Jump to content

Polak w UA

Użytkownicy
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

About Polak w UA

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Okres międzywojenny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Wybory w okresie międzywojennym

  Dziękuję. Złoże wniosek do archiwum na Ukrainie i w Warszawe аby uzyskać listę wyborców w 1935 r. w Ostrogu i pobliżu Kostopila.
 2. Wybory w okresie międzywojennym

  Dzięki za odpowiedź. Ja zwrócił się do parafii w Ostrogu, ale kościoł został zniszczoni przez komunistów. Więc myślę, że dokumenty publiczne mogą być ewakuowani przed wojną na teren Polski. Wiem, że mieszkańcy Lwowa mogli odnaleźć takie dokumenty w archiwach Warszawu i Rzeszowa. Gdzie mogli ewakuować dokumenty z Wołynia?
 3. Witam panie i panowie. Jestem obywatelem Ukrainy o polskich korzeniach i stara się udowodnić, że jest jednym z narodu polskiego, mimo okupacji sowieckiej . Moi przodkowie mieszkali terytorium województwa wołyńskiego - od strony ojca w miejscowości Ostroga, a po stronie mojej matki w miejscowości Kostopila. W archiwum z strony ukraińskiej nie ma dowodów pochodzenija przodkow, a po wojnie- wszyscy stali Ukraińcаmi. Chcę iść w drugą stronę - myślę, że moi dziadkowie byli obywatelami polskimi i dlatego mogli uczestniczyć w wyborach między 1 i 2 światowych wojen. Gdzie mogę znaleźć informacje na temat listy wyborcow w tym czasie i na terenie województwa wołyńskiego?
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.