Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Nowy portal

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku tygodni niemalże każdego dnia trwały intensywne prace nad nowym portalem. Początkowo chcieliśmy wystartować 1 września, ale udało nam się skończyć przed czasem i w związku z tym postanowiliśmy wystartować 22 sierpnia w rocznicę wielkiego zwycięstwa wojsk polskich pod Obertynem.

Zmiany są fundamentalne, co widać już na pierwszy rzut oka. Jedyne co się nie zmieniło to adres, artykuły (z tym, że jest ich więcej) i nasz zapał do tworzenia portalu. Nadal obowiązuje domena historia.org.pl i to pozostanie niezmienne, natomiast zmieniły się adresy podstron. Mnie trochę czasu zanim roboty wyszukiwarek uwzględnią nowe adresy podstron. Nowy portal to przede wszystkim poprawiona funkcjonalność i czytelność działów. Nie ma potrzeby niewygodnego przewijania strony tak jak było to dotychczas. Staraliśmy się tak ułożyć działy, by wszystko było pod ręką. Podział działów również jest bardziej przejrzysty.

Kolejne ważne zmiany to m.in. przy każdym artykule pojawi się informacja o autorze, dacie publikacji, ewentualnych w niej zmianach, będzie informacja o tematach podobnych, a także lista publikacji danego autora. Jest również możliwość oceny artykułów i przeglądania ich w formacie .pdf. Pojawiła się także wyszukiwarka treści w portalu, która z pewnością ułatwi poszukiwanie potrzebnych informacji. Nowych aplikacji jest dużo więcej, ale spróbujcie poszukać ich sami : )

Zmieniona została także grafika i powstało nowe logo, które możemy dzisiaj oficjalnie zaprezentować:

joomla_logo_black.jpg

Najwięcej pracy kosztowało nas przenoszeniu artykułów i tworzeniu do nich sekcji i kategorii. Zajmowało to sporo czasu gdyż, czasem trzeba było poprawić, treść dodać meta dane, opisy etc. Niestety nie udało nam się znaleźć zadowalającego nas dodatku umożliwiającego komentowania publikacji. Postaramy się to tak szybko jak to możliwe poprawić. Na pewno zdarzyły nam się inne niedociągnięcia, za które przepraszamy i postaramy się na bieżąco poprawiać.

Szczególnie podziękowania należą się Grzegorzowi Gilewiczowi z desiggn.pl, który jest autorem loga portalu, a jego pomoc techniczna przy tworzeniu portalu była nieoceniona.

Mamy nadzieje, że portal będzie się Wam podobał, a korzystanie z niego będzie jeszcze przyjemniejsze. Prosimy Was o ocenę i komentarze dt. nowego portalu, które możecie przesyłać na adres redakcja@historia.org.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wspomniałem nowy portal bardzo mi się podoba. Jeśli będę miał jakieś uwagi lub na portalu pojawią się jakieś błędy (w co wątpię) natychmiast je zgłoszę. Pozostało mi jedynie jak najszybciej uporać się z recenzją, by móc ją zamieścić już w ramach działalności portalu. Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wygląda całkiem sympatycznie i przejrzyście, wytropiłem jednak literówki - jest 'Litertura w jedynce - Jeźdźcy z Piekieł, Hellequin, Bernarda Cornwella', ale to rzecz łatwa do poprawienia ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

jako że lubię prostotę banner mi się bardzo podoba, a z racji że tło powinno być czarne, wiadomo którą wersję preferuję:D

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.