Jump to content

betania

Użytkownicy
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

About betania

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Starożytność

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Powtarzam, ze nie chce mi sie rozdzielac wlosa na czworo ale to poprzedni system zmuszal do jedynie wlasciwego okreslenia narodowosciowego. Argumenty sa malo przekonujace aby podejmowac polemike. W materiale wiekszosc spraw jest wytlumaczona. O Czechach chyba nie warto pisac ale czesc Slezska tam sie znajduje. Moze najlepiej zamknac ten temat bo niepotrzebnie go otwieralem nie wiedzac, ze nie bede mial mozliwosci ewetualnej zmiany czy zamkniecia. Ostatecznie pozdrawiam. Przepraszam za brak polskich liter.
 2. Nie chciałem politycznej debaty wszczynać czy przekonywać do niemieckości. Mamy inną historię i Niemcy to cześć naszych rodzin czy kultury. Nigdy specjalnie nic paskudnego nam nie uczynili a raczej przygarnęli w czasach PRL ale nie podejrzewajcie mnie o niechęć w stosunku do Polaków. Tak jak wszędzie są skrajne poglądy jednak ja do nich nie należę. Włos na czworo niezbyt mi się rozdzielać. Jancet, uważam, ze dosyć trafnie to ująłeś.
 3. Znasz świat jak czytam więc ta globalizacja chyba nie jest najgorsza. A ten Kolumb to chyba "Indie" odkrył.
 4. Może i niepotrzebnie ten wątek założyłem bo może być to trudne do zrozumienia dla Polaka. Nie jestem Niemcem mimo żony Niemki ale także nie jestem Polakiem. Nie jestem antypolski bo jednak w tej kulturze się wychowywałem ale amputowanie mi części mojej tożsamości to nie jest w porządku. Może i dobrze, że mam 2 Ojczyzny i może dobrze, że moje dziecko zna niemiecki, polski i ślonski ale czy koncesjonowanie światopoglądu to najlepszy sposób ? Pozdrawiam.
 5. Popłakałem się jak bóbr. Mogę mieszkać w Essen ale Ślonsk to najwyższa wartość dla mnie.
 6. Chyba to potwierdzi administrator bo z sieci mobilnej korzystam. A chodzi o wzajemne relacje i może warto na spokojnie poświęcić 1h na wysłuchanie. Czytałem Twoje posty i jak nie Ty to kto ? Jak nie teraz to kiedy ?
 7. Co ciekawe ci nowi Ślązacy przyjmują sposób myślenia autochtonów. Oczywiście propolscy ale jednak śląscy.
 8. Ten materiał mówi wszystko. Bardzo uczciwie i bardzo prawdziwie. Prawdziwemu Ślonzokowi łezka poleci, czy to polskiemu czy niemieckiemu.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.