Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Taranowanie Panter i Tygrysów przez T-34

Rekomendowane odpowiedzi

lester   

Zderzenie przypadkowe to jednak nie to samo co zamierzone taranowanie. W tym drugim przypadku przynajmniej jedna załoga wie czego się spodziewać co umożliwia jej zajęcie bezpieczniejszej pozycji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
riv   

Zderzenie przypadkowe, to oczywiście nie to samo co taranowanie.

Pomijając wcześniejszy mój post, gdzie wybitniejsi ode mnie mówią,że jest to propaganda radziecka.

to jak możliwe jest staranowanie czołgu przez czołg? Żaden czołg nie wjedzie na inny czołg.

Po za tym na zdrowy rozum- t-34 taranuje tygrysa czy panterę- to już prędzej logiczna wydawała by się odwrotna sytuacja.

I takie jeszcze jedno pytanie:

Jeżeli T-34 jedzie wprost na panterę, to skąd wniosek, że T-34 staranuje panterę a nie pantera 34-e? O tygrysie już nie wspomnę- to tak jakby maluch staranował tira.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mictom26   

Ja czytałem, że na Łuku Kurskim załogi były zaspawane aby nie uciec. Więc jeżeli z tyłu czekali czekiści z karabinami to po wystrzeleniu pocisków takie czołgi "taranowały" z boku niemieckie czołgi aby je wyłączy z walki, a przy okazji samemu ją skończy. Po za tym przewaga liczebna dawała ten komfort, że nawet strata po nieudanym taranowaniu dla Rosjan się nie liczyła.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

mitcom26 - bardzo proszę o podanie jakiegoś źródla o "zaspawanych zalogach". Można pewnie przeczytać o niemal "zaspawanych" wlazach po taranowaniu czy próbie przejechania jakiegoś innego czolgu. Oznacza to tyle, że coś się wygięlo lub wlaz zostal wbity z dużą silą i niemożliwe bylo jego otworzenie od środka.

Osobiście nie slyszalem o czymś takim. Przy okazji - czy wiesz ile potrzeba energii by coś takiego zaspawać? Bardzo proszę o lepszą argumentację poglądów.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Mógłbym tylko zapytać, jak załogi oddychały? A jak czołgi zostawały unieruchomione, to jak? Wymierali w nich z głodu i pragnienia? A może zaczynali pić paliwo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Władimir Bieszanow w "Pogromie pancernym 1941" opisuje jak w początkowym okresie wojny załogi (z bardzo różnym skutkiem) próbowały rozjeżdżać niemieckie armaty i czołgi. Tłumaczy to słabym wyszkoleniem artylerzystów, kiepskimi przyrządami celowniczymi oraz podejściem dowódców, którzy wbijali podwładnym do głowy "Naprzód! Wroga czapkami nakryjemy!"

Może to jakieś pokłosie tamtych wydarzeń?

PS.

Ja czytałem, że na Łuku Kurskim załogi były zaspawane aby nie uciec.

Ja chciałem tylko zdementować wiadomość jakoby Doenitz kazał zaspawywać włazy w U bootach wyruszających na patrol.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jarpenie rozpędzony "Rudy" był w stanie wjechać na "maskę" Pz.VI czym unieruchamiał przeciwnika i siebie zarazem. A co do przebijania to nie było tak źle... 10 cm to znowu nie tak dużo. Zresztą bez pochylenia, a T-34 z pochyleniem miał 80-90cm.

Edytowane przez TyberiusClaudius

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.