Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

Próbna matura z historii 2009

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Jak Wam poszło? Szczerze mówiąc tematy wypracowań mnie rozwaliły :) Co oni się tak Węgier czepili...

Dla niezorientowanych:

1) Scharakteryzuj i oceń stosunki polsko- węgierskie w XIV i XV w.

2) Scharakteryzuj i oceń wydarzenia z 1956 r. w Polsce i na Węgrzech.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

No racja z tymi Węgrami to już przesada. Ja pisałem 1 temat i jak na obecną chwilę to jestem zadowolony, ale tak na główną to chciałbym jeszcze trochę lepiej jednak :) Ciekawy jestem na ile oceniona będzie moja praca hmm...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Znając ocenianie mojego nauczyciela to pewnie u innego miałabym, z 10% więcej, ale wcale mnie to nie martwi i tak poszło mi tragicznie :) (znowu)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Kurde ja zrobiłem dwa błędy w tych zadaniach z pierwszych części hm im prostsze zadania tym łatwiej się pomylić hehe ;) Nie ma się czym przejmować :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A w czym zrobiłeś błędy? Ja pewnie wypracowanie zawaliłam, bo trochę zaczęłam zmyślać :) Zastanawiałam się z pięć minut, który temat wziąć, ale w końcu porwałam się na pierwszy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem tak na szybko i wydaje mi się, że zadania poza wypracowaniem nie były trudne. Co do Węgier- racja, mogliby dać sobie już spokój.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Wstyd się przyznać ;) Pomyliłem kolejność seniorów w Polsce i jedno z tym prawda fałsz mam zle chyba - to dotyczące SDKPiL (ale nie jestem pewny bo nie pamietam). I mapę ze strefą wpływów zupełnie pomieszałem;/ Reszta to wyjdzie jeszcze jak przeglądne odpowiedzi i arkusz jeśli go gdzieś dziś znajdę na necie :)

A jak Tobie poszła ta pierwsza część matury?

Edytowane przez sebas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to zauważyliście, ale cały czas tematy krążą dookoła naszych sąsiadów radzę się dobrze zaznajomić do matury majowe np. ze stosunkami z Austrią lub Rosją.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Z Rosją hmm możliwę, że to właśnie będzie temat na maturze głównej :) Warto powtórzyć kontakty Polski z sąsiadami ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Pierwsza część mi poszła całkiem nieźle, w każdym razie tak mi się wydaje, tyle że tam strasznie łatwo pogubić punkty. Nie mam jednego wcale, bo zapomniałam jak nazywało się to stronnictwo Wielkiej Emigracji, co manifest wydało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Ja wpisałem Gromady Ludu Polskiego, ale to ma Towarzystwo Demokratyczne Polskie bo miejsce wydania manifestu na to wskazywało - trzeba jednak dokładnie czytać bardzo:D

Ja właśnie na pierwszej części zgubiłem 4 albo 5 pkt... W maju będzie trzeba na to uważać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Ja o Gromadach pamiętałam, ale wiedziałam, że to nie o to chodzi. Pamiętałam nawet wygląd tych stron z podręcznika, ale za nic nie mogłam skojarzyć o co chodzi :) No cóż, do tego w powtarzaniu jeszcze nie doszłam. A co napisałeś przy tej karykaturze z lat 60-tych XIX wieku?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Ja napisałem, że ukazuję ona hegemonię Prus w związku północnoniemieckim. I ich rolę w zjednoczeniu Niemiec. A z tego co jest w kluczu to ma być zaznaczone, że ich dążeniem było podporządkowanie ludzi i mieli brutalne metody czy coś takiego. Ale może akurat moja odpowiedz będzie w miarę poprawna :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

A można wiedzieć skąd masz klucz? Bo szukałam w Internecie i rozwiązania z przedmiotów dodatkowych mają być dopiero po 20 stycznia...:P Jeżeli tak jak wyżej napisałeś to myślę, że mój historyk mi uzna, bo ma coś na tę modłę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
sebas   

Bo u nas nauczyciel miał jakis taki klucz, który dostał do poprawy prac. Tylko nie wiadomo czy on się jeszcze nie zmieni. :P

W sumie to do napisania ta matura jak najbardziej:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.