Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
elfo

Radosław Sikorski - ocena

Rekomendowane odpowiedzi

elfo   

Jak oceniacie pana Radosława Sikorskiego, byłego Ministra Obrony Narodowej, obecnego Ministra Spraw Zagranicznych (jeszcze) IIIRP? Dla mnie jest to jeden z niewielu polityków, któremu warto się przyjżeć dokładniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gość z pewnością jest światowy, zna dużo ludzi w Waszyngtonie, zna języki, jego żona wygrała najbardziej prestiżową prasową nagrodę, wie, że w polityce zagranicznej dużo znaczą kontakty osobiste stąd ostatnie spotkanie w jego dworku z szefem MSZ Niemiec, a takich spotkań ma być więcej. Podoba mi się reorganizacja placówek dyplomatycznych w takich krajach jak np. Laos... szkoda, że jest konflikt z prezydentem i nie ma przez to obsadzonych ambasad lub są obsadzone ludźmi Rydzyka : /. A i nie boi się zajmować twardego stanowiska i mówić pewne rzeczy bardzo dosadnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ratel   

Czytałem jego książkę, a właściwie reportaż z pobytu w Afganistanie na początku lat 80-tych. Towarzyszył mudżahedinom w dostawach sprzętu i osławionych Stingerów w góry. Często był świadkiem walk, sam otarł się o śmierć. A wszystko incognito, ponieważ żaden dziennikarz nie był tam wówczas mile widziany. Ze sposobu pisania odebrałem go jako człowieka odważnego, inteligentnego i wartościowego. Jak dla mnie to polityk następnej generacji po tych wszystkich bublach genetycznych metr pięćdziesiąt z PIS i nawiedzonej reszcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elfo   

Jak sądzicie, czy obecna funkcją ministra MSZ-u jest dla niego odpowiednia, czy lepiej byłoby gdyby dalej był szefem MON-u? Ja osobiście widziałbym go bardziej w MON-ie, bo jak już Ratel wspomniał na współczesnym polu walki to zna się świetnie. Słyszałem kiedyś, że jak zrobił sprawdzian z wuefu żołnierzom, to padali jak muchy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   

A nie za wcześnie na ocenę? Dajmy mu może czas, bo obecnie to jego ocena zależy w głównej mierze od poglądów politycznych oceniającego.

Uważam, że główne zadanie przed nim. Polska przyklepała de facto "widoczny znak" w Berlinie, ale powinna dążyć do jego politycznego zneutralizowania. To jeden z ważniejszych problemów stojących przed Sikorskim i państwem polskim w ogóle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetnie sprawdza się w funkcji szefa MSZ , ma dobre kontakty w świecie , podejmuje bardzo dobre decyzje jak na przykład: zlikwidowanie części placówek dyplomatycznych w krajach dla Polski nieważnych , z którymi Polska nie prowadzi żadnych ineteresów(wiem , że to słowo tu nie pasuje :mrgreen: ). Potrafi wyrazić swoja opinię jasno i twardo. Oceniam tego człowieka bardzo pozytywnie , zarówno w roli ministra jak i kulturalnego , oraz bardzo wyważonego człowieka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Też pozytywnie oceniam postać ministra Sikorskiego. Jak na razie jego praca w polityce zagranicznej bardzo mi się podoba. Nawet nie porównuję z poprzedniczką, bo nie ma... porównania.

Jednakowoż uważam, że bardzo dobrze nadawałby się też na stanowisko szefa MON, lepiej chyba niż minister Klich. Tak mi się wydaje, ale chłop sklonować się przecież nie może ;)

Polityk światowej klasy, obyty, wykształcony, energiczny, na poziomie, doskonały polityk współczesnych czasów, trudno się czegoś czepić. Przykry jest brak współpracy pomiędzy ministrem a prezydentem z powodu różnicy poglądów. Moim skromnym zdaniem władza wykonawcza kraju powinna być monolitem w polityce zagranicznej, szkoda, że nie każdy to rozumie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   

Mam wrażenie, że wszyscy oceniacie Sikorskiego po tym jak mówi, jak się ubiera, czesze, perfumuje, jak dba o szczupłą sylwetkę. Ale nie po tym, co robi i co mówi... Za wcześnie jest, aby oceniać go jako ministra SZ, bowiem niczego jeszcze nie dokonał!

Warto więc może zacząć analizować dokładnie jego dotychczasowe poczynania skoro ma miejsce taka tabloizacja jego osoby.

Wyjątek z jego ostatniego "expose" w Sejmie: "Niemcy są naszym sojusznikiem".

