden-Württemberg to inny kraj.
 10. Może Bruno Wątpliwy na ten temat się wypowie Nie jestem żadnym autonomistą, nie interesuje mnie to. A tym bardziej do spraw zarządzania pieniędzmi w Polsce się nie mieszam. Mój land jest mocno autonomiczny i chyba takie rozwiązanie jest nie najgorsze. Tak tylko dodam.
 11. Każdy był gdzie był ale posłuchałem teraz hymn SS. My walczymy dla Deutschland (ok) , my walczymy dla HITLERA ( nie ok ). Wehrmacht lubił mieć Waffen SS w odwodzie i to jest prawda. Wehrmacht był widać sprytny i szanował swoich ludzi.
 12. Jeżeli tak nie napisałeś to bardzo miło. Zgodnie z takimi kategoriami to przecież ja także jestem Polakiem No dobra, koniec żartów.
 13. http://de.wikipedia.org/wiki/Breslau Nawet ta biedna wikipedia podaje podstawowe daty.
 14. Daj spokój, to polskie forum. Rodzice mnie wywieźli z tego kraju gdy byłem w 4 czy 5 klasie szkoły podstawowej, teraz znajomość polskiego mi się przydaje. Dużo się nasłuchałem w rodzinie o czasach wojny, do Waffen SS nikt nie należał, to byli fanatycy a ci moi raczej standardowi. Praca, dom, rodzina i nagle ciach. Herzliche Grüße.
 15. Nie popadajmy aż w taką fascynację, nie musisz się do mnie modlić. Kiedyś Wrocław był czeski, potem niemiecki, teraz polski. Niezbadane są wyroki boskie.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.