Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
blecho

Jakby wyglądała Europa bez Hitlera

Rekomendowane odpowiedzi

pipen15   

Wybuchła by wojna, bo Stalin rozszerzał ZSRR a nie wiadomo jakby się zachowały Włochy.

Jak by nie Hitler robił sobie co chce z "zachodem" to robił by to Stalin. A tak, to poprostu był zmuszony czekać na rozwój wydarzeń (najchetniej spodziewał sie pozycyjnej wojny na zachodzie - i zajecie calej Europy). Ale bez Hitlera nie miał by na co czekać i incjował by sam wydarzenia w Europie, inspirował anrchostow w Huiszpani, socjalistów w Anglii i komunistów w Niemczch. Myśle, ze decydujacy byłby Wielki Kryzys.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle,że najlepiej by było, gdyby nie urodził się żaden z tych szaleńców. Jednak oni urodzili się i była okrutna wojna.

Gdyby Stalin zaczął wojnę, jestem przekonany,że byłoby więcej tajemnych zabójstw. Bo Hitler robił to jawnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że znalazłby się inny taki... Ciekawy jest wątek. Nie rozmyślałem wcześniej o historii z tej perspektywy. Ale i tak głęboko jestem przekonany, że wszystko i tak się powtarza w koło, więc nie ma sensu w tych zmianach.

Edytowane przez secesjonista
poprawiono pisownię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mało brakowało aby Hitlera nie było... W I wojnie światowej w okopach odniósł bardzo ciężkie rany i gdyby nie nadeszła pomoc to by zmarł.

A w Warszawie 1939 roku mało co by nie doszło do zamachu na Adolfa.

a może ludzie Goeringa by przejęli władzę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

Europa była by piekłem pełnym nacjonalizmów i brutalnie antysemicka, tumulty etniczne prowadziły by do rzezi i odwetów. Szalał by wyzysk etniczny i rasowy. Świat stanął by w płomieniach, w czerwonych płomieniach. Rewolucja socjalistyczna opanowały by Europe potem Świat. 

Edytowane przez secesjonista
Pisownia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   
4 godziny temu, pipen15 napisał:

Europa była by piekłem pełnym nacjonalizmów i brutalnie antysemicka, tumulty etniczne prowadziły by do rzezi i odwetów. Szalał by wyzysk etniczny i rasowy. Świat stanął by w płomieniach, w czerwonych płomieniach. Rewolucja socjalistyczna opanowały by Europe potem Świat. 

No patrz ileż to dobrego zrobił stary wujek Adolf. Bez niego nie dałoby się żyć.

A on taki niedoceniany....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

Wszystko dzieje się dokładnie odwrotnie niż zakładają historycy. Holocaust wyleczył brutalnie EU z nacjonalizmu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No popatrz, a ostatnio w Polsce niektóre środowiska, tak często mówią i piszą o wzroście w Europie tendencji nacjonalistycznych i ksenofobicznych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
pipen15   

... i jaki jest twój pogląd w tej sprawie? Bo niektóre środowiska uważają że światem rządzą gady. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.