Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
widiowy7

TB-7 / Pe-8

Rekomendowane odpowiedzi

widiowy7   

Radziecki ciężki bombowiec strategiczny. Po 22 czerwca 1944 roku produkcję przerwano.

Powstało tylko 78 egzemplarzy.

Napęd

4 silniki rzędowe, 12-cylindrowe AM-35A lub ACz-30B napędzające metalowe, trójłopatowe, przestawialne śmigła typu WISz-24 + 1 napędzający sprężarkę powietrza dla pozostałych silników.

Moc

1200 KM (883 kW) lub 1500 KM (1103 kW)

Wymiary

Rozpiętość 39,01 m

Długość 23,59 m

Wysokość 6,25 m

Powierzchnia nośna 188,6 m²

Masa

Własna 18420 kg

Startowa 35000 kg

Osiągi

Prędkość maksymalna 410 km/h

Prędkość minimalna 150 km/h

Prędkość wznoszenia na 6000 m - 28 min

Pułap 10300 m

Zasięg 4700 km

Dane operacyjne

Uzbrojenie

2 karabiny maszynowe SzKAS kal. 7,62 mm

2 karabiny maszynowe UBT kal. 12,7 mm

2 działka SzWAK kal. 20 mm

4000 kg bomb (doraźnie 1 bomba FAB-5000NG o masie 5400 kg).

Brały udział w nalotach na Berlin.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Speedy   

Hej

Radziecki ciężki bombowiec strategiczny. Po 22 czerwca 1944 roku produkcję przerwano.

Powstało tylko 78 egzemplarzy.

Jest też wersja że 93 egz.. Ale faktycznie tak czy tak to nic nie zmienia, to jest liczba bez praktycznego znaczenia.

Napęd

4 silniki rzędowe, 12-cylindrowe AM-35A lub ACz-30B napędzające metalowe, trójłopatowe, przestawialne śmigła typu WISz-24 + 1 napędzający sprężarkę powietrza dla pozostałych silników.

Gwoli ścisłości, taki napęd (4 silniki + 5-ty napędzający sprężarkę) miaŁy tylko 2 czy 3 samoloty, potem z tego zrezygnowano i Pe-8 miał normalnie 4 silniki.

Moja ostatnia idee fixe jest taka, że Rosjanie mogliby się zastanowić nad przebudowaniem tych 2-3 egz. na samoloty rozpoznania strategicznego :D.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Wiele lat temu, gdzieś się doczytałem. że Rosjanie testowali na tych maszynach silniki Diesla. Oczywiście nie wiem czy to prawda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   
Jest też wersja że 93 egz..

A może 83? To by sie zgadzało bo 5 egzemplarzy wyprodukowano w 39, a seryjna produkcje rozpoczęto w 40- wtedy powstało dalsze 78 maszyn(albo 79-nie jestem pewien)

Napęd

4 silniki rzędowe, 12-cylindrowe AM-35A lub ACz-30B napędzające metalowe, trójłopatowe, przestawialne śmigła typu WISz-24 + 1 napędzający sprężarkę powietrza dla pozostałych silników

i nie tylko bo tez były wyposażone w silniki rzędowe AM-37, M-30, WK-105, M-40, ACz-30B i gwiazdowe M-82, M-82F, Acz-82FNW,w zakresie mocy 883...1361 kW (1200...1850 KM).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Właśnie sklejam model owego samolotu. Wyprodukowała go firma "Zwiezda" na pudełku napisano 93 egzemplarze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Shrek63   

Chyba w nowych "Militariach" albo "Lotnictwie" jest obszerny artykuł o nim... jeszcze żaden z periodyków nie dotarł w moje łapki, więc nie jestem pewnien!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.