Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
mer

Co możesz powiedzieć o Hitlerze?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja podobnie jak Esplendido natknąłem się na informacje, jakoby osobisty lekarz Hitlera podawał mu wraz z witaminami narkotyk, który miał mu dodawać energii i uśmierzać ból, który z wiekiem rósł ( podejrzenie choroby Parkinsona). Dodać należy, że pod koniec wojny dawki robiły się coraz większe, ale nie wiem czy wynikało to z bólu czy pogłębiającego uzależnienia? Fakt faktem, że o tym słyszałem. Może oglądałem w którymś z programów Discovery?? :> Nie mogę sobie przypomnieć...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Też słyszałam o uzależnieniu Hitlera od narkotyków. Coś w tym musi być...

Wracając do tematu...

Stalin i Hitler byli do siebie podobni. Nie można powiedzieć, który gorszy. Ja polecam książkę o walce na froncie Wschodnim Laurence Rees "Hitler i Stalin Wojna Stulecia" W książce tej opisana jest akcja Barbarossa, późniejszy triumf Stalina, opisane są cierpienia ludności cywilnej oraz dzieje żołnierzy ale także nakreślane są sylwetki Hitlera i Stalina- to oni sprawili, że okrucieństw walk na froncie Wschodnim nie da się zrozumieć i opisać. Książka jest bogata w relacje uczestników tamtych wydarzeń. To podczas inwazji Hitlera na ZSRR widać w pełni jak bardzo byl do siebie podobni, jak bardzo byli wyzuci z ludzkich uczuć- no może poza strachem. Poza tym jest wiele ciekawych zdjęć.

A jeśli chodzi o chorobę psychiczną- Hitler co zanotował Goebbels powiedział, że "Stalin jest prawdopodobnie chory umysłowo" i że nie ma innego wyjaśnienia na jego "krwawe rządy".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lee_gray   
osobisty lekarz Hitlera podawał mu wraz z witaminami narkotyk, który miał mu dodawać energii

Chyba tez widzialem to na discovery, lekarz hitlera rzeczywiście robil mu zastrzyki, ktore sztucznie ozywialy umysl, cos jak bardzo mocna kawa. Dlatego adolf spal malo i widziany byl jako czlowiek niezniszczalny. W rzeczywistosci ta jego 'niezniszczalnosc' to zasluga narkotyku, ktorego nazwy nie pamiteam choc slyszalem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś próbowałam to pojąć, ale widzę, że to bezsensowne. Dlaczego nikt nie może go (A.H.) zaakceptować tylko jako niemieckiego dyktatora, tylko zawsze stwarzane są spekulacje na temat czy był homoseksualistą, komuchem w wojsku, chorym psychicznie człowiekiem etc.? Stalin miał niemniej "za uszami". Nawiązując do tego tematu, najbardziej dziwi mnie to dlaczego tylko mówi się o kilku milionach Żydów, nigdy o Polakach czy innych narodowościach? Przecież nie tylko Żydzi ginęli w obozach zagłady!

P.S. Hej wszystkim!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   
Dlaczego nikt nie może go (A.H.) zaakceptować tylko jako niemieckiego dyktatora, tylko zawsze stwarzane są spekulacje na temat czy był homoseksualistą, komuchem w wojsku, chorym psychicznie człowiekiem etc.?

Zawsze na temat postaci, które się zapisały w historii, czy to dobrze, czy źle, pojawiają się spekulacje.

Stalin miał niemniej "za uszami".

To prawda, dlatego dyskusje na temat tego, który był gorszy są bez sensu

Przecież nie tylko Żydzi ginęli w obozach zagłady!

To trafny wniosek. Pomija sie wiele innych grup ludzi, nawet Niemców chorych czy o odmiennych przekonaniach spotkała zagłada, tak słyszałam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
To trafny wniosek. Pomija sie wiele innych grup ludzi, nawet Niemców chorych czy o odmiennych przekonaniach spotkała zagłada, tak słyszałam...

Dobrze słyszałaś :lol: . W obozach koncentracyjnych umierało także wielu Niemców, którzy w jakiś sposób nie odpowiadali Hitlerowi. Głównie spotykało to komunistów, ale wystarczyło (zwłaszcza pod koniec wojny) zacząć przejawiać nastawienie na anty wobec fuhrera, aby wylądować w obozie (z czasem zamieniono to na natychmiastową egzekucję). Wielu oficerów niemieckich taka perspektywa powstrzymywała przed zdradą i ucieczką do aliantów na zachodzie, bali się że ich rodziny zostaną zamknięte w obozach. Sam Rommel z tego powodu nie uciekł do aliantów (a spokojnie mógł się spodziewać, że przyjmą go z radością) a potem popełnił samobójstwo. Hitler mordował każdego, kto mu nie odpowiadał: Żydzi, Cyganie, Słowanie, komuniści.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kuba Pak   

co jeszcze wiem o Hitlerze? Kiedyśczytałem taką ciekawostkę, że, jak donosiła jego sprzątaczka, Hitler chorował na taką specyficznąi rzadką przypadłość. Mianowicie podczas stosunków seksualnych podniecał się tarzaniem w kale kochanki......

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

I chyba też chore osoby mordował...z wadami rozwojowymi...

