Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Andreas

Który karabin uznajecie za najlepszy?

Który karabin uznajecie za najlepszy?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Springfield M1903
      1
    • Arisaka 30
      2
    • Moschetto Modello 1891
      0
    • Lee-Enfield Mk II
      5
    • Lebell M1886
      0
    • Lebell-Berthier 1907/15
      0
    • Mauser Gewehr 1898
      8
    • Mosin-Nagant 1891
      3
    • Mannlicher-Carcano 1891
      2
    • Lee-Enfield Mk III Short Magazine
      4
    • Infantry Rifle Model 1889
      0
    • Enfield M1917
      3
    • Inny jaki?
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Jednak.... Mamy rok 2008. Byles w wojsku (ja tez :wink: ). Zakladam, ze nie jestes staruszkiem.

No to powinienes wiedziec, ze glowne zastosowanie bagnetu na lufie to marsz paradny. Ewentualnie postrach. Zdecydowanie nie prawdziwa walka. Jesli wtedy bagnet sie przydaje, to w rece, nie na lufie. A wtedy zdecydowanie nie chcial bym miec w rece bagnetu polskiego. G***o straszliwe.

Mówisz o tych bagnetach które piechota na warte dostawała?? nawet bym nie brał się tym za otwieranie puszek. Taki konkretny bagnet szturmana jest ciutkę dłuższy no i oczywiście ostry jak brzytwa. hehe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Enfield w rękach żołnierzy oryginalnego BEF w 1914 roku - najlepszych snajperow tej wojny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Mówisz o tych bagnetach które piechota na warte dostawała?? nawet bym nie brał się tym za otwieranie puszek. Taki konkretny bagnet szturmana jest ciutkę dłuższy no i oczywiście ostry jak brzytwa. hehe.

A tos mnie zaciekawil! Tak o ten bagnet mi chodzilo. Pojecia nie mialem, ze istnieje inna wersja. Ja tam u szturmanow widzialem noze bojowe, a bagnety - na oko, i jesli byly, to takie jak i moj...

Mozna by takie cudo obejrzec gdzies na sieci?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   
Na allegro widziałem. Poszukaj.
Az tak, to mnie to nie zainteresowalo :wink:

Zakladam, ze prawde godosz... Nadal nie wydaje mi sie, aby te bagnety w boju nazbyt czesto bywaly osadzone na lufie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Nautilosie, po pierwsze, to jest dział I WOJNA ŚWIATOWA, i tutaj piszemy o karabinach tej wojny. Po drugie, nie istnieje coś takiego jak AK-44 i nie jest to karabin, tylko karabinek szturmowy z nabojem pośrednim, zreszta całkowicie ''przypadkowo'' podobny do StG-44.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
amon   

Stawiam na Mausera . Chociaż Mosin był bardziej niezawodny jeżeli chodzi o ekstremalne zanieczyszczenia . Zestawiając wszystkie państwa świata z lat 20/40 w których Mauser

był w użyciu wychodzi na to że był to Kałasznikow tamtych czasów :) Coś w tym jest .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A ja wybiorę Mannlichera, jako jedyny miał tylko dwutaktowy zamek - co pozwalało z niego strzelać dużo szybciej j niż z innych.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Ale pokonać trzeba było większe opory mechaniczne, No i zamek był bardziej skomplikowany. Zawsze to droższa produkcja i pdatność na zacięcia. Niemniej zły karabin to nie był. Tak wynika ze wspomnień Legionistów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Lu Tzy   

Jak sie ceni szybka bron, to klania sie znowu Enfield: bron pracowala tak lekko i szybko, ze przez dlugie lata armia brytyjska nie widziala potrzeby wprowadzenia karabinu samopowtarzalnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z karabinów z tego okresu strzelałem tylko z Enfielda No.1 (rok produkcji 1918). Wysoka kultura pracy jak i w przypadku drugowojennych modeli Enfielda z którymi miałem doczynienia.

71bec75a3e2504dam.jpg

Zdjęcie mam tylko takie (jakoś się tak złożyło, że nie cyknąłem Enfieldom za dużo fotek, ale mam nadzieję to nadrobić :) )

Edytowane przez Dziki_Koziol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dziki, gdzie strzelałeś z enfielda? W Polsce jest gdzieś taka możliwość? Bardzo zależy mi na takim doświadczeniu, pasjonuję się bronią z tego okresu a właśnie enfield jest moim faworytem w powyższej ankiecie.

Bardzo celna i silna broń, ale według mnie jego największym atutem był magazynek na 10 nabojów czym dwukrotnie przewyższał Gew98. Taka pojemność była czasem w okopowych realiach bezcenna. Słyszał ktoś może o czymś takim jak "Mad Minute"? Dziki bardzo Cię proszę o informację jeśli w Polsce jest gdzieś możliwość postrzelania z tego cuda ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Dziki, gdzie strzelałeś z enfielda? W Polsce jest gdzieś taka możliwość? Bardzo zależy mi na takim doświadczeniu, pasjonuję się bronią z tego okresu a właśnie enfield jest moim faworytem w powyższej ankiecie.

Bardzo celna i silna broń, ale według mnie jego największym atutem był magazynek na 10 nabojów czym dwukrotnie przewyższał Gew98. Taka pojemność była czasem w okopowych realiach bezcenna. Słyszał ktoś może o czymś takim jak "Mad Minute"? Dziki bardzo Cię proszę o informację jeśli w Polsce jest gdzieś możliwość postrzelania z tego cuda ;)

Słyszał ktoś może o czymś takim jak "Mad Minute"?

Słyszał, słyszał - koncentracja ognia z jak największą liczbą celowanych strzałów w jak najkrótszym okresie czasu.

Początkowo odnoszono do brytyjskiej piechoty morskiej JKM, która potrafiła dokonać 15 takich strzałów, a niektórzy nawet 30.

Edytowane przez secesjonista

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   
Dziki, gdzie strzelałeś z enfielda? W Polsce jest gdzieś taka możliwość? Bardzo zależy mi na takim doświadczeniu, pasjonuję się bronią z tego okresu a właśnie enfield jest moim faworytem w powyższej ankiecie.

Bardzo celna i silna broń, ale według mnie jego największym atutem był magazynek na 10 nabojów czym dwukrotnie przewyższał Gew98. Taka pojemność była czasem w okopowych realiach bezcenna. Słyszał ktoś może o czymś takim jak "Mad Minute"? Dziki bardzo Cię proszę o informację jeśli w Polsce jest gdzieś możliwość postrzelania z tego cuda ;)

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=69&a...ilit=strzelanie

Przeczytaj sobie watek. Cały czas oferta aktualna.

Enfield ma magazynek dziesięcionabojowy, ale ładowany z łódek pięcionabojowych. Na początku starcia ma więc przewagę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.