Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Najlepszy rycerz średniowiecza

Rekomendowane odpowiedzi

Johny_J   

Ryszard Lwie Serce był znakomitym wojownikiem i na niego bym postawił.

A z Polaków oczywiście Zawisza Czarny;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kublika   

A co powiecie na Jana Żiżkę z Trocnowa?

To dopiero rycerz! Walczył nawet pod Grunwaldem, gdzie stracił oko. Dowodził wojskiem husyckim, nie przegrał ani jednej bitwy, genialny strateg (wagenburg) i dowódca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Johny_J   
A co powiecie na Jana Żiżkę z Trocnowa?

To dopiero rycerz! Walczył nawet pod Grunwaldem, gdzie stracił oko. Dowodził wojskiem husyckim, nie przegrał ani jednej bitwy, genialny strateg (wagenburg) i dowódca.

Pytanie czy za najlepszego rycerza uważamy najlepszego dowódcę, czy gościa najlepszego w pojedynkach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy za najlepszego rycerza uważamy najlepszego dowódcę, czy gościa najlepszego w pojedynkach?

Tak czy inaczej Ryszard odpada... ani nie był niezwyciężony w pojedynkach, a i mocno daleko mu do Żiżki w bitwach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Johny_J   

Ryszard całe życie poświęcił wojaczce. Ja go tu wpisałem za samo zaangażowanie. Nie da się zawsze wygrywać. A przy tylu bitwach pojedynkach w jakich brał udział Ryszard, tych porażek nie jest jednak aż tak wiele :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ryszard całe życie poświęcił wojaczce. Ja go tu wpisałem za samo zaangażowanie. Nie da się zawsze wygrywać. A przy tylu bitwach pojedynkach w jakich brał udział Ryszard, tych porażek nie jest jednak aż tak wiele :)

A z ciekawości bo widzę, iż kolega bardziej światły w tej materii... ile stoczył Ryszard pojedynków???

A ile z nich było wygranych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Johny_J   

Ryszard często występował w pojedynkach w przebraniu także nikt nie wiedział iż walczy z królem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Johny_J   

Nie zgłębiałem osoby tego władcy więc muszę uznać twoją wyższość Secesjonisto :) Może skontruję w podobny sposób- ile znasz pojedynów przegranych przez tego władcę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Cóż to nie ja pisałem:

"A przy tylu bitwach pojedynkach w jakich brał udział Ryszard"

Stąd moje pytanie o owe pojedynki wydaje się zasadne... chyba że to takie blee bleee sobie a muzom?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Johny_J   

Za każdym razem gdy czytam o Ryszardzie, jest wzmianka o udziale w pojedynkach przez niego. Stąd się wzięło moje przekonanie. Skoro uważasz że jest to nieprawdą to mógłbyś napisać na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Za każdym razem gdy czytam o Ryszardzie, jest wzmianka o udziale w pojedynkach przez niego. Stąd się wzięło moje przekonanie. Skoro uważasz że jest to nieprawdą to mógłbyś napisać na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Wcale tak nie uważam.

Atoli kolega pisał o pojedynkach stąd wnosiłem, iż ma ten temat wiedzę.

Bo w sumie ile tych pojedynków wygrał?

A może:

William Marshal?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.