Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Wywiad z Premierem Donaldem Tuskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was pytanie w związku z uzyskaniem zgody na przeprowadzanie przeze mnie wywiadu z Premierem Donaldem Tuskiem proszę was o proponowanie pytań do wywiadu.

Proszę o pytania dt. edukacji, nauczania historii, historii w inernecie, polityki historycznej, oświaty etc.

Czekam na wasze propozycje. Proszę o pytania przemyślane i na poziomie.

PS Dyskusje polityczne lub błahe pytania zawarte w postach będą usuwane natychmiast.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Ja bym zadał pytanie, jak według niego można rozprzestrzenić naukę i zainteresowanie historią Polski wśród młodzieży, właśnie za pomocą internetu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym spytałbym się czy jest coś robione, a jeśli tak to jak na temat wiedzy o naszej historii w innych krajach. Chodzi mi o to żeby oni znali prawdę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno pytałbym się o plany rządu w/s do szeroko pojętej edukacji.

Dodatkowo nurtowałaby mnie kwestia czy na uczelniach wyższych zlikwiduje się habilitacje i zacznie zatrudniać prof. na kontrakty, a nie bezterminowo.

Czy będą planowane jakieś zmiany w maturze, chodzi tutaj o zmiany systemowe.

Dalej o programach nauczania, że z własnego doświadczenia wiem, że 4 lata dawnego LO robi się w 3 teraz, czy odchudzone zostaną programy.

Wreszcie pytanie o Instytut Mickewicza dlaczego nie spełnia swojej roli tak jak Instytu Cervantesa, który mają Hiszpanie.

Nad resztą jeszcze pomyślę, ale zapraszam innych do rozmowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Moje pytanie do Premiera.

Ważniejsza jest matematyka, czy historia Polski?

Pytanie specjalnie tak sformułowałem, żeby odpowiedź mogła być niejednoznaczna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Moje pytanie do premiera:

Czy zmieni konstytucję by określić jasno kompetencje prezydenta i premiera?

Później dopiszę inne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Co Pan Premier sądzi o Zygmuncie III Wazie? No co, to taki żarcik na początek...

Mam pytanie, czy nadal będziemy brnąć w odmęty głupoty jakim jest zapominanie o największych zwycięstwach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Czy powstaną inne muzea o historii Polski w podobnej postaci, jak MPW? Czy powstanie np. Muzeum Katyńskie, Muzeum Żołnierzy Wyklętych albo Muzeum LWP(czyli, jak sądzę na tematy dosyć trudne, a potrzebne)?

[ Dodano: 2008-08-26, 17:44 ]

I czy zostanie opracowana odpowiednia literatura weryfikująca niektóre bitwy, podająca prawdziwe liczby, pokazująca je obiektywnie, np. walki o Wał Pomorski, pod Budziszynem, o Berlin i Lenino? Czy w końcu przestaniemy mówić o niektórych jako o zwycięstwach, a jako o gorzkich porażkach: Budziszyn, Lenino...? Czy doczekamy się odpowiedniej ilości materiałów na ten temat?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Przepraszam cię Jarpenie. To teraz historyczne pytanie. Premier jest jak wiadomo historykiem od tej historii najnowszej, więc mam takie pytanie:

Co sądzi Pan Premier o relacjach Lecha Wałęsy i IPN w sprawie badań nad jego przeszłością? Czy rzeczywiście był TW i agentem? Co Pan sądzi o książce Cenckiewicza i Gontarskiego? Oraz działaniach IPN w stosunku do byłego prezydenta i lidera Solidarności (chodzi tu o najnowszą listę IPN represjonowanych)?

Przepraszam, że tak dużo pytań w "jednym", ale nie wiedziałem jak je ująć. Można je jakoś przeredagować, ale chciałem właśnie zapytać co sądzi odnośnie sprawy w tej książce, na temat tej książki i listy represjonowanych. ;)

Drugie pytanie: Jaki jest Pański stosunek do czasów 1945-1989, jako historyka? Czy rzeczywiście utraciliśmy wtedy niepodległość, rzeczywiście było tak źle jak się mówi, rzeczywiście rządzili nami zdrajcy, sprzedawczyki i pachołki Moskwy, a realne władze były na Kremlu?

Trzecie pytanie: Jak nazwać okres PRLu? Komunizmem, "komuną", socjalizmem, totalitaryzmem, autorytaryzmem? Czy w Polsce był komunizm?

Wiem, że pytania mogą być zbyt kontrowersyjne, ale nie znam zdania Tuska na te sprawy, a wszelkie opinie historyków na te pytania, ich odpowiedzi zbieram ochoczo.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jest Pan historykiem, więc na pewno czuje Pan sentyment do łaciny. Czy nie byłoby dobrym pomysłem rozpowszechnienie nauki tego języka w szkołach?

[ Dodano: 2008-08-28, 11:43 ]

W szkołach (podstawówka, gimnazjum) są dwie religie w tygodniu i także dwie historie. Czy nie uważa Pan, że równa liczba godzin tych przedmiotów jest niesprawiedliwa? Religia i tak nie jest traktowana przez większość uczniów na poważnie, a większa liczba godzin historii (kosztem jednej godziny religii) pozytywnie wpłynęłaby u młodzieży na szerzenie patriotyzmu i wiedzy o ojczyźnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Moje pytanie brzmi: czy nie uważa Pan, że powinny nastąpić zmiany w organizacji nauczania od szczebla szkoły podstawowej wzywż, aby przywrócić dawny blask instytucji gimnazjum?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Jak ważna jest jest według Pana nauka historii. Czy zna Pan, jeśli tak, to jak ocenia Pan rolę portali historycznych w edukacji historycznej młodzieży?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bartecki   

Ok ;) No więc tak: czy nie uważa Pan, że powinny nastąpić zmiany w organizacji nauczania od szczebla szkoły podstawowej wzywż, tym bardziej że mamy posłać 6-latków do szkół ( na wzór przedwojenny, 4-letnie gimnazjum i po nim mała matura, a dla chcących uczyć się dalej liceum 3-letnie które by wieńczyła duża matura, no i dopiero później studia), aby przywrócić dawny blask instytucji gimnazjum?

Trochę długie, ale moim zdaniem ciekawe ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.