Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Dlaczego ludzie częściej chodzą do kina niż do teatru?

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego ludzie częściej chodzą do kina niż do teatru?

Ja rozumiem cena, 28 zł ulgowy do teatru, a jakieś 14 zł. ulgowy do kina. Teatr jest droższy, ale nie bez przesady, bilet nie kosztuje 50 zł. Mimo to kino jest nieporównywalnie popularniejsze niż teatr. Widać to nawet po dziale film i tym dziale na Forum. To trochę dziwne zważywszy na to, że sztuka teatralna jest niejednokrotnie lepsza od danego filmu. Wiele ludzi lubi iść do kina na komedię czy to naszej polskiej produkcji, czy jakąś amerykańską typową komedię, a nie idzie do teatru, gdzie wiele sztuk jeśli chodzi o poziom humor góruje nad większością obecnie puszczanych komedii. Pamiętam jak byłem na Mayday lub Stosunkach na szczycie w Bagateli śmiejąc się niemalże przez cały czas trwania sztuki, a dodatkowo wszyscy wychodząc z teatru byli niesamowicie zadowoleni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Bez przesady, w moim mieście ceny biletów do teatrów dobijają do 20 złotych, a ulgowe na 15 złotych (czyli ta sama cena ulgowa co do kin). Gorzej z cenami jest w filharmonii czy operze (nie na moją kieszeń). Myślę, że ludzie wybierają kino, bo jest "łatwiejsze", może "tańsze" i częścią kultury masowej, a teatr jest częścią kultury wysokiej. Oczywiście kina niezależne, studenckie i "sztuki" też świecą pustkami. Ludzie wybierają kino, komercja, łatwość w zrozumieniu i łatwość w ogóle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że właśnie teatr jest łatwy, lekki i przyjemny nikt nie musi chodzić na Otello, czy Dziady Mickiewicza, np. w Bagateli w Krakowie grają komedie, które są absorbowalne przez wszystkich, a śmiechu jest przez ponad pół sztuki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A mnie się na odwrót wydaje, że kino jest łatwiejsze i przyjemniejsze. ;) W teatrze wystawiają sztuki z kultury tak wysokiej, że niezrozumiałej dla przeciętnego obywatela, który woli prostą, łatwą, przyjemną, komercyjną komedię amerykańską.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Na takim poziomie są niektóre komedie w teatrze tyle, że z lepszą grą aktorską, a przez to jest jeszcze śmieszniej.

Ale czy ludzie to wiedzą? Nie, bo skąd jak tam nie chodzą...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale nawet ze szkoły są wyjazdy do teatru jeśli nauczyciel zamiast jechać na jakąś lekturę pojedzie z uczniami na komedie, u mnie w LO tylko na komedie jeździliśmy ; ) to można zobaczyć, że w teatrze nie jest nudno, a wręcz przeciwnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.