Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Tofik

Wojna brytyjsko - amerykańska 1812 - 1815

Rekomendowane odpowiedzi

adam1234   
Nie przegrali wojna zakończyła się właściwie remisem zadowalającym obie strony.

Jeżeli ktoś zaczyna wojnę, żeby zdobyć Kanadę to remis nie jest dla tego kogoś czymś zadowalającym.

A niby, co to ma do rzeczy?

Tylko tyle, że nie wiem dlaczego zakładasz, że Anglicy nie zapuszcaliby się w głąb kontynentu.

Nie doszli tylko dopłynęli, morzem dokładnie mówiąc, to był zwykły desant.

Jak bardzo to zmienia sytuację USA? Jak zmienia sytuację USA, że ktoś wysadził desant a nie tam po prostu "doszedł"?

Więc spróbuj.

Próbuję, próbuję i mi się w końcu udało. I jak już zacząłem tak logicznie myśleć to mi wyszło, że zignorowałeś kilka moich argumentów, i to w dodatku tych najważniejszych.

To się nazywa myślenie życzeniowe.

Nie, to się nazywa myślenie logiczne - niby dlaczego Anglicy nie mieliby wysyłac do Ameryki swych weteranów?

Ktoś podał Ci przykład Wietnamu ja mogę dorzucić coś z naszego podwórka potop szwedzki

Amerykanie przegrali w Wietnamie z dwóch powodów: z powodu oporu swego społeczeństwa oraz pomocy ZSRR dla Wienamu. Wyrzuciliśmy Szwedów w czasie potopu dzięki temu, że II wojna pólnocna to nie tylko wydarzenia w Polsce, ale w całej Europie Wschodniej - a właściwie to koalicja tej Europy Wschodniej przeciw Szwedom. Partyzantka, izolowana od świata nie ma żadnych szans na zwycięstwo.

I tu kłania się pytanie: kto pomoże Amerykanom?

Bo jedzenie dziczyzny zajmuje cały dzień, no trzeba trochę poprzeżuwać, ale nie dłużej niż hodowlane zwierzęta.

Ale takie zwierzę trzeba upolować, co zajmuje duzo czasu. Poza tym jak wielkie siły można w ten sposób utrzymywać?

Mam takie nieodparte wrażenie, że ta część dyskusji to jakaś groteska. Partyzanci, odcięci od świata, polujący aby przeżyć mający pokonać największą potęgę ówczesnego świata ;)

Nie, to się nazywa karta przetargowa. Nikt nie wie czy i kiedy wybuchnie rewolucja, ale zawsze można nią postraszyć. Niezadowolony lud chwyci za broń raz już to zrobił i nieźle namieszał, gdy dociśnie mu się śrubę może to zrobić jeszcze raz.

Powtórzę pytanie: dlaczego rewolucja nie wybuchła gdy były wojska w Paryżu? I niby dlaczego ma wybuchnąc teraz,może jescze Ldwik XVIII ją ogłosi?

Ależ nie daruj powiedz, do czego niezdolne jest zdemoralizowane wojsko.

Do niczego.

Skaczesz po datach. Raz piszesz o czasach przed powrotem Napoleona raz po powrocie, ale tu nie chodzi o to, kto się spodziewał jego powrotu.

Możesz wskazać konkretne posty?

Napisałeś, że Europa nie chciała wojny, ale jak się okazuje nawet nie chcąc wojny można w niej wziąć udział, czego dowodzi mój przykład. Nie miał on dowodzić przewidywań o powrocie Napoleona, (co zdaje się założyłeś) tylko, że nie chcąc wojny można być do niej przymuszonym.

Jeżeli nikt czegoś nie chce, to to coś się nie stanie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.