Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Rycerz1984

Ulubione seriale z dawnych lat

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać jakie są wasze ulubione seriale, które powstały przed ostatnimi piętnastoma latami. Moim skromnym zdaniem stare seriale miały niepowtarzalny klimat, w obecnych dużo się dzieje, są ciekawe, ale jakoś nie ma tej magi co kiedyś.

Z polskich seriali z dawnych lat moimi ulubionymi są: "Stawka większa niż życie", "Polskie drogi", "Kolumbowie", Zmiennicy, Alternatywy 4.

Dawne seriale zachodnie również wyżej oceniam od dzisiejszych - "Miasteczko Twin Peaks", genialny "Robin z Sherwood", "Policjanci z Miami", "Północ-Południe", "Gliniarz i prokurator", moim zdaniem wygrywają z dzisiejszymi. Te seriale mają w sobie to coś, że nawet po latach chętnie się do nich wraca, a niektóre w mojej ocenie z czasem nawet zyskują.

Edytowane przez Rycerz1984

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Oj zdecydowanie stare mają w sobie klimat, który dzisiaj osiągają pojedyncze produkcje. Z polskich produkcji jedynie Pitbull, a z zagranicznych Detektyw Monk, są w stanie przykuć mnie do telewizorni... Ale do rzeczy. Z dawnych polskich produkcji, nie jestem w stanie wskazać ulubionych. Wszystkie oglądam z jednakowym sentymentem. I Kolumbowie, i Stawka większa niż życie, i Janosik, Polskie drogi, Czterej pancerni i pies, Dom, Alternatywy 4, 07 zgłoś się, Przygody Pana Michała czy z takich typowo młodzieżowych Podróż za jeden uśmiech. Do dzisiaj oglądam z jednakową radością. Oglądając po raz 30-któryś Klossa wyciągam z tego większą przyjemność, niż w pierwszego odcinka jakiejś najnowszej produkcji. Co do zagramanicznych, to przede wszystkim MacGayver, Drużyna A, Gliniarz i prokurator, Bonanza i Starsky i Hutch... To się oglądało, każdy odcinek to było wydarzenie... a teraz... tony najróżniejszych seriali, które w sumie powielają tylko pewne schematy. Dla mnie nic specjalnego...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
canny^   

Nie wiem, czy ktoś pamięta, ale kiedyś był taki serial "Żar tropików" strasznie go lubiłam, a i "Słonecznym patrolem" za młodu nie gardziłam -_- Stosunkowo niedawno był taki serial "Sfora" bardzo mi się podobał -_- A "Ekstradycję" oglądaliście? -_-

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dawne seriale zachodnie również wyżej oceniam od dzisiejszych - "Miasteczko Twin Peaks", genialny "Robin z Sherwood", "Policjanci z Miami", "Północ-Południe", "Gliniarz i prokurator", moim zdaniem wygrywają z dzisiejszymi. Te seriale mają w sobie to coś, że nawet po latach chętnie się do nich wraca, a niektóre w mojej ocenie z czasem nawet zyskują.

Dwa pierwsze uwielbiam do tej pory, bardzo lubiłem też 'Na południe' (ktoś to pamięta?).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

Ja byłem zafascynowany Drużyną A :> reszta seriali mnie nie interesowała :>

Postaci z tegoż serialu jak, Pułkownik John 'Hannibal' Smith, Sierżant Bosco Albert 'B.A.'Baracus, Buźka czy Kapitan H.M.Murdock :>

Aż łezka w oku się kręci jak o nich wspominam :>

Pozdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z zachodnich produkcji: Drużyna A, MacGayver, Gliniarz z dżungli i Na fali(bodajże tak się ów serial nazywał).

Z polskich: Stawka większa niż życie, Kolumbowie, Janosik, Czterej pancerni i pies.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

w kwestii polskich produkcji jestem w jednej nieobiektywny: Zmiennicy [palma de majorka, jak się to ladnie nazywa], do tego Pancerni z Klossem, porucznik Borewicz. Co poniektóre potrafilem oglądać i o 2 nad ranem, do tego Pogranicze w ogniu [jeśli pamiętam tytul z mlodym Pazurą i drugim "męskim" aktorem - skleroza]... To bylo coś.

