Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Rekomendowane odpowiedzi

ak_2107   
CYTAT(ak_2107 @ 20.05.2009, 12:45)

Szkoda, ze niektorych nie udalo im sie zlapac. Hmmm.....Nobody is perfect.

Shalom

Szkoda to jest w tym, że nie wiem co Twoje zdanie i niewybredny okrzyk żydowski wnoszą do dyskusji.

Moze ktos wytlumaczy koledze co znaczy ten "niewybredny okrzyk" , bo zdaje sie u pana Roberta Jerzego Nowaka i pana Bubla tego nie ucza..... ;)))

PS

W ostatnim albo przedostatnim Spieglu jest ciekawy artykul pt. "Die Komplizen. Hitlers europäische Helfer

beim Judenmord" czyli "Wspolnicy. Europejscy pomocnicy Hitlera w mordowaniu Zydow".

W zasadzie autor powinien napisac "pomocnicy Niemcow", ale mniejsza o to. Konkluzja tego artykulu

jest, ze (prawie) wszedzie znalazla sie mniejsza lub wieksza "mniejszosc", ktora chetnie i zapalem

i duzym samozaparciem wiekopomne dzielo Adolfa w powyzszym zakresie realizowala.

Sadze jednak ze autor artykulu pewna rzecz pomija.

Jak chociazby z tutejszej - powyzszej - dyskusji wynika zasob fobii antyzydowskich - z roznych motywow zreszta - jest u nas taki sam jak gdzie indziej.

Jednak tego zapasu fobii nie wystarczalo i nie wystarcza na ekscesy jakie

mialy miejsce w latach wojny - nawet jesli wziasc pod uwage Kielce czy `68. Adolf spuscil po prostu

z lancucha naszych *******, ktorzy mogli sie wowczas wyzyc. I wyzywali. Niekoniecznie "ku chwale".

Naszej wspolnej. Co nasi sasiedzi pomijaja.

Sadze, ze ten obecny lancuch - w postaci presji spolecznej - jest na tyle mocny, ze owszem. towarzycho

moze sobie - ku gawiedzi uciesze - poszczekac. Ale z ugryzieniem, pokasaniem to juz ma pewne

trudnosci. I dobrze.

niewybrednie pozdrawiajac

Shalom alechem

Edytowane przez Vissegerd
Przykro mi, ale byłem zmuszony wyedytować typowo personalny zwrot, niedopuszczalny zgodnie z regulaminem Forum. Uprzejmie prosiłbym również o nie rozciąganie postów nadmierną ilością pustych linii. Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Moze ktos wytlumaczy koledze co znaczy ten "niewybredny okrzyk" , bo zdaje sie u pana Roberta Jerzego Nowaka i pana Bubla tego nie ucza..... ;)))

Nie miałem przyjemności poznać Roberta Jerzego Nowaka ani pana Bubla, ani nie mam z nimi nic wspólnego, więc takie odzywki możesz zachować dla siebie ****.

Edytowane przez Vissegerd
Argumenty personalne i obraźliwe są w dyskusjie niedozwolone zgodnie z regulaminem Forum. Proszę uprzejmie o powstrzymanie się na przyszłość z tego typu odzwykami w stosunku do innych użytkowników. Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zalecam więcej spokoju i kultury w dyskusji. Za dalsze niewybredne odzywki w stosunku do drugiego rozmówcy posypią się warny.

Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Nie miałem przyjemności poznać Roberta Jerzego Nowaka ani pana Bubla, ani nie mam z nimi nic wspólnego, więc takie odzywki możesz zachować dla siebie ****.

Cos takiego !!!

Sluze:

http://www.jerzyrobertnowak.com/

Co do tego drugiego pana - pana Bubla to wpadla mi w oko nastepujaca notatka:

http://wyborcza.pl/1,76842,3779621.html

Z mojego punktu widzenia sztandarowe postacie wspolczesnej dyskusji o Zydach i polakach. I znawcy tematyki. Klasycy niejako. Sadze, ze ich tfurczosc zasluguje w pierwszym rzedzie na wzmianke w kontekscie dysputy o stosunkach miedzy narodami wybranymi popelnianej w tym temacie.

