Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Tematy Waszych prac magisterskich

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

Jako, że na Forum mamy już osoby, które są po napisaniu pracy magisterskiej/licencjackiej lub są w trakcie jej pisania (jak np. ja), a może dopiero Was to czeka, ale macie już jakiś upatrzony, tak więc jestem ciekaw na jaki temat piszecie/pisaliście swoje prace?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

A na jaki ty piszesz, Gnome? :]

Ja piszę, albo inaczej: udaję, że piszę, na temat: "Włodzimierz Monomach". :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gnome   
A na jaki ty piszesz, Gnome? :]

Moja praca jest dosyć nietypowa, ponieważ sama praca będzie liczyła coś ok. 30-40 stron zaś aneks do niej ok. 500, będzie to opracowanie (przepisanie, zrobienie indeksów i to tych z krótkim opisem każdej z osób, oczywiście w miarę możliwości) jednego roku Sprawozdań sytuacyjnych wojewody krakowskiego do MSW (dokładnie jest to rok 1938), sama zaś praca będzie zarysem sytuacji w województwie na podstawie tych sprawozdań, oraz charakterystyka samych sprawozdań (czyli cała otoczka prawna). jednym słowem roboty dużo ale za to można dowiedzieć się wielu interesujących faktów, a kto wie może kiedyś będzie to część większej pracy w której znajdą się opracowania wszystkich lat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Trochę to jeszcze odległe, ale i ja podobnie jak Gnome zmierzę sie chyba z tematem II RP. Jednak historii będzie w nim niewiele :hug: - raczej będzie to dotyczyło pedagogiki w okresie międzywojennym, byc może jakiejś postaci (to dopiero koncepcja - wczoraj zachęcała mnie do niej dr Bednarz - Grzybek z UMCS-u).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Och, faktycznie trochę się wszystko zestarzało tutaj. Tomasz N. ma rację. :-P

Moje napisane i obronione prace:

- Włodzimierz Monomach: rycerz, pisarz i władca Rusi na przełomie XI i XII wieku (dostępne na Scribd.com)

- Społeczeństwo wiejskie w dobrach klasztoru cystersów w Obrze do XV wieku (wkrótce będzie dostępne na Scribd.com)

(jak widać, "wróciłem" z Rusi do Wielkopolski: a obecnie "wyjechałem" z Wielkopolski do wschodnich Niemiec)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

(jak widać, "wróciłem" z Rusi do Wielkopolski: a obecnie "wyjechałem" z Wielkopolski do wschodnich Niemiec)

Czyli jak w profilu, z Syberii do Drezna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Czyli jak w profilu, z Syberii do Drezna

OK: Nie rozumiem! :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tomasz N   

Tak przeedytowałeś miejsce gdzie chciałbyś mieszkać w swoim profilu w "Użytkownikach"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Ach, o to chodzi! :-)

No tak... Drezno nadal pozostaje niezmiennym miejscem moich marzeń. :-P

(choć nie ukrywam, że chciałbym wybrać się na Syberię, ale nie w kamaszach.. ;-) )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

Jesli chodzi o moje prace dyplomowe, to tytuł jednej z nich brzmiał:

"Wpływ efektu Marangoniego na generację i koalescencję pęcherzyków gazu w cieczy".

Zaś drugi dyplom uzyskałem w wuniku napisania pracy na temat:

"Odsiarczanie gazów spalinowych w złożu fluidalnym dużych cząstek".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Terroryzm bliskowschodni jako determinanta kreacji i czynnik przetrwania Państwa Izrael - jak widać sporo czasu minęło, teraz zajmuję się zupełnie odmienną epoką :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.