Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Norton

Wybuczeli powstańca warszawskiego Bartoszewskiego

Rekomendowane odpowiedzi

Norton   
Otóż to drogi Tofiku. Niczego takiego nie powiedzieliśmy. Afera, która powstała wokół sprawy jest równie polityczna jak to co się działo podczas uroczystości. I jedno i drugie nie powinno mieć miejsca.

Czyli pochwalasz cenzurę, lepiej o tym nie napisać, że się buczy i opluwa ludzi? Ciekawe jakby Ciebie opluli to co byś zrobiła.

Zero czci dla powstańca jakim jest Bartoszewski, zero szacunku dla władzy, zrobiono z tej uroczystości jakiś plebiscyt na buczenie i opluwanie w imię czego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Zero czci dla powstańca jakim jest Bartoszewski, zero szacunku dla władzy, zrobiono z tej uroczystości jakiś plebiscyt na buczenie i opluwanie w imię czego?

Gdyby opluli np. wspomnianego Gierka 20 lat temu (czyli wtedy, kiedy już nie rządził, czyli sytuacja odmienna) to też byś mówił o braku szacunku dla władzy, braku kultury i zamieniania uroczystości w jakiś burdel?

Czyli pochwalasz cenzurę, lepiej o tym nie napisać, że się buczy i opluwa ludzi? Ciekawe jakby Ciebie opluli to co byś zrobiła.

Ja przede wszystkim próbował nie zasłużyć sobie na takie traktowanie, ale to już wykracza na grunt polityczny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

Jednym słowem usprawiedliwiacie opluwanie i buczenie na ludzi? Mimo martyrologicznych uroczystości, nie budzi to w was zażenowania ani większego oporu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Nortonie, mi się wydaje, że nie o to im chodzi. Myślę, że nie podoba im się takie zachowanie jak nam, ale też zwracają uwagę na pewną niekonsekwencję. Zwróć uwagę, na przykład: gdyby Jaruzelskiego wybuczano, nie byłoby większej afery, w przypadku Bartoszewskiego - jest. Polityka.

Ale to co napisałem jest zupełnie czymś innym do tego chamskiego zachowania w ogóle w stosunku do Bartoszewskiego. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Jednym słowem usprawiedliwiacie opluwanie i buczenie na ludzi?

Na litość Boską, przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Zwróć uwagę, na przykład: gdyby Jaruzelskiego wybuczano, nie byłoby większej afery, w przypadku Bartoszewskiego - jest.

Nie porównywałabym tych dwóch osób, bo Bartoszewski to bohater, jak każdy powstaniec, no i w takim niezwykłym dniu to oni powinni być na pierwszym miejscu i cieszyć się największym szacunkiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Nie porównywałabym tych dwóch osób, bo Bartoszewski to bohater, jak każdy powstaniec, no i w takim niezwykłym dniu to oni powinni być na pierwszym miejscu i cieszyć się największym szacunkiem.

To był przykład, ale mniejsza o to. Niezależnie od tego czy ktoś jest zły czy dobry, to savoir vivre zobowiązuje. Dawno temu w "Warto rozmawiać" wynikła rozmowa (żeby tylko rozmowa) między oficerem SB a redaktorem "Wprost". Ów redaktorek zachował się po chamsku w stosunku do Esbeka. Nieważne, że miał rację, ważne, że nie zachował się kulturalnie. I w stosunku Bartoszewskiego, i Jaruzelskiego, i tego oficera SB, pomimo różnic w poglądach i poszczególnych działaniach, należy się zachowywać kulturalnie, tak jak do każdego innego człowieka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
pomimo różnic w poglądach i poszczególnych działaniach, należy się zachowywać kulturalnie, tak jak do każdego innego człowieka.

Dodatkowo, co innego program publicystyczny, a co innego obchody na cmentarzu to czyni również różnicę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   
Dodatkowo, co innego program publicystyczny, a co innego obchody na cmentarzu to czyni również różnicę.

Nie, niezależnie od sytuacji i niezależnie z kim ma się do czynienia, to savoir vivre zobowiązuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Nie, niezależnie od sytuacji i niezależnie z kim ma się do czynienia, to savoir vivre zobowiązuje.

Zgadzam się z Tobą Narya. Jakbym miała "buczeć' na każdego kto ma inne poglądy niż ja albo kogo nie lubię... W każdym razie wygwizdanie, czy też wybuczenie powstańca warszawskiego, który tak jak wszyscy ryzykował życiem, w rocznicę wybuchu PW, czyli dzień wyjątkowy to przykład wielkiego chamstwa i ingorancji. Jak profesor Bartoszewski musiał się poczuć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
dzionga   
Znając mądrość profesora Bartoszewskiego, to zignorował to. ;)

Dla mnie to wielki człowiek, ale musiało go to zaboleć. Ryzykował życiem, a teraz taka wdzięczność go spotyka? Według mnie każdy żołnierz AK zasługuje na należny mu respekt, bo każdy z nich bardzo ryzykował.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Napisałem, że zignorował, w sensie publicznym, że nie dał się poznać po sobie, że to go boli, czy targają nim emocje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ismontel   

niestety, a dla mnie stety, prof Bartoszewski związał się nie z tą opcją polityczną. i został wygwizdany nie za to kim jest ale za swoje poglądy polityczne i wspieranie PO a nie PIS w wyborach ... najgorsze w tym wszystkim jest to, że święta narodowe stają się areną potyczek politycznych i walki o wyborców. Historia ponad podziałami i poglądami politycznymi!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.