Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mostostal

PC vs Konsole

Co jest lepsze do gier wg. Ciebie?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • konsole(Wii, Xbox 3600, PS3)
      1
    • "blaszak"
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Co uważacie za lepsze do gier, PC czy konsole(Wii, Xbox 360, PS 3)? Jaka będzie przyszłość rynku gier? Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Uważam za lepsze komputery PC - to jest ojczyzna strategii i prawdziwych RPG!

Rynek jednak zostaje opanowywany przez konsole, w Europie zachodniej i USA już do tego doszło, w Polsce na przeszkodzie ku temu stoją wysokie ceny gier, niska ich dostępność i fakt, iż panuje opinia o tym że konsole sa przeznaczone tylko do grania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konsole: Wii i PlayStation 1(ile się 6 lat temu w to grało z kolegami...). Znacznie bardziej je wolę. Komputer trzeba modernizować, a jak konsola wyjdzie (jedyne to co trzeba jeszcze kupić to drugi kontroler dla kolegów/rodzeństwa) to będą na nią kilka lat gry wychodzić, a my nie musimy dokupywać podzespołów.

to jest ojczyzna strategii

To mnie właśnie trzyma przy mym blaszaku. Ale już wychodzą strategię na konsolki, np. Cywilizacja.

iż panuje opinia o tym że konsole sa przeznaczone tylko do grania

Błędna opinia. Ja mam na Wii zainstalowaną Operę, mogę oglądać wiadomości, pogodę, jest także internetowy sklep.

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

PC, PC i jeszcze raz PC! Do konsoli się nie przyzwyczaiłem i nigdy nie przyzwyczaję. Na komputerze masz wszystko - włączasz grę, nudzi ci się ona, włączasz następną, po tym możesz szybko minimalizować jeśli chcesz wejść w Internet, ponadto wszystkie czynności stają się tutaj szybsze.

Konsole są wygodne jeśli chodzi o spotkania towarzyskie i zabawę na nich - masz pady lub joysticki (czy jeszcze tam inne) - kable są długie, że nawet można się rozstawiać, by każdemu było wygodnie. Tego nie ma na PC. W końcu nieraz musieliśmy ściskać się przy jednym komputerze, w obrębie jednej klawiatury. Jeśli już tylko trzy osoby korzystały z gry, było jak w ulu albo jeszcze gorzej.

Ogółem (tak jak wspomniałem wcześniej) jestem za PC, pewnie dlatego, że mało gram - jedyną nieśmiertelnością na moim komputerze jest TS2, o której nigdy nie zapominam. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Błędna opinia. Ja mam na Wii zainstalowaną Operę, mogę oglądać wiadomości, pogodę, jest także internetowy sklep.

To taki krzywdzący stereotyp... taki temat też założyłeś :mrgreen:

Strategie wychodzą na konsole, i to nieuniknione że kiedyś zdominują cały rynek.

Już dziś gry powstają najpierw na konsole, a potem na blaszaki, a czasem w ogóle na te drugie nie - koszt i czas konwersji...

Ponadto produkt konsolowy musi być najbliższy ideału - a nie jak ściąganie kolejnych łatek z neta, bo gra ma buga...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Szumo   

Nic nie zmieni tego, że na PieCyku w strategie będzie się zawsze grało wygodniej. ;) Myszka+klawiatura to nieodłączny zestaw jeśli chce się w pełni korzystać z takich tytułów jak Hearts of Iron i Europa Universalis (cała seria), WarCraft (cała seria), StarCraft i dużo, dużo więcej. Konsola to dla mnie bardzo dobry gadżet na spotkania towarzyskie. :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie komputer. Nigdy nie potrafię zmobilizować się jednak, do wykorzystania funduszy w sposób, który doprowadziłby sprzęt do ładu. Znaczy się przystosować go do wymagań dzisiejszych tytułów.

Konsola przydałaby mi się tylko przez wzgląd na NBA2K, które charakteryzuje się tam o wiele lepszą grafiką. No i ewentualnie jeszcze dla FIFY.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.