Jak słusznie zwrócił uwagę jeden z publicystów - "ciekawe czy Niemcy zauważyli, że jesteśmy ich sojusznikami". I to niestety prawda, w kontekście chociażby zakazu pracy dla Polaków na swoim terenie. Ale to przecież nie jedyny przykład na to, że Niemcy nie postępują jak sojusznik, ale jak przeciwnik lub zgoła - wróg. Np. w sprawie deklaracji przyjęcia Ukrainy do NATO. Nic nie szkodziło Niemcom przyjęcie bardziej propolskiego stanowiska na ostatnim spotkaniu szefów NATO w Bukareszcie. Nie przyjęli. To z ostatnich tygodni.

A jak traktować deklaracje Niemców w sprawie gazociągu bałtyckiego? Kłamią przecież w żywe oczy, że jego przeprowadzenie z okolic Sankt Peterburga przez Bałtyk pozwoli ominąć niestabilną Białoruś i Ukrainę. Ma ktoś mapę Europy? To niech sobie sprawdzi rzetelność słów niemieckich polityków.

Fajnie jest zaklinać rzeczywistość. Ale lepiej, żeby nie była to schizofrenia polityczna czyli błędne rozpoznanie rzeczywistości. Dobra fryzura na nic, gdy rękę trzyma się w nocniku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba jeszcze poczekać na efekty, to zgoda, dlatego ja napisałem "jak na razie". W kwestii gazociągu to w pewnym sensie zgoda, ale nie wiem po prostu, czy my nie popełniliśmy wcześniej jakiś błędów w polityce zagranicznej w stosunku do Niemiec. A sojusznikem naszym są jak najbardziej, prawnie i formalnie, vide NATO.

Wygląd ministra też jest bardzo ważny. Generalnie wszedłbym z Tobą Lachu w głębsza polemikę, ale... Ale za bardzo Cię polubiłem żeby dyskutować na tak drażliwy temat jak współczesna polityka, więc poczekajmy faktycznie na efekty jak mówisz ;)

"Po owocach ich poznacie...", czy jakoś tak to było...

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lach71   
"Po owocach ich poznacie...",

Otóż to! Warto zaczekać z ostatecznymi recenzjami, bo przed Sikorskim niezłe górki. Trzeba zobaczyć jak sobie z nimi poradzić, a potem można go oceniać.

Mi oczywiście bliższa jest "koszula" niemiecka w naszej polityce zagranicznej, gdyż dłuższy czas tam żyłem, a i teraz nie zerwałem kontaktów. Dlatego jeśli widzę i słyszę cmokających z zachwytu nad naszą polityką zagraniczną niemieckich polityków, to włącza mi się sygnał alarmowy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Mam wrażenie, że wszyscy oceniacie Sikorskiego po tym jak mówi, jak się ubiera, czesze, perfumuje, jak dba o szczupłą sylwetkę. Ale nie po tym, co robi i co mówi... Za wcześnie jest, aby oceniać go jako ministra SZ, bowiem niczego jeszcze nie dokonał!

Ależ wymieniłem decyzje tegoż ministra , z którymi się zgadzam . Praca ministra to nie tylko decyzje podejmowane przez niego, a także kultura osobista, zadbanie i spokój . Jak na razie Sikorski spełnia te trzy bardziej''kulturalne'' wymogi . Ten pierwszy idzie mu całkiem i nieźle i w pełni popieram podjęte jak na razie przez niego decyzje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ak_2107   
Jak dla mnie to polityk następnej generacji po tych wszystkich bublach genetycznych metr pięćdziesiąt z PIS i nawiedzonej reszcie.

O ile sie nie myle to sie z tymi bublami kiedys kolegowal. Co zle o bublach swiadczyc nie moze.

Poza tym ok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
O ile sie nie myle to sie z tymi bublami kiedys kolegowal. Co zle o bublach swiadczyc nie moze.

Ale na szczęście ''rozstał'' się z tymi bublami(z PiSem). Jakoś lepiej pasuje mi jako minister w rządzie PO niż w rządzie PiSu. Był w tamtym rządzie jedynym ministrem , którego oceniałem DOSĆ pozytywnie, bo nie wszystkie jego decyzje były słuszne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
elfo   
bo nie wszystkie jego decyzje były słuszne.

A znasz polityka, którego wszystkie decyzje byłyby słuszne - tak to tylko w utopii jest ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
znasz polityka, którego wszystkie decyzje byłyby słuszne - tak to tylko w utopii jest

Nie postrzegaj tego aż tak dosłownie. I przepraszam , że źle się wyraziłem. ;)

Sądzę , że dobrze radził sobie jako szef MON, ale na razie w jego pracy nie dostrzegam wielu negatywnych decyzji. Nikt nie jest doskonały :mrgreen: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.