Shalom alechem.

Nawiazujac do powyzszego- moze odrobine OT ale o tym zdaje sie zrobilo sie dosc glosno:

http://wyborcza.pl/1,97849,6640582,Ciemny_..._pomocnicy.html

Edytowane przez Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

rannywucho : takie fakty jak zakazy dla Żydów w Krośnie, więcej chwaleniem się że takiego zakazu w Rymanowie nie było, świadczy wobec mnie o czymś zupełnie przeciwnym. Całkiem niezłą analogią jaka mi się nasunęła jest scena z "07..."; odcinek "W poszukiwaniu samego siebie" , pada tam pytanie Borewicza do współpracownicy [o imieniu Ewa]:

"- Skąd wiedzialaś że mnie należy szukać w Victorii?

- Wiesz kompleksy męsko - polskie. Jak ktoś przyjeżdża z Zachodu to facet idzie do Victorii by pokazać że u nas też może być tak jak na Zachodzie"

Ów Rymanó tak właśnie odbieram - patrzcie jest jakaś miejscowość gdzie nie było zakzaów a handel nawet się rozwijał, gdzie co dziwne nie było pogromów... Wystarczy poczytać w kronikach miejskich, pogromy były nagminne, albo konieczność "wykupienia" się od nich. Rymanów to nie zasada to wyjątek.

NRohirrm : ak_2107 - ma rację - aby zamordować większość z 3,5 mln polskich Żydów, A.H. musiał mieć pomagierów u nas. Cześć z nich zostala potem szanowanymi właścicielami ziemi , fabryczek, lub zakładow uslugowych, ale niemal wszyscy krzyczą, że tak w oni są niewinni. Problem jest jeden - fakty mówią coś innego, podobnie jak żelazna logika efektów działań A.H..

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

FSO, chyba nie czytasz o czym pisze, przytoczyles jedno miasto Krosno, wiec obrociles te wysmiewki przeciwko sobie. Napisalem wyraznie, jedno miasto Krosno to nie cala Polska, wiec twoj przyklad nie ma znaczenia. Pozniejsze czasy pokazaly, ze wiekszosc inteligencji w Krosnie tworzyli Polacy pochodzenia mojzeszowego. Austryjacy nie zniesili tego zakazu tylko dlatego, ze obowiazywal w Krosnie, zniesli w calym Cesarstwie bo glownie dotyczyl miast Austrii. Wszyscy zaborcy musieli go u siebie zniesc dzieki wlasnie rozebranej Polsce.

Stryj. Stefan Batory zobowiązał kupców przywożących sól do zatrzymywania się w mieście na trzy dni, w 1576 nadał Żydom przywilej kupowania domów i zakładania sklepów.

Edytowane przez rannywucho

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

ja nie muszę szukać wielkich miast, wystarczy mi to co można poczytać w pozycjach typu Żydzi w Krakowie, kalendarium miasta Krakowa. Pogromy nie były ani rzadkim ani nadzwyczajnym wypadkiem. Mówię tutaj o terytorium które podlegały miastom, a nie stanowiły tzw. [o ile dobrze pamiętam nazwę] ordynacji, nie podlegających prawom miejskich, a należącym do magnatów. Fakt ich istnienia, zachował się w Krakowie, w nazwach miejsc czy fragmentów miasta, starych nazwach dzielnic.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nawiazujac do powyzszego- moze odrobine OT ale o tym zdaje sie zrobilo sie dosc glosno:

(link)

No tak, nie ma to jak traktować tego co napiszą w gazecie wybiórczej jako prawdę objawioną.

NRohirrm : ak_2107 - ma rację - aby zamordować większość z 3,5 mln polskich Żydów, A.H. musiał mieć pomagierów u nas.

