Jump to content

mkv88

Użytkownicy
 • Content count

  61
 • Joined

 • Last visited

About mkv88

 • Rank
  Ranga: Licencjat

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  XX wiek

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Czytałem ten list i byłem również zażenowany. ZLNŚ to kilka osób i stawianie ich na piedestał to feler, błąd. Nikt tu nikomu w plecy nie strzela a chacharem raczej nie jestem. Przykro mi, że tak to oceniasz. OT trzeba zakończyć, przynajmniej w tej kwestii się zgadzamy.
 2. Przykro mi, kwestia zniesmaczenia nie była moim celem. Tak nadmienię, że żadna ze śląskich organizacji nawet mandatu nie dostała, RIO nic niewłaściwego nie znalazło, na tym marszu corocznym są całe rodziny. To nie jest zdrada, to jest pokazanie swojej tożsamości.
 3. Poniższe dwa wpisy zostały dodatkowo przekopiowane na prośbę Tomasza N, by inni wiedzieli o co chodzi. Tomaszu, za jaką zdradę ? Czują się tylko Ślązakami, to ma być ta zdrada ?
 4. Fortyfikacje i schrony

  Taki jak ja podoficer WP. Wojsko miałem po powrocie z Anglii.Na RP ręki nie podniosę bo wiąże mnie przysięga. Tylko z tego powodu. My Ślązacy doświadczyliśmy już tyle krzywd ze strony Polaków, nudne będzie przytaczanie.
 5. Fortyfikacje i schrony

  Pan Marszałek nawet z wagonu miał problem wyleźć. Jeszcze lepszy był jego namiestnik Grażyński - Kurzydło. Skończył na wyspie węży i za to lubię Sikorskiego.
 6. Fortyfikacje i schrony

  Dynkmal to może na Redenie. Nie chciałem nikomu ubliżyć, Tomasza naprawdę szanuję, jednak [... - proszę zważać na słownictwo, no i na umiejętność pisania w języku polskim, zwłaszcza na końcówki...]
 7. Fortyfikacje i schrony

  Tomasza N. to szanuję ale [... ciach - proszę zważać na słownictwo]
 8. Fortyfikacje i schrony

  Może przeczytaj ich życiorysy. Żaden z tych dowódców nie urodził się na Śląsku. Tak btw to było wielu znamienitych żołnierzy, jednak Piłsudski jako niemiecką kolonię się ich obawiał.
 9. Nie.Dolnoślązacy to byli Niemcy, obecni to Kresowiacy. Ciekawy jestem co będzie za 20 lat. [... ciach]
 10. No tak, gdy ja byłem wyzywany od owczarków to było ok ? [... ciach]
 11. O Ślonsku to może opowieści babki usłyszałeś. Taki z ciebie Ślonzok co ze mnie Chińczyk. Tyla we tymacie [... ciach]
 12. Mamy już 80.000 bez pieniędzy, bez reklamy. Jak tam obrażający mnie lancaster ? Zdziwiony ? Owczarków to sobie w swoim otoczeniu poszukaj. Mam alzackiego na placu, przy Parku Śląskim, zapraszam, może ci to wytłumaczy. Chociaż chamstwo to przywara nie narodowa.
 13. Fortyfikacje i schrony

  Żaden z dowódców tych nieruchomości nie był Ślązakiem. Czemu i dlaczego, na to pytanie chyba znasz odpowiedź.
 14. Póki co to "na żebry" nie my do Europy chodzimy, nawet szans na to nie ma biorąc pod uwagę polskie ustawodawstwo. Proszę bardzo, niech Polacy zmienią ten próg wyborczy z 5% na 1% bo tak trochę obserwując politykę chyba nie będzie sporej różnicy czy w Sejmie będzie 5 czy 15 partii, skoro dwie największe i tak mają problem w porozumieniu się co do najprostszych kwestii. Za pieniądze z Europy budujemy sobie czy modernizujemy różne obiekty ale już proeuropejscy to do końca nie jesteśmy. Autostradami jedziemy do Europy, wybudowanymi za pieniądze europejskiego podatnika aby sobie na nią ponarzekać. Taka trochę hipokryzja ale gdy Ślązacy chcą coś dla siebie to są jak czytam największymi krzykaczami i żądnymi pieniędzy personami w tym kraju. Naprawdę nie widzę większego sensu w kontynuacji tej pogawędki przynajmniej z mojej strony.
 15. Przeczytałem ale nie będę uczestniczył we wspomnianej dyskusji. Kwestia braku czasu i wyzywanie od "ślązakowskich bydlaków" w oparciu o list dwóch osób, którzy nie są skupieni w żadnej liczącej się organizacji regionalnej to takie typowe szukanie haków a ja zanadto szanuję swój czas aby wikłać się w takie rozmowy. Mają prawo do swojego zdania tak jak ja mam prawo do swojego.
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.