Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Matura z historii - giełda pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat to miałem opanowane ; ) Bałem się wypracowania z II RP, wtedy się tym nie interesowałem i nie miałem szczegółowej wiedzy.

Ja również życzę, by temat był relatywnie łatwy dla każdego, połamania piór!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   
Będzie coś z sfery gospodarczo-społecznej. Teraz to staje się coraz popularniejsze.

I niestety takie coś było:

Sytuacja gospodarcza na ziemiach polskich w latach 1815 - 1914.

Drugi temat to coś podobnego ale w XVI - XVII wieku...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Narya jest z CKE! :huh:

Swoją drogą to zabawne, że niektórzy są niczym wyrocznie - moja polonistka mówiła, że na polskim będzie Pan Tadeusz i był ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ucio   
Narya jest z CKE! :huh:

Swoją drogą to zabawne, że niektórzy są niczym wyrocznie - moja polonistka mówiła, że na polskim będzie Pan Tadeusz i był ;)

No właśnie niektórzy... Moja historyczka prorokowała transformacje ustrojową albo cosik z zimnej wojny.

Jeszcze wczoraj na wikipedii czytałem o inwazji na Czechosłowację....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
katka111   

Witam! muszę powiedzieć (napisać ;p ) że to rewelacyjne uczucie mieć już historię za sobą! :huh: pytania testowe i teksty były, jak to mówi mój kolega "ekologiczne" a wypracowanie, cóż nie wiem jak Wy, ale ja jestem zadowolona. a poza tym nasza nauczycielka z historii chyba rzeczywiście jest jakimś medium ;p na próbnej w kwietniu pisaliśmy temat "przemiany gospodarczo - społeczne w XV i XVI wieku w Europie", a ostatnio dostaliśmy od niej informacje o rodzącym się kapitalizmie na ziemiach polskich w okresie zaborów.... więc sądzę, że maturzyści z mojej klasy mogą być zadowoleni ;)

ogólnie EKOLOGICZNIE :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
evcia   

moim zdaniem test byl latwy, teksty zrodlowe juz troche gorzej, ale temat na wypracowanie .. calkiem innego sie spodziewalam ;p napisac napisalam bo podobny temat pisalam kiedys na korki z hiry wiec sobie przypomnialam , ale ogolnie bylam przygotowana na calkiem cos innego ;/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Eldo   

Test był łatwy, miałem tylko 1 błąd (w zadaniu z gotykiem, ale u mnie nieznajomość stylów to norma :huh:), wypracowanie? Nie było tak źle, jak mogło się wydawać. Wykorzystałem całą przewidzianą ilość stron, teraz tylko pytanie, czy wpiszę się w klucz. Ogólnie jednak mówiąc, matura nie była trudna, już trudniejsza była podstawowa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Oczywiście chcę zdementować tę plotkę jakobym był z CKE. ;> (Nie jestem z CKE ani OKE)

Chociaż kto tam wie.. ;>

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   

Dokładnie. Ja myślę, że ciocia mamy brata kolegi wujka koleżanki... bardzo możliwe :huh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Fanaa   
niestety nie rozdwoję się : )

A szkoda... ;) Ale myślę, że jakoś przeżyjemy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.