Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Co Hitler chciał zrobić po wojnie, ale nie zrobił?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie interesuje jedna rzecz, co chciał zrobić Hitler po wojnie? W ogóle planował jej zakończenie? Nie wystarczyła mu Polska i cała ta przestrzeń życiowa? Po co atakował Francję i wikłał się w wojnę na dwa fronty? Przecież już we wrześniu osiągnął swój cel?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Qdl4ty   

Sadze, ze Hitler chcial podbic cala Europe i Sowietow ( wtedy na pewno zrobilby to co glosil : kazdy Niemiec bylby panem ogromnych wlosci z "niewolnikami" pracujacymi na niego ) ale kto wie co sie w jego glowie jeszcze rodzilo? Moze atak na Ameryke?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak napewno skierowałby się na USA, a na końcu na Japonię i Chiny. Tylko jak tak myślę, Hitler nie utrzymałby w ryzach wszystkich tych narodów co rusz wybuchały bunty, armie podziemne wyrządzałyby ogromne szkody okupantowi, a opanowanie całej Rosji tej za Uralem etc. byłoby niezmiernie trudne. Tutaj trzeba dojśc do zasadniczego pytania, czy Hitler mógł wygrać wojnę, ale to już w innym temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ostatnią rzeczą jaką chciał hitler była wojna z USA.

Byc moze planował ją ale mniej wiecej na lata 60-70, gdy TYLKO jego III rzecza dorównała by USA. To ze wojna z USA wybuchła w 41' było wielką pomyłka,

III rzesza nie była gotowa do długiej wojny, która juz się przeciągała z ROSJA.

cał czas III rzeszta praktykowała blitzkrieg. a to co było by po wojnie (gdyby ją III rzesza wygrała) świetnie ilustruje film Christopher Menaul'a VATERLAND-TAJEMNICA III RZESZY

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
avx   
Bardzo mnie interesuje jedna rzecz, co chciał zrobić Hitler po wojnie? W ogóle planował jej zakończenie?

Cóż, co do zakończenia - nie planowano na froncie wschodnim. Z tego co wiem, A. Hitler kiedy zwrócono mu uwagę, że na podbitych ziemiach nie pozbędzie się partyzantki przez następne 20 lat odpowiedział, że... Bardzo go raduje taka perspektywa, bowiem nie chciałby aby Niemcy stały się jak inne narody ,,wysokorozwinięte". Innymi słowy - chciał utrzymać ,,wojownicze" cechy narodu Niemieckiego.

W Europie... Na zachodzie planowano państwa satelickie (coś w stylu Francji Vichy), Dania, Szwecja, Norwegia (a może także Finlandia) miały zostać częścią Rzeszy (ale na zasadach równoprawnych z dawnym terytorium Niemiec, nie jako kolonie - Hitler uważał, że Szwedzi, Duńczycy itp. też są Aryjczykami); na Wschodzie zaś Polska i ZSRR miały zostać jedną wielką Niemiecką kolonią, do zasiedlenia.

Terytorium ZSRR za Uralem miało służyć jako coś w stylu wiecznego ,,obozu szkoleniowego" dla armii (i na dodatek z udziałem ostrej amunicji...). Liczono, że partyzantka na tamtych terenach przetrwa najdłużej i armia Niemiecka będzie sobie mogła na niej ćwiczyć.

Włochy jako sojusznik mialy dostać Grecję, część Jugosławii i sporo Afryki.

Informacje zaczerpnięte z jakiś opracowań historycznych na temat prawdopodobnych planów tego, co chciał po wojnie zrobić Hitler - wybaczcie, ale nie pamiętam autorów i tytułów :)

Myślę, że tak napewno skierowałby się na USA, a na końcu na Japonię i Chiny.

Bardziej prawdopodobna jest zimna wojna między USA i Rzeszą. Raczej nie opłacaloby mu się atakować USA bezpośrednio. Co do ataku na Japonię i Chiny... Z tego co wiem nie intreresowały go te obszary, ale wszyscy wiemy że ,,apetyt wzrasta w miarę jedzenia"...

a opanowanie całej Rosji tej za Uralem etc. byłoby niezmiernie trudne.

