Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Z czego w Polsce jestem dumny?

Rekomendowane odpowiedzi

Qdl4ty   

Jezeli mowimy tylko o terazniejszosci to musze niewatpliwie wspomniec o Polskich firmach ,ktore NAPRAWDE podbijaja Zachod ...oczywiscie nie jest ich bardzo duzo i nie sa obecne ( jeszcze ) na wszystkicj rynkach .

Nie wiem czy o to chodzilo Adminowi w jego poscie : Krakow , Wroclaw i Poznan - miasta ,ktore sie ciagle rozwijaja ( sa naprawde piekne ) i co jest chyba najwiekszym potwierdzeniem - mozna w nich spotkac duzo obcokrajowcow .

Jednakze wszystko blednie w kontrascie z Polska historia ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kraków z tego względu, że to piękne miasto ze wspaniała historią i z milionami turystów z zagranicy i polski, to najbardziej znane miasto polski dla obcokrajowców, japończycy zabijają się żeby zobaczyć ołtarz Wita Stwosza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

:wink: zabytki- piękne miasta :mrgreen:

:lol: pisarze, sportowcy, naukowcy

:) edukacja

:P z zaradności Polaków :mrgreen:

:P osiągnięcia kulturalne

potem jeszcze coś dopiszę... :roll:

-----------------------------------------------------------------

:razz: oczywiście z Jana Pawła II :grin:

:razz: wytwałośi i męstwa w walkch o niepodległość

:razz: "Polak potrafi!" :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Emjotka   

* z walki o niepodległość ...

* z zabytkowych, pięknych miast- Kraków, Kazimierz Wielki nad Wisłą itd. (a nawet mój Ostrowiec- jakby nie patrzeć ma ponad 400 udokumentowanej historii, o wsiach Ostrów, Denków i innych/nie budu zanudzać/ nie wspominając )

* z poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Czesława Miłosza, Tadeusza Różewicza,Stefana Żeromskiego,Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ,

* z języka ...

* z "kombinowania" :wink:

* z polskości :roll: (jak to inaczej wyrazić? :lol: )

* z Marii Skłodowskiej- Curie i innych polskich naukowców,

* z umiejętości robienia czegoś z niczego.. :mrgreen:

* z ti_mo_na... :)

jak mi coś do łepka przyjdzie-dopiszę...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andrzej   

Własciwie jestem dumny ze wszystkiego: z naszej historii, kultury, tradycji z polskiej tolerancji, z naszej przedsiębiorczości i zaradności z wielu wybitnych polaków oprocz wymienionych już tutaj to np: Ignacy Domeyko, Bronislaw Piłsudski, i żeby dalej nie wymieniać to zamieszczam ten link (można poczytać o wielu wybitnych polakach w nauce :wink: Polscy uczeni w nauce światowej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja także czuję się dumny z naszej historii bo nawet gdy naprawdę było ciężko, Polska zawsze zachowywała tożsamość. Podobnie jak Admin dumny jestem także z przepieknego miasta Kraków (szkoda, że tam nie mieszkam :sad: ), które jest bezsprzeczną stolicą kultury, historii i w końcu też nauki. Postacią, która swoimi sukcesami, sprawiała, że płakałem z szczęścia był Adam Małysz. Jemu poświęciłem wielką kronikę jego skoków, w której zbieram wycinki z gazet.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amilkar   

Jak rzekła mer niemalże z niczego no ale wiem że polacy potrafia sie "bić'" czyli walczyc , przeleja krew za wszystko co warte jej przelania i sa w tym najlepsi.

[ Dodano: 2006-08-10, 19:37 ]

aha i sa najwierniejszym wojskiem w historii świata nigdy takiego nie bedzie nei bylo i nie ma

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Z tego że wszędzie sobie poradzimy, ,, można nas zabić ale nie pokonać''. Nasz polski charakter ma wiele wad ale i tak jest najlepszy. No i używki też mamy niezłe :) No i nasze piękne polskie dziewczynki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kurcze własnie ostatni post i myślałem, że nikt nie doda naszych pięknych kobiet a tu proszę :) Może to zabrzmi smiesznie ale ze wszystkiego. Dziwią mnie opinie, ze niektórzy niemają niczego co mogliby uznac za dumne. Przecież mieliśmy Papieża Polaka, licznych noblistów, Ks. Twardowskiego, Nowaka- Jeziorańskiego, S. Lema, Cz. Miłosza, J Giedroycia... można by wymieniać długo :P Oczywiscie plus wyzej wymienione powody do dumy :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
w4w   

Mam rozumieć że mój przedmówca jest dumny z Braciszków i reszty tej sfory?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.