Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
szpek_chomik

Jaka przyszłość polskiej lewicy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

secesjonista: SLD może być i powinna być sensowną partią centrolewicową, jednakże jakkolwiek można wywodzić ją [nie wnikam czy slusznie czy nie od PPS-u] to jej program nie może być tożsamy z programem jaki lewica prezentowala w l. 40 tych czy wcześniej, nie może być tożsamy z programem PPS-u. Czasy inne wymagają innych dzialań innych myśli i innych programów, choć część problemów może być niemal identyczna.

pozdr

A to chyba do mnie kolego FSO, jako żywo nie pisałem programie SLD??

ad gregski:

Chrztu nie trzeba powtarzać, sam powrót na łono automatycznie winien anulować skutki ekskomuniki z kanonu 1364.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Ba! Ale jak technicznie wygląda taki akt powrotu?

Czasem człek czyta jak ten i ów tuż przed podrożą na "Tamten Świat" decyduje się na "pojednanie z Bogiem". Musi nie ma z tym wiele zachodu, bo osoba leżąca w szpitalnym łóżku, podłączona do rozlicznych urządzeń i z rurkami wetkniętymi w większość otworów ciała nie podołałaby zbyt męczącym procedurom.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ba! Ale jak technicznie wygląda taki akt powrotu?

Czasem człek czyta jak ten i ów tuż przed podrożą na "Tamten Świat" decyduje się na "pojednanie z Bogiem". Musi nie ma z tym wiele zachodu, bo osoba leżąca w szpitalnym łóżku, podłączona do rozlicznych urządzeń i z rurkami wetkniętymi w większość otworów ciała nie podołałaby zbyt męczącym procedurom.

Oj z braku śledzików et consortes leniwy się zrobiłeś niepomiernie, ale że u nas sobota to Ci wyszukałem:

http://webcache.googleusercontent.com/sear...lient=firefox-a

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: dla mnie program Unii Pracy [i tego co na lewo] to tak naprawdę proby XIX wiecznych rozwiązań i rozwiązan przedwojennych proponowanych do obecnej sytuacji. Ale troszkę bardziej do lewicy. Istnieje na rynku wydawniczym gazeta [tygodnik] Fakty i Mity. Nastawienie ma lewicowe, dość umiarkowane w warstwie gospodarczej, natomiast w warstwie światopoglądowej jest on dość radykalny. Opinia o części SLD i Napieralskim [dokladniej jego zachowania po kampanii] jest jak najgorsza. W jednej z nich przyrównany jest do osoby która poprze tego kto mu do walizki da więcej, w drugiej - przyrównany do osoby, która zdradzila w to co wierzyla, za kilka hasel, które tak naprawdę tylko wyglądają ladnie.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

ad FSO:

A rzeczywiście ciekawa lektura:

Kiedyś w szkolnych klasach nie było krzyży, a w planie lekcji nie istniała religia. W tych ciemnych czasach żadnemu uczniowi do głowy by nie przyszło żeby wsadzić kosz na śmieci nauczycielowi na głowę. A dziś?

No kto by pomyślał... wprowadzenie krzyży do szkoły jako ew. przyczyna brutalizacji życia szkolnego.

Sugerowane związki, aż porażają swą argumentacją.

'FiM" radykalny?

A gdzież tam, po prostu skupia elitę intelektualną antyklerykałów, świadczą o tym wpisy czytelników pod fotorelacją z beatyfikacji Popiełuszki:

"te rozmodlono-zidiociałe wyrazy twarzy...

Religia jest dla ludzi bez rozumu.

po prostu zal mi tych katolickich debili

głupota ludzka nie zna granic

W tym zbiegowisku oprócz prymitywnych Polaków brało udział ponad 1000 zwykłych klech

no i modla sie do watroby w formalinie,szkoda ze jego gowno sie rozlozylo ,bo w plasterki by kroili

Żenada !!!

Następny czyrak na na dupie Ojczyzny"

/wybór mój własny/

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista: teksty są różne, i mądre i głupie, podobnie jak wypowiedzi czytelników. Jak wszędzie. Ciekawą sprawą jest to, że każdy lewicowy polityk, z radykalnymi hasłami walki z PiS-em, z katolizacją [z czym się poniekąd zgadzam] życia publicznego i t.p. jest zwykle przez nich popierany.