Toteż nie chciano na stałe zajmować Rosji za Uralem. Ten teren miał być poligonem wojskowym, dla ćwiczenia nowych sił. To było w interesie Rzeszy, wojny na dalekich granicach nie opłacaloby się kończyć. Ona musiała trwać, choćby z powodów ideologicznych i propagandowych - byle tylko nie zagrażała właściwym terytoriom Rzeszy. ,,Wieczna wojna" idealnie utrwalałaby mit ,,germańskiego wojownika".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ZwieRZak   
Toteż nie chciano na stałe zajmować Rosji za Uralem. Ten teren miał być poligonem wojskowym, dla ćwiczenia nowych sił. To było w interesie Rzeszy, wojny na dalekich granicach nie opłacaloby się kończyć. Ona musiała trwać, choćby z powodów ideologicznych i propagandowych - byle tylko nie zagrażała właściwym terytoriom Rzeszy. ,,Wieczna wojna" idealnie utrwalałaby mit ,,germańskiego wojownika".

tylko pomyślcie sobie... wojna nawet 10 lat dłużej = zagłada ludzkości:

cześć naszego narodu na pewno wysiedlono by za ural reszta pracowała by jako niewolnicy tutaj a za uralem w roku dajmy na to 1955 za najmniejszy opór partyzancki "little boy" skraplał by kilkaset tysięcy ludzi? więc prędzej czy puźniej USA stwierdziła byze trzeba użyć tego samego... więc globalny konflikt atomowy gotowy...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bizOn   

Hitler był człowiekiem dla którego wojna nie ma końca... Zdobywałby regularnie kolejne ziemie, siejąc cierpienie i śmierć... :twisted: Wojna musiała skończyć się jego śmiercią!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Hitler był opętany wojną. Dla niego wojna to sposób na konsolidację narodu, trzymanie go w ryzach. Wojna trwałaby do śmierci Hitlera, bo on za nic w świecie nie uznałby kapitluacji..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   
Terytorium ZSRR za Uralem miało służyć jako coś w stylu wiecznego ,,obozu szkoleniowego" dla armii (i na dodatek z udziałem ostrej amunicji...). Liczono, że partyzantka na tamtych terenach przetrwa najdłużej i armia Niemiecka będzie sobie mogła na niej ćwiczyć.

A czy nie było to tak, że Ural miał stnowić granicę strefy wpływów niemiecko - japońskich? (bo ponoć Hitler uzgodnił to z cesarzem Japonii). Dla mnie przerażającą perspektywą zwycięstwa nazizmu był film w realiach political - fiction (p-f) "Vaterland" z R. Hauerem. Jest to bardzo ciekawe zagadnienie, jak potoczyłyby się losy świata po zwycięstwie Hitlera.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
czeslaw   
Myślę, że tak napewno skierowałby... a na końcu na Japonię i Chiny.

Atakować Japonię? Po co? Przecież oni trzymali razem z Niemcami. Czy są na to jakieś dowody?

Jak mi wiadomo to plan "Barbarossa" przewidywał dojście do lini Archangielsk-Astrachań.

Pozdro.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Wojna z USA jest dla mnie wątpliwa... Bo co Niemców tam? Hitler mówił, że po pokonaniu ZSRR Rzesza będzie miała wszelakie surowce, prócz kawy, którą i tak da się zdobyć czy to przez założenie własnej koloni, odebranie jej komuś, czy też importowanie kawy z krajów sojuszniczych. Co dalej po wojnie? Sądzę, że całkowita zagłada Żydów, bo nic by w tym Hitlerowi nie przeszkadzało.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Galileo   
Po co atakował Francję ?

Oto główne powody:

1. Zmazanie plamy na honorze Niemiec za przegraną wojnę 1914-1918

2. Odwieczny spór między Francją a Niemcami o Alzację i Lotaryngię

3. Dostęp do portów nad Atlantykiem i kanałem La Manche, które miały się przydać do inwazji na Wielką Brytanię.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Hitler podzieliłby świat między siebie, Wlochy, Japonię.Dla siebie wziąłby Rosję aż do Uralu, Afrykę środkową, Kaukaz, Europę, zach. USA i Bliski Wschód(częśc), Wloch- pn Afryka, pd częśc USA, Japonia-cała Azja i Australia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Ciekawi mnie skąd by wziął to USA. Chyba że utworzyłby w Europie jakąś miniaturkę Stanów Zjednoczonych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.