Z "zachodnich" : lubię, choć pasjami: Crime story, Ulice San Francisco, nieśmiertelnego Kojaka, oczywiście Hannibala et co, MacGyvera co to ze scyzoryka zrobi wszystko, do tego Law & Order [czyli zwykle tlumaczone jako Prawo i bezprawie [???]], Policjanci z Miami, w końcu medyczny - Ostry dyżur [chyba pierwsze dwie serie oglądalem wszystkie z powtórkami wlącznie...]

pozdr

PS. Ja pamiętam to z końca lat 80 tych [3-4 klasa podstawówki] czeski serial idący w porze "filmów na drugą zmianę, [czyli ok 10- 11 rano] pod ichnim tytułem "Sanitka"? [albo jakoś podobnie...]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Ze starych polskich to "Wojna domowa". Później "Alternatywy" i "Zmiennicy".

Ze starych zachodnich to "Bonanza". W ulubionych kryminałkach to "Kojak" i "Colombo".

"Ostry dyżur " może być.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ciekaw jestem, kto pamięta to ;) Ciężko przeżyłem informację, że aktor grający główną rolę zginął na planie zdjęciowym, mimo że od tamtego momentu minęło jakieś 10 lat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
dr

PS. Ja pamiętam to z końca lat 80 tych [3-4 klasa podstawówki] czeski serial idący w porze "filmów na drugą zmianę, [czyli ok 10- 11 rano] pod ichnim tytułem "Sanitka"? [albo jakoś podobnie...]

Nie był to czasami "Szpital na peryferiach"?

Ciekaw jestem, kto pamięta to wink.gif Ciężko przeżyłem informację, że aktor grający główną rolę zginął na planie zdjęciowym, mimo że od tamtego momentu minęło jakieś 10 lat...

Przyznam się że w ogóle nie pamiętam ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

Albinos: sam temat przewodni - świetnie... choć serialu nie bardzo...

widiowy: kiedyś szukalem na necie potwierdzenia tego, że istnialo coś takiego. Wszedlem na jakąś stronę w stylu : "wszystko co chcielibyście wiedzieć o Skodzie a nawet więcej" i tam przy aucie dostawczym znalazlem informację że można go bylo zobaczyć jako karetkę pogotowia w czeskim serialu z lat 80-tych p.t. "Sanitka"... czyli nie Szpital na peryferiach.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
sam temat przewodni - świetnie...

Żeby tylko była jasność, sam kawałek jest Bonnie Tyler (

), wykonanie z intra jednak nie jest Bonnie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem, kto pamięta to Ciężko przeżyłem informację, że aktor grający główną rolę zginął na planie zdjęciowym, mimo że od tamtego momentu minęło jakieś 10 lat...

Pamiętam ten serial, a kolesia szkoda, bo strzelił sobie w głowę, fakt, że ze ślepaków, ale i tak nie było szans, żeby go uratować. Potem w jego miejsce wstawili innego aktora i też słyszałem, że młodo umarł, chyba na AIDS, jeśli dobrze pamiętam.

Edytowane przez Rycerz1984

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wołodia   

O A-Teamie i MacGyverze juz tu wspominano, ale ja pamietam jeszcze jeden świetny serial który zdaje się po prostu zbankrutował po 1 czy dwóch sezonach - mowa o "Earth 2" (polski tytuł: "Nowa Ziemia") takie fajne sci-fi to było

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chyba Polsat to pokazywał, o ile dobrze kojarzę - bardzo interesujące S-F. Kolejne ciekawe klimaty S-F pokazywane w Polsacie, które niestety zmarły rychłą śmiercią serialową (po jednym sezonie):

- Space Above and Beyond (Gwiezdna Eskadra)

- Dark Skies

- Kindred: The Embraced

Na szczęście w dobie internetu można się jakoś ich dokopać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.