Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Książka, która przeczytałem najwięcej razy to...

Rekomendowane odpowiedzi

Pete McCarthy "Bar McCarthy’ego" - dla przyjemności czytania o ironicznym spojrzeniu na specyfikę kraju, który chciałbym bardzo odwiedzić, a jednak nigdy się nie złożyło.

"Rzeźnia numer pięć, czyli Krucjata dziecięca, czyli Obowiązkowy taniec ze śmiercią" - by nie zapomnieć, że wojna to nie jest pojedynek super-snajperów i regulaminowych zachowań (to wtręt do postów Andreasa - który się opiera na wspomnieniach tychże).

"Paragraf 22" - bo wciąż nie pojmuję jak Milo zarabia na tych jajkach

"Biesy" - kiedy mnie najdzie anarchistyczna strona mego charakteru.

"Obłomow" - bo to świetna literatura jest.

"Bracia Karamazow" - doskonałe studium psychologiczne.

"Obcy" - bo mnie pociąga ta wizja wyobcowania i samotności w egzystencjalizmie.

Dziennik złodzieja - ze względu na odwagę i język.

Lord Jim i "Jądro ciemności" - bo cenię lojalność... i jak fan "Czasu Apokalipsy" miałby to zaniedbywać?

A na co dzień wertuję Dzienniki F. Kafki i jego listy - przynajmniej raz dziennie sięgam doń.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Krzyżacy-2 razy, raz z ciekawości a raz, dlatego, że to była lektura.

Wojny, Bitwy i Wojownicy Rzymscy-czytałem 2 razy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
harry   

"Paragraf 22" - bo wciąż nie pojmuję jak Milo zarabia na tych jajkach

Milo nie zarabia na tych jajkach, zarabia syndykat, w którym wszyscy mają udziały, z Tobą włącznie :lol:.

Mario Vargas Llosa, Wojna końca świata - kilkanaście razy, bo ... to dobra książka jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Regularnie co roku,a wiec minimum po kilkanascie razy:

-"Trylogia"

-"Kariera Nikodema Dyzmy"

-"Przygody Dobrego Wojaka Szwejka".

-"Sposob na Alcybiadesa"

-"Opowiadania" J.Himmilsbacha

Czyli ksiazki budujace,zdrowe i spokoj ducha zapewniajace. :rolleyes:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

Trylogię przeczytałam raz i tylko z przymusu, nie wiem co ludzie w tym widzą, mnie raziła sztuczność języka, wręcz się zmuszałam aby przebrnąć przez te opasłe tomiska. Ale cóż de gustibus non disputandum est

Najwięcej razy czytałam i zaglądałam do książki Gézy Alföldiego, Historia społeczna starożytnego Rzymu - klasyk, świetnie napisany ,po który do dziś czytelnicy chętnie sięgają, polecam wszystkim zainteresowanym tematem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
fodele   

Ja również nie zaliczyłam trylogii. Zwyczajnie nie dałam rady... W dużej mierze przyczyniły się do tego ekranizacje wszelkie. Pogubiłam się w tym, w której części kim jest p. Olbrychski.

Książek fachowych (czytaj: związanych z historią), do których nieustannie zaglądam jest mnóstwo.

Te kilkakrotnie przeczytane od deski do deski to: "Dzieci z Bullerbyn", "Opowieść pod psem. A nawet pod dwoma", "Gdy słońce było bogiem" oraz wszystkie "Pany Samochodziki" jakie wpadły mi w ręce ;)/> Banalne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Amica   

A co twym zdaniem było "sztucznością"?

Styl językowy, który miał niby oddać ducha czasu, moim zdaniem tej funkcji nie spełnił, wręcz czasem utrudniał zrozumienie treści itp, nie podobało mi się to, jakby tego samego nie mógł napisać językiem mu współczesnym, na pewno łatwiej i chętniej by się to czytało.

Ten styl i dobór słownictwa o ile pamiętam zaczerpnął m.in. z Pamiętników Paska, a ja do dzisiaj z niechęcią odnoszę się do tego barokowego "starożytnego języka polskiego". Barokowe wiersze w liceum musieliśmy przekładać z polskiego na polski a by je zrozumieć, brrr coś okropnego

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.