Jump to content

foad

Użytkownicy
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

About foad

 • Rank
  Ranga: Uczeń

Poprzednie pola

 • Specjalizacja
  Okres międzywojenny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. A co możecie powiedzieć mi o socrealizmie polskim i sowieckim?
 2. Ten link został podany kilka postów wcześniej.
 3. Wielkie dzięki za zaangażowanie w temat, szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że ktoś poważnie do tego podejdzie, co mile mnie zaskoczyło. Wszystkie propozycje przeanalizuję i może coś uda mi się wybrać, a jeśli zadanie mnie przerośnie po prostu wybiorę inny temat, bo ten szczerze mówiąc do łatwych nie należy. Mam jeszcze miesiąc, więc pomyślę. Pozdrawiam!
 4. No niestety. Ale z tematu, który podsunąłeś można i tak wiele już się dowiedzieć. Szczególnie o Rosyjskich intelektualistach, a takich też szukam.
 5. Nie będzie łatwo to dostać, ale trzeba będzie się postarać.
 6. On byłby świetny, ale właśnie nazistowskie teksty to coś, co zdobyć najciężej.
 7. Z plakatu skorzystam na pewno. W końcu to też jakbym literacka forma przekazu. D'Annunzio "Triumf śmierci" wydał w wieku XIX, a szkoda. Zapoznam się jednak z jego późniejszymi dziełami. Co do Króla Lwa - genialne. Szkoda, że nie mogę tego wykorzystać. Film byłby dobry, ale niestety też raczej odpada.
 8. Poszukuję raczej czegoś, co bo było podstawą i wyznaczało kierunek totalitaryzmom Europejskim. Wydaje mi się, że najlepsze do tego byłyby dzieła Marksa i Nietzchego, ale to nie ten wiek.
 9. Temat brzmi: "Literatura w służbie totalitarnej ideologii. Omów zagadnienie na przykładach literackich XX wieku." Doszedłem do wniosku, że dobrze byłoby znaleźć książki, w których opisane jest jak powinno działać państwo totalitarne i jak sterować w nim zwykłym obywatelem. Ewentualnie książki propagandowe właśnie.
 10. "Doktryna Faszyzmu" Giovanniego Gentile (przypisywana Mussoliniemu), ale nie czytałem jeszcze. A istnieje możliwość zapoznania się z treścią puczu Hitlera? Co do komunizmu jestem w kropce.
 11. Witam Czy ktoś byłbym mi w stanie podać tytuły książek w których opisane są zasady działania i sposoby propagandy trzech największych totalitaryzmów (nazizm, komunizm i faszyzm)? Będę wdzięczny
×

Important Information

Przed wyrażeniem zgody na Terms of Use forum koniecznie zapoznaj się z naszą Privacy Policy. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.