Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Estera

Propozycje haseł

Rekomendowane odpowiedzi

Estera   

Niektórzy z Was mają pomysł na jakieś hasło, ale nie mają czasu by je opracować, bądź nie wiedzą jak to zrobić, albo nie ma jeszcze odpowiedniej litery i nie chcą by im ono umknęło. W tym temacie możecie umieszczać propozycje haseł i zgłaszać problem tzn. czy macie trudność z opracowaniem czy po prostu zapisujecie tutaj hasło (bez opracowania) by nie umknęło w przyszłości.

Reveal zgłosił hasło: Chlebowski. Kto chce opracować?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

AN 1777; ja sie nie nadaję to pisania jakiegokoliwek postu, a co dopiero hasła, moja wiedza jest zbyt mała :roll:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
albo nie ma jeszcze odpowiedniej litery

Aż z premedytacja walnę off topa, po tylko by Cie pochwalić Estero, za ten pomysł, bo miałem kilka haseł, lecz brak fachowej literatury sprawiał, iż hasła nie ujrzały światła dziennego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Dziękuję bardzo Pancerny :D

W tym temacie można także zgłaszać hasła jakimi bardzo chcecie się zająć- np. chcecie koniecznie opracować hasło dotyczące Waszej ulubionej osoby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Zgłaszam, że pod literką N pojawi się hasło Napoleon i to hasło opracuje ja. Myślę przyszłościowo 8) Do N jeszcze daleko, ale rezerwuje to hasło ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A dlaczego?

Zresztą hasło "Napoleon" radziłbym pominąć, albo opracować jako wspólne, aby wyzbyć się stronniczości. Można byłoby założyć temat poświęcony temu hasłu, aby opracować, a przynajmniej spróbować opracować, to hasło.

To nie jest nic do ciebie Estero, ale akurat Napoleon ma sporo zwolenników i sporo przeciwników i jeśli hasło o nim zostanie zredagowane przez stronnika, to przeciwnik będzie krytykował i na odwrót.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
A dlaczego?

A dlaczego nie? Interesuje się nim od kilku lat, jest moją pasją.

Zresztą hasło "Napoleon" radziłbym pominąć, albo opracować jako wspólne, aby wyzbyć się stronniczości. Można byłoby założyć temat poświęcony temu hasłu, aby opracować, a przynajmniej spróbować opracować, to hasło.

To nie jest nic do ciebie Estero, ale akurat Napoleon ma sporo zwolenników i sporo przeciwników i jeśli hasło o nim zostanie zredagowane przez stronnika, to przeciwnik będzie krytykował i na odwrót.

Nie oceniaj z góry. Nie widziałeś tego hasła, a już Ci się nie podoba. Wiesz- oprócz napoleonisty jestem też przyszłą historyczką. Wiem, że muszę być obiektywna i taka będę tworząc to hasło, które wzbogacę o kalendarium. Równie dobrze, mógłbyś w taki sposób przyczepić się do każdego hasła... :roll: :|

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Spokojnie. Nie ma powodów do złości na mnie. ;) Złość piękności szkodzi, więc tobie z całą mocą zaszkodzi. ;) Wyraziłem tylko swoje obawy o treść hasła Napoleon, ponieważ ów osoba jest dość kontrowersyjną w dyskusjach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   
Nie oceniaj z góry. Nie widziałeś tego hasła, a już Ci się nie podoba.
Zgłaszam, że pod literką N pojawi się hasło Napoleon i to hasło opracuje ja

Estera nie raz wytykała błędy lub złe cechy Napoleona, więc ja się o stronniczość nie obawiam. Na pewno włoży w opis dużo serducha, ale jako historyczka zrobi to zawodowo, bez sentymentów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Chciałem napisać o - Eklererach ( chyba dobrze napiałem) czyli o 3 pułku eklererów gwardii pod dowództwem Jana Kozietulskiego, ale nie mam dostatecznych informacji. Wiem, że pułk powstał z nadwyżek pułku szwoleżerów gwardii. Bielecki też nic o nich nie wspomina, i sieci też cichosza. Może na stronach francuskich coś będzie o nich więcej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.