Stąd ich opinia o Napieralskim jest ciekawa. Dla mnie przynajmniej. Zachowanie Napieralskiego, czyli ów kram z napisem SLD i obok hasłem licytacja [p.t. komu sprzedam siebie i swoje dziewictwo, pardon... głosy] jest krytykowany i oceniany jako sprzedawanie tego czego nie powinno się sprzedawać. Siebie. Za coś co nie powinno być brane pod uwagę. Jeden albo dwa stołki. Już lepiej oceniają dziennikarze wejście w kolicję z P.O. Taką rzetelną i z jednej strony przesunięcie w lewo P.O. a z drugiej jako szansę na pewne odrodzenie lewicy, bez jej naujwiększych narwańców, lub czas kiedy narwańcy czegoś się nauczą.

pozdr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

FSO napisał:

Już lepiej oceniają dziennikarze wejście w koalicję z P.O. Taką rzetelną i z jednej strony przesunięcie w lewo P.O. a z drugiej jako szansę na pewne odrodzenie lewicy, bez jej największych narwańców, lub czas kiedy narwańcy czegoś się nauczą.

No to powinieneś zagłosować na Kaczyńskiego. Mając swego prezydenta, SLD jest PO na nic. Przy jego prezydenturze taka koalicja jest atrakcyjna dla PO, bo swobodnie odrzuca weto, jak też może pozwolić spróbować pomajstrować z Konstytucją.

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Witam;

secesjonista: teksty są różne, i mądre i głupie, podobnie jak wypowiedzi czytelników. Jak wszędzie. Ciekawą sprawą jest to, że każdy lewicowy polityk, z radykalnymi hasłami walki z PiS-em, z katolizacją [z czym się poniekąd zgadzam] życia publicznego i t.p. jest zwykle przez nich popierany.

Stąd ich opinia o Napieralskim jest ciekawa. Dla mnie przynajmniej. Zachowanie Napieralskiego, czyli ów kram z napisem SLD i obok hasłem licytacja [p.t. komu sprzedam siebie i swoje dziewictwo, pardon... głosy] jest krytykowany i oceniany jako sprzedawanie tego czego nie powinno się sprzedawać. Siebie. Za coś co nie powinno być brane pod uwagę. Jeden albo dwa stołki. Już lepiej oceniają dziennikarze wejście w kolicję z P.O. Taką rzetelną i z jednej strony przesunięcie w lewo P.O. a z drugiej jako szansę na pewne odrodzenie lewicy, bez jej naujwiększych narwańców, lub czas kiedy narwańcy czegoś się nauczą.

pozdr

Niestety nie mogę się zgodzić z Twoją diagnozą.

Teksty w większości są głupie... by nie powiedzieć, że ocierają się o prawo.

Jeśli redakcja "FiM-u" akceptuje takie głosy to znaczy, iż z nimi się identyfikuje i je wspiera.

Ja zapytam się wprost kolegi FSO, który sam wskazywał na ten portal, czy jako Senator/Moderator tego forum przepuścisz takie sformułowania w dyskusjach na tym forum?

Kiedy ktoś o lewicowych poglądach coś napisze, ja to skonstatuję jako:

"prymitywizm, głupoty, ciemniactwo, zidiociali osobnicy, o wątrobie nie wspomnę...."

Ciekaw jestem kiedy bym uzyskał za to bana?

Skoro tam się nie uzyskuje wykluczenia za taki ton dyskusji, znaczy iż tamtejsi Moderatorzy akceptują takie wypowiedzi.

I to Twym zdaniem jest przyszłość lewicy?!?

To ja proponuję przedstawić sposób argumentacji i rodzaj retoryki stamtąd w dyskusjach na tym forum, ten sam rodzaj epitetów a wyjdzie, że Senator tego forum powinien sam sobie dać bana. :)

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Secesjonisto, dzięki za linka. Zaspokoiłeś moja ciekawość a i innym może kiedyś się przyda. Sam bym nie znalazł, bo Internet "chodzi" wolniutko i strona czasem otwiera sie ponad 5 minut.

Co do lewicy to kiedyś na "historykach" ktoś otworzył temat "Lewica dla myślących" (czy jakoś tak) i podał sporo linków do stron partii i organizacji lewicowych. Problem polegał na tym, że one były dla "myślących inaczej". Przejrzałem kilka z nich i dowiedziałem się na przykład, ze trzęsienie ziemi na Haiti wywołali Amerykanie, (dlaczego trząchali Bogu ducha winnym Haiti a nie na przykład Kubą autor nie wyjaśnił).

To tylko jeden z przykładów, które zapamiętałem.

Jak już wcześniej napisałem, obecnie nie ma na lewicy charyzmatycznych osobowości zdolnych skupić wokół siebie ludzi mających podobne poglądy, to raz.

Druga sprawa to taka, ze PO i PiS podkradły wyborców.

Ludzie, którym nie przeszkadza udział Kościoła w życiu publicznym a mający dosyć lewicowe poglądy ekonomiczne spokojnie mogą znaleźć miejsce w okolicach PiSu.

