Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
dzionga

A. Garlicki "Józef Piłsudski 1867-1935"

Rekomendowane odpowiedzi

dzionga   

Tytuł: Józef Piłsudski 1867- 1935

Autor: Andrzej Garlicki

Wydawnictwo: Znak

Rok wydania: 2008

Ilość stron: 872

ISBN: 978-83-240-1042-4

Zastanawiam się nad zakupem, ale jeszcze się trochę waham, bo trochę droga, jak na moją zawsze pustą kieszeń ( ;) ), ale liczę, że ktoś mi dobrze doradzi :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Wroobel   

Podzielam opinie zawarte Tutaj , a dotyczące Garlickiego. Np powoływanie się na Nałęcza skutkuje od razu obniżeniem poziomu.

Chodziło mi też o to , że warto korzystać z wypożyczalni niezależnie od omawianej książki .

Edytowane przez Wroobel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   

Czytałam Nałęczów i na ich temat mam wyrobione zdanie, ale bogata bibliografia jest wielkim plusem. Prosiłabym jednak o bardziej obiektywną opinię ;) Chodzi mi o fakty zawarte w książce :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Koledzy z Komendanta zapomnieli o drugiej stronie oceny Marszałka - bałwochwalczym podziwie i braku krytyki dla Piłsudskiego, co prezentuje Suleja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Koledzy z Komendanta zapomnieli o drugiej stronie oceny Marszałka - bałwochwalczym podziwie i braku krytyki dla Piłsudskiego, co prezentuje Suleja.

Tamten temat jest o Garlickim, więc co by miał tam robić Suleja?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

No pewnie, że tak, ale jeśli czytam takie zdanie: Z jednej strony jego publikacje są bardzo „mocne” od strony warsztatowej (posiada chyba najbogatszą bibliografię ze wszystkich wydawnictw tego typu). Z drugiej, każdy kto – w miarę – zna zagadnienie od razu wyczuje, że Garlicki (delikatnie mówiąc) do Piłsudskiego miłością nie pała - to odczuwam wrażenie, że warsztat jest ok, ale niechęć do Marszałka jest już całkowitą wadą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Klasyka, pierwsze wydanie było w 1988 r. (może poszukać tańszych egzemplarzy w antykwariatach, bo to wydanie chyba dużo się od poprzednich nie różni?)

Bez przesady - to jest solidna, obiektywna pozycja, choć oczywiście nie laurka. Chyba, że pod tym samym tytułem kryje się zupełnie nowa książka. ;)

Garlicki o wiele bardziej krytyczny jest w swoich artykułach i w "Pięknych latach...").

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą książkę wydanie z 1989 r. i uważam, że warto, autor starał się zachować umiar i względny obiektywizm, nie ma tutaj totalnej krytyki, ani też laurki jak pisał Bruno. Przedstawia kawał historii napisany wg mnie przystępnym i zrozumiałym językiem, warto kupić jak nie najnowszą to chociaż wcześniejsze wydania. Dodatkowo warsztat i bibliografia jest bardzo solidna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   

Dzionga jeżeli już to faktycznie chyba lepiej kupić na Allegro wydanie z lat 80. (ja trafiłem w dobrym stanie za uwaga 3.25 ;). Co do samej książki to jest ona bardzo dokładna, masa faktów, czyta się to może nie najlepiej (moje subiektywne odczucie), ale warto.

Co do wydania z 2008 r. to nie widziałem, ale zapewne wiele nie różni się od poprzednich (pewnie zmienili 'marszałka' na 'Marszałka', poprawili jakieś literówki i tyle).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
ja trafiłem w dobrym stanie za uwaga 3.25

No to Ci się faktycznie udało;) Dziś byłam u pani w mojej szkolnej bibliotece prosząc o to czego jeszcze nie czytałam o Piłsudskim i przytachała mi kilka książek, między innymi Garlickiego, więc ją wzięłam. Na razie nie będę miała czasu czytać, bo się wzięłam za co innego, ale przejrzę i poszukam na Allegro ;) Dziękuję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.