Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Prezydentura Aleksandra Kwaśniewskiego

Jaką ocenę wystawił(a)byś Aleksandrowi Kwaśniewskiemu za 10 lat prezydentury?  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • celującą
      0
    • bardzo dobrą
      4
    • dobrą
      12
    • dostateczną
      2
    • dopuszczającą
      5
    • niedostateczną
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Hauer   
Chciałbym tylko pogratulować użytkownikowi ciekawe25 za wyjątkowo celną i ciekawą wypowiedź: nic dodać nic ująć.

Toz ja oddanwna pisze, ze jemu nalezy sie Złoty Lew jako dla "mistrza słowa" 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Daje ocenę dobrą, bo wywiązywał się dobrze z reprezentacyjnej funkcji prezydenta, nie wchodził w ogromne konflikty z rządami jak obecny prezydent wreszcie nie licząc Harkowa nie miał jako prezydent większych wpadek, mam mu za złe zawetowanie kilku ważnych ustaw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Według mnie "fenomen Kwaśniewskiego" polega na tym, że całkiem nieźle sprawował swój urząd. Głosowałem na niego jak starał się o reelekcję (wcześniej za młody byłem by głosować :mrgreen:), choć to przedstawiciel lewicy. Głosowałem na niego, gdyż podczas pierwszej kadencji pokazał, że na tle polskich polityków wypada całkiem nieźle. Oczywiście, Kwaśniewski miał o wiele lepszych specjalistów od PR niż np. teraz Lechu Kaczyński ;) Poza tym o wiele lepiej wygląda od obu Kaczyńskich czy Tuska, do tego dochodzi znajomość języków i pewna łatwość w poruszaniu się w błyskach fleszy. I nawet jak Kwachowi zdarzały się porządne wpadki (np. Charków), nie wpłynęły one w jakiś specjalny sposób na jego wizerunek. Do dnia dzisiejszego jest on bardzo dobrze postrzegany w polskim społeczeństwie i ma wysokie poparcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Prezydent Kwaśniewski został uhonorowany przez... Liberię, ten maleńki kraj wydał serię 190 znaczków (6 stycznia 2000 r.), wydrukowanych na jednym arkuszu o wymiarach 620x420 mm, zatem rzecz nie mieszcząca się w żadnym klaserze. Na znaczkach przedstawiono podobizny różnych władców i głów państw. Nasz prezydent trafił na znaczek nr 137 pomiędzy prezydentem Filipin (przypadek? :B): ) i Portugalii.

Dodatkowo wydano wówczas blok zatytułowany "Oda do braterstwa - milenijny poemat symfoniczny dla ludzkości", który zawierał scenę zbiorową z szeregiem osobistości (głowy państw, ONZ, Komisji Europejskiej), przedstawionymi w taneczno-muzycznej otoczce. O ile prezydent Clinton z saksofonem jest zrozumiały, to nasz prezydent grający na skrzypcach wydaje się pewną zagadką autorów projektu.

/za: B.R. "Polonica w Liberii. Jan Paweł II i Aleksander Kwaśniewski", "Filatelista", nr 1 (951), R. XLIX, styczeń 2002/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie tyle zaskakuje Kwaśniewski ze skrzypcami na liberyjskim znaczku, tylko raczej fakt, że w 2000 roku, w Liberii Charlesa Taylora wydawano jakiekolwiek znaczki...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.