Ludzie mający bardziej liberalne poglądy na gospodarkę a jednocześnie chcieliby lekkiego wycofania życia religijnego ze sfery publicznej mogą głosować na PO.

SLD pozostaje grupa "hardlinerów" (zdaje sobie sprawę, że to lekkie nadużycie). Z drugiej strony SLD nie może pójść na otwartą wojnę z Kościołem, ponieważ wbrew temu, co napisał FSO większość Polaków czuje się związana w jakiś sposób z katolicyzmem. Jeśli nawet nie podoba się im to i owo oraz uważają, ze Kościół powinien być mniej widoczny to jednak z drugiej strony nie marzą o wojnie z nim. Gdyby SLD oparło swą tożsamość na hasłach walki z Kościołem to pewnie szybciutko zostałaby przy nich tylko mała grupka najbardziej zagorzałych wyznawców, (bo trudno napisać wyborców) w rodzaju tych z pod znaku "FiM" czy "Nie".

Edytowane przez gregski

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A i całkiem słuszna analiza naszego forumowego pirata.

I ja pamiętam ów temat na historykach.org najbardziej zachwyciły mnie partie (szezlągowe?, fotelowe?, no bo kanapowymi to ich nawet nazwać nie można) określające się jako stalinowskie.

Duch wielkiego językoznawcy jednak nie zaginął.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Upraszczacie i wulgaryzujecie.

Kandydat lewicy otrzymal calkiem spora liczbe glosow. Jesli sie wezmie pod uwage brak dostepu do mediow i niemoznosc przekazywania zetelnych informacji spoleczenstwu taki wynik nalezy uznac za sukces.

co do stwierdzenia, ze na lewicy brakuje postaci duzego kalibru to musze sie niestety zgodzic.

Jesli chodzi o przyszlosc to biorac pod uwage to co dzieje sie w Europie smiem twierdzic, ze lewica jest jedyna nadzieja prostych ludzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
co do stwierdzenia, ze na lewicy brakuje postaci duzego kalibru to musze sie niestety zgodzic.

Dlaczego 'niestety'.

Patrząc na dokonania lewicy od 45 roku na usługach okupanta trzeba raczej żałować że tak skompromitwana formacja polityczna jeszcze istnieje.

Jesli chodzi o przyszlosc to biorac pod uwage to co dzieje sie w Europie smiem twierdzic, ze lewica jest jedyna nadzieja prostych ludzi.

Z tego co wiem wynika że w Europie rządzą socjaliści niezależnie od kraju i to dlatego jest tak źle.

Upraszczacie i wulgaryzujecie.

Skoro nalegasz:

Na pohybel lewakom !

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Popatrz popatrz. Robin pisze jakby przeprawiwszy się przez Atlantyk ukończył co najmniej habilitację.

A co potem ? The Janosik, The Jean Valjean ?

Edytowane przez Tomasz N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
FSO   

Witam;

secesjonista, gregski: wyrażenia prezentowane w obu periodykach [NIE, FiM] w artykułach polemicznych, w artykułach dotyczących relacji państwo - kościoł [m.in. KK] są ostre i nie o nich dyskutuję. Ciekawe są tam dla mnie oceny polityków lewicy, i tego jaką politykę prowadzi SLD względem innych. Jest to dla mnie o tyle ciekawe, że są to periodyki lewicowe [takie lewicowe i w świecie światopoglądu i gospodarki, o czym pisałem] - co sprawia, że oceny padają z bardzo interesującego punktu widzenia. Według owych ocen: Napieralski zdradzil swoje ideały - zdradzil, tak naprawdę poprzez handel zaufaniem ludzkim. Próby zerkania w stronę PiS-u - oceniane są jak najgorzej, a to co się dzieje, właśnie w ten sposób jest oceniane. Taki ruch - według tych ocen - wywoła podzial lewicy i prawdopodobnie będzie skutkowało wytworzeniem tej prawdziwej, i być może marginalizacją części polityków.

Jeden z wielu artykułów ma wymowę w stylu: "wiem, że mnie potępią, ale oddam głos na Komorowskiego, by Kaczyński nie został prezydentem".

Zorro: problemem nie jest to ze kandydat lewicy uzyskal 12% czy 13%. W teorii powinien dostac on w graniach 30%, moze 20 kilku. Problemem jest to, ze podobnie wiedza tego Pana w sprawach gospodarczych jest tak samo nikla jak Kaczynskiego. Aby moc dawac - trzeba miec z czego. A o tym lewica nie mowi.

pozdr

PS. Niestety wyszly - za co przepraszam - polskie znaczki w klawiaturze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

The (dźwięczne Che) itd. napisał:

Co do stwierdzenia, że na lewicy brakuje postaci dużego kalibru, to muszę się niestety zgodzić.

A R. Kalisz ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.