To są brednie mające na celu jedno - wymuszenie od Polski na rzecz Żydów wielomiliardowych odszkodowań.

Edytowane przez Vissegerd

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bryśka   
To są brednie mające na celu jedno - wymuszenie od Polski na rzecz Żydów wielomiliardowych odszkodowań.

Tak?? A gdybyśmy np. powiedzieli, że we Francji czy w jakimś innym państwie... również byli tacy ludzie... to co, krzyczałbyś, że to nieprawda, bo Żydzi chcę od nas wymusić odszkodowania?

Przecież w każdym państwie, mieście i w ogóle zdarzały się takie przypadki, wszędzie znalazły się "czarne owce", którę w sposób pośredni lub bezpośredni pomagały Hitlerowi.

I to nie są brednie takie są fakty... tacy ludzie byli i po wojnie powodziło im się należycie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
To są brednie mające na celu jedno - wymuszenie od Polski na rzecz Żydów wielomiliardowych odszkodowań.

Bo Polacy naród kryształowy, sami ludzie dobrzy, szlachetni i poświęcający się dla innych.

Rannywucho

Chyba przestaję rozumieć, co Ty w ogóle piszesz, o co Ci chodzi.

Zaczynasz od tekstu, że Polacy zaczęli holokaust a teraz o wyjątkowej ochronie Żydów w Polsce, zdecyduj się, co do swego stanowiska.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Rannywucho

Chyba przestaję rozumieć, co Ty w ogóle piszesz, o co Ci chodzi.

Nie Ty jeden Drogi Capricornusie, nie Ty jeden... To się chyba trollizm nazywa... ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tu odpowiadac, Vissegerd wytnie mi znowu posty i bedzie klamal, ze wzbudzam nienawisc, to ze czesc z was nie wie o czym pisze tzn, ze nie zna historii. Portal jest kierowany prze TWA i zadna prawda tu nie przejdzie. Chyba, ze gloryfikacja UPA i Niemcow i klamanie, ze Rosjanie to gwalciciele a przeciez zadej z waszych babek nie zgwalcili. Jak to mozliwe?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co tu odpowiadac, Vissegerd wytnie mi znowu posty

I bardzo słusznie.

i bedzie klamal, ze wzbudzam nienawisc,

A tu moja cierpliwość się wyczerpała - pierwszy warn.

Portal jest kierowany prze TWA i zadna prawda tu nie przejdzie. Chyba, ze gloryfikacja UPA i Niemcow i klamanie, ze Rosjanie to gwalciciele a przeciez zadej z waszych babek nie zgwalcili.

A za to drugi warn, dla ochłonięcia, nabrania ogłady i rozumu.

Jak to mozliwe?

A bo tak mi się podoba.

Tym nie mniej, pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

tak śledząc dyskusję, o tym jak byliśmy jako naród i jako pojedyncze osoby winni lub nie za śmierć naszych rodzimych polskich Żydów, za różne relacje i zachowania przypomina mi się jedna ciekawa rzecz, z kryminalistyki tym razem - jeżeli byśmy na sumieniu nic nie mieli, to nie byłoby takich dyskusji - bo najzwyczajniej w świecie nikt by się nie bał grzebania w przeszłości, pytania o różne sprawy, sprawdzania rożnych odmian tzw. wypadków... Niestety tak nie jest, a głośne krzyki o tym że to sipsek wiadomo-kogo, że nic nie widzieli, że oni niewinni, bo przecież... coraz bardziej przypomina próbę skierowania podejrzeń na kogoś innego, coraz mniej udaną zresztą...

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
100icki   

"bo najzwyczajniej w świecie nikt by się nie bał grzebania w przeszłości, pytania o różne sprawy, sprawdzania rożnych odmian tzw. wypadków..."

Szkoda ze tej prawdy nie można zastosowac jak chodzi o badania nad Holokaustem.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.