Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/

Laptop vs PC  

51 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Trudno powiedzieć
      3
    • PC
      14
    • Laptop
      16


Rekomendowane odpowiedzi

bavarsky   

Swoją drogą miałem kiedyś kolegę co to na biurku miał PC'ta IBM z procesorem Intela 80286 }:] 7 Mhz + 20 megowy HDD [gdzieś na wystawce w Austrii go nabył]

I on to miał proszę ja ciebie w EEPROM'ie, wgranego DOS'a :>

Tj. po formacie dysku, wchodziło się do BIOS'a i wybierało instalację DOS.

No formata to chyba robiliśmy ze 20x, by się nacieszyć tą opcją...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   
Tj. po formacie dysku, wchodziło się do BIOS'a i wybierało instalację DOS.

No tak, normalka

Ja zaczynałem od Amstrada 1512, procesor 8086, a właściwie dwa, bo był to wariant z coprocessorem. Jeden flopp 5,25' - pojemność - 360 kB. No i twardziel 20 mega.

Był to taki wypasiony sprzęt, że pół Politechniki mi go zazdrościło. W dodatku po prostu stał na moim biurku i rano, pijąc kawę, mogłem sobie zagrać w Diggera. A był to rok 87.

Na takim floppie 360 kB mieścił mi się program MultiPlan i wszystkie pliki, które w nim utworzyłem. Jeśli chodzi o obliczenia, to robił w zasadzie wszystko, co robię dziś na Excelu - no nie miał Solvera. Ale za to był program Eureka do rozwiązywania równań. Genialny.

Np. piszesz sobie "2*x^2=8", wciskasz AltS i dostajesz wynik "2". Układy równań też rozwala. Podobno nawet równania różniczkowe może rozwiązywać, ale to mi się nigdy nie udało. I tak świetny program, tyle że zajmuje kupę miejsca - całe 168 kilo. Ten program sobie zachowałem i co parę lat okazuje się przydatny.

Edytowane przez jancet

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
bavarsky   

No tak, normalka

Ja zaczynałem od Amstrada 1512, procesor 8086, a właściwie dwa, bo był to wariant z coprocessorem. Jeden flopp 5,25' - pojemność - 360 kB. No i twardziel 20 mega.

I pomyśleć że xx lat później Szanowny napisze tego posta na maszynie która ma moc przerobową [wg metodologii linpacka] liczoną w gigaflopsach i za pomocą protokołu TCP/IP połączy się za pośrednictwem ISP [neostrady] z serwerem którego kernel bazuje w sumie na idei zaczerpniętej z Systemu V; umieszczając za pośrednictwem edytora tekstu, nad którym Joe Ossanna się dekady temu głowił; by oto taki bavarsky, mógł Przedmówcy odpowiedzieć, stosując tą samą ciągłość.

Doprawdy niebywałe.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jancet   

I pomyśleć że xx lat później Szanowny napisze tego posta na maszynie która ma moc przerobową [wg metodologii linpacka] liczoną w gigaflopsach i za pomocą protokołu TCP/IP połączy się za pośrednictwem ISP [neostrady] z serwerem którego kernel bazuje w sumie na idei zaczerpniętej z Systemu V; umieszczając za pośrednictwem edytora tekstu, nad którym Joe Ossanna się dekady temu głowił; by oto taki bavarsky, mógł Przedmówcy odpowiedzieć, stosując tą samą ciągłość.

Doprawdy niebywałe.

A jeszcze bardziej niebywałe jest to, że dziś piszę te słowa na maszynie, o której mocy przerobowej, rodzaju protokołu, kernelach, Ossannach i wielu innych rzeczach nie mając bladego pojęcia. W zasadzie jedyne parametry, które mnie interesują, to pojemność dysku i szybkość transmisji danych z Internetu - choć i tych nie pamiętam, musiałbym sprawdzić. Wszystkie inne są po prostu wystarczające. Wystarczające - to znaczy, że nie natknąłem się w praktyce na ograniczenia, z nich wynikające. Oczywiście muszę nadmienić, że nie użytkuję gier najnowszej generacji (ani poprzedniej, przedpoprzedniej itd.).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ArekII   

Ja mam netbooka bo cenię sobie w nim mobilność ale jak ostatnio dostałem smartphone to i netbook powoli idzie na odstawkę :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nudzik   

Ja osobiście laptopa- mam służbowego takiego, że niejedna stacjonarka przy nim leży. A co mnie najbardziej rozwala? nagminne mylenie laptopa i netbooka - dla wszystkich mających ten problem polecam: http://www.morele.net/wiadomosc/czym-rozni-sie-notebook-od-netbooka/314/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Alex WS   

Chciałbym mieć mały desktop, odpowiednio wyciszony z dużym monitorem. Niestety, życie na walizkach zmusiło do ultrabook'a z uwagi na wagę i rozmiary. W zestawie z najprostszym smartphone w opcji duos ( transmisja w roamingu to jednak dalej kosmos i zbędny koszt ) z mobile Hotspot. Waga i gabaryty dwóch kolorowych czasopism :)

Edytowane przez Alex WS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.