Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Książka, którą właśnie czytam to...

Rekomendowane odpowiedzi

gregski   

Janusz Bieszk "Słowiańscy Królowie Lechii"

Gdy zobaczyłem ta książkę w księgarni musiałem kupić!

"Jest to najnowsza publikacja na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.

Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu budownictwa miast, grodów,portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew pominiętych dotąd.

Powyższe odkrycia były ścisłe związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów-Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 200-2013, według których my Polacy, Ariowie-Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10700 lat.

Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców wybudowanych przez naszych przodków, Ariów-Prasłowian na terenie obecnej Polski"

Oj, czuje, że będzie się działo!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się na, dalekim morzu dopadło gregsiego to co Furiusz nazwał zręcznie: turbosłowianizmem?

Dla przeciwwagi polecam lekturę: Przemysława Urbańczyka "Trudne początki Polski", tam też się dzieje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

To jest Superturbosłowianizm!

Po 50 stronach jestem pod wrażeniem wyobraźni autora.

A mówią, że marynarze snują opowieści...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Dziwi mnie tylko to, że patronat medialny sprawuje "Mówią Wieki".

Przeczytałem już o Cywilizacji Gobi (powstała ok. 70000 lat temu). Szkoda, że popadła w konflikt z Imperium Atlantydy. Walczyli dzielnie ale wobec przewago technologicznej nie mieli szans. Ale i tak trwała prawie 50000 lat.

(Na razie jest zabawnie ale nie wiem czy starczy mi poczucia humoru na cała książkę)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj książki po okładce :P

Nikt jednak nie będzie prawdziwym turbosłowianinem bez glanów z owijką i miecza z resora

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Nie oceniaj książki po okładce :P

A kto konkretnie ocenia li tylko po okładce?

Bo nie wiem do czego nawiązuje Tyberiusz, można to objaśnić bliżej?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
"Jest to najnowsza publikacja na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.

Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu budownictwa miast, grodów,portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew pominiętych dotąd.

Powyższe odkrycia były ścisłe związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów-Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 200-2013, według których my Polacy, Ariowie-Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10700 lat.

Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców wybudowanych przez naszych przodków, Ariów-Prasłowian na terenie obecnej Polski"

Rozumiem, że jest to opis książki. A takie opisy często znajdują się na okładce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A Tyberiusz zauważył, że ktoś kto tu napisał, że czyta tę książkę?
To może więcej informacji o treści a nie o o okładce?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Dziwi mnie tylko to, że patronat medialny sprawuje "Mówią Wieki".

Nie powinno. Bellona jest w końcu wydawcą "Mówią Wieki". Oni niemalże z automatu obejmują patronatem medialnym każdą książkę wychodzącą z Bellony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Furiusz   

A Bellona akurat ostatnio całą serię takich potworków wypuściła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dumnie zaznaczę, że pierwszy na forum odkryłem tą odkrywczą pozycję światowej literatury naukowej. Ale niestety, mój post nie jest w ogólnodostępnym dziale, zatem trudno mi to urbi et orbi udowodnić.

Dodam tylko, że skojarzyło mi się to od razu - z niewiadomych powodów - z nieocenionym Irkiem18.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Słusznym to i sprawiedliwym by oddać pierwszeństwo Bruno:

Z ciekawostek. Dziś w empiku poczytałem sobie trochę coś takiego - Janusz Bieszk, Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna, Wyd. Bellona - LINK. Może Irek znalazł jednak miejsce, gdzie można publikować? :)(...)

A ja przeglądam:

R.M. Edsel "Na ratunek Italii. Zdążyć ocalić skarby sztuki przed nazistami".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie - Tadeusz Zubiński, Wojna domowa w Hiszpanii 1936-1939, Wydawnictwo Poznańskie 2015. Na marginesie - znam dzieła tego Autora głównie dotyczące "tematów bałtyckich".

Choć najnowsza jego praca o wojnie w Hiszpanii to raczej esej niż klasyczna, "poważna" praca naukowa, ale pióro dobre, faktów sporo, czyta się ciekawie. Optyka ewidentnie prawicowa (tzn. sympatia autora dla gen. Franco i "powstańców" dosyć widoczna), ale tylko optyka, a nie "końskie okulary". Jak ktoś szuka, "lekkiej" pozycji o wojnie w Hiszpanii, pisanej raczej z antyrepublikańskiego punktu widzenia - godne polecenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ja po przeczytaniu (z zapartym tchem) około 100 stron odłożyłem ta książkę na bok. Muszę spokojnie przetrawić te wszystkie wiadomości bo mówię Wam aż trudno w nie uwierzyć! Wrócę do niej za parę dni.

Teraz czytam coś bardziej przyziemnego. Paul Kennedy "Architekci Zwycięstwa. Jak inżynierowie wygrali drugą wojnę światową".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.