Ale czytałam, też że ludzi wokół siebie traktował lepiej niż Stalin- tzn. generałów na przykład odsyłał na emeryturę, a nie jak Stalin mordował. Ale dobrze tej informacji nie pamiętam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Istotnie pod tym względem był człowiekiem cywilizowanym. Najlepszym przykładem jest tutaj von Rundstedt, który latem 1944 roku zaczął krytykować Hitlera za jego postawę odnośnie Normandii. Ten zwyczajnie odwołał go ze stanowiska OB West, powołując się jakoby na jego fatalny stan zdrowia. Nie przeszkodziło mu to po niedługim czasie na nowo powołać go na to stanowisko (w ciągu miesiąca funkcję OB Wets pełnili jeszcze von Kluge i Model, ten pierwszy popełnił samobójstwo). Od swoich dowódców wymagał całkowitego posłuszeństwa, ale w przeciwieństwie od Stalin za wyrażanie własnych opinii nie karał łagrami bądź śmiercią pod murem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Bafomet   

Hitler był genialnym człowiekiem, z państwa które było na skraju stworzył taką potęge jaka jeszcze nigdy nie chodziła po tej ziemi. Potrafił tak postawić na nogi wszystkich że skakali koło niego jak koło Boga. Ludzie dziś traktują Hitlera jako chorego psychicznie i niezrównoważonego umysłowo człowieka, oczywiście nie które jego pomysły były troche poronione np.: holocaust czy obozy. Był człowiekiem chciwym i to go zgubiło, chciał mieć w ręce cały świat, a mógł tylko naprawić swój kraj co udało mu sie świetnie, ale właśnie chciwość doprowadziła go do zguby.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Urbański w "Dylematach historii" twierdzi, że Hitler wygrał wybory też po części dzięki głoszeniu antysemickich haseł - może coś w tym jest. Problem w tym, że Hitler nie potrafił choć na chwilę wyzbyć się swej ideologii, a przecież Żydzi niemieccy nie byli głupimi ludźmi (vide Einstein) i mogli pracować dla dobra Niemiec. Hitler mógł powstrzymać falę rzezi narodów w czasie wojny. Jako szef cywilizowanego państwa Hitler mógłby łatwiej uzyskać to co uzyskał w Monachium. W przypadku wojny z ZSRR mógłby ją wygrać, gdyż nie byłoby niemieckiego bestialstwa, rozstrzeliwań itd. Umysł Adolfa pod koniec wojny zaczął sprawiać wrażenie jakoby nie był zdrowy - Austriak jeszcze pod koniec wojny w 1945 r. operował wielkimi armiami na wielkiej mapie... Hitler nie był geniuszem - był najwyżej bardzo dobrym politykiem. Bardzo dobrym, nie geniuszem. W polityce wewnętrznej był niezły, bo doprowadził do tego, że brakowało rąk do pracy, ale nie potrafił wyzbyć się swych ideałów - nie musiał od razu rozpoczynać swej antysemickiej polityki. Lud być może byłby tym zdenerwowany, ale uciszyłby się wraz ze wzrostem gospodarczym, a poza tym - mało było ludzi, którzy obietnice wyborcze łamali? Hitler był też niezły jeśli chodzi o politykę zagraniczną - przewidział, że nie będzie reakcji na Nadrenię '36, ani nie będzie zbrojnych akcji Zachodu, lecz składanie not protestacyjnych. Hitler jednak ostatecznie poniósł porażkę w polityce zagranicznej skoro - wbrew jego rachubom - do wojny przystąpiła Francja i Wielka Brytania (choć winą za to obarczał Ribbentropa). Ostatecznie Hitler wojny nie wygrał i jestem z tego bardzo zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Urbański w "Dylematach historii" twierdzi, że Hitler wygrał wybory też po części dzięki głoszeniu antysemickich haseł - może coś w tym jest.

I ma ten pan raję, zapraszam do przeczytania choćby "Państwa Hitlera" Gotz Aly.

W przypadku wojny z ZSRR mógłby ją wygrać, gdyż nie byłoby niemieckiego bestialstwa, rozstrzeliwań itd.

To wszystko było pokłosiem haseł, jakie Hitler głosił jeszcze przed wybuchem wojny.

W polityce wewnętrznej był niezły, bo doprowadził do tego, że brakowało rąk do pracy, ale nie potrafił wyzbyć się swych ideałów - nie musiał od razu rozpoczynać swej antysemickiej polityki. Lud być może byłby tym zdenerwowany, ale uciszyłby się wraz ze wzrostem gospodarczym, a poza tym - mało było ludzi, którzy obietnice wyborcze łamali?

To teraz proste pytanie: kto lub co spowodowało porażkę Niemiec w I WŚ według samych Niemców?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
To wszystko było pokłosiem haseł, jakie Hitler głosił jeszcze przed wybuchem wojny.

Mógł ich się chwilowo wyzbyć.

To teraz proste pytanie: kto lub co spowodowało porażkę Niemiec w I WŚ według samych Niemców?

Legenda "ciosu w plecy", czyli buntu w armii wywołanego przez socjaldemokratów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Mógł ich się chwilowo wyzbyć.

Człowiek normalny może i spróbowałby, ale Hitlera ciężko za takiego uznać.

Legenda "ciosu w plecy", czyli buntu w armii wywołanego przez socjaldemokratów.

Zbyt ogólne. Niemcy postrzegali porażkę jako efekt działania trzech czynników. Głód, zmniejszenie się wartości pieniądza i wojna domowa. Plutokratyczny Żyd idący na rękę żydowskiemu bolszewizmowi był tym co połączyło Niemców. Znaleźli winnego swojej porażki w 1918 roku. Wiesz jak była przedstawiana wojna 1939-1945 w niemieckiej propagandzie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.