Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Gnome

Seria Total War

Rekomendowane odpowiedzi

Gnome   

No właśnie jak w tytule jak podobają się wam te gry (ja grałem tylko w jedynkę, ale w wakacje zamierzam zabrać się za dwójkę)?

Nad jedynką przesiedziałem niezliczoną ilość godzin i nie powiem żebym żałował zmarnowanego czasu :roll: .

Widzę, że piszecie o całej serii to niech będzie, zmieniłem tytuł.

Jak tak to pierwszą grą był Shogun, po prostu coś wspaniałego i przechodziłem ją bez kodów (to ci dopiero przyjemność).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

Chodzi oczywiście o serię Total War ? Nad jedynką siedziałem b. długo, choć niekiedy samoistne wyjścia do Windowsa sprawiały że miałem ochotę wywalić płytę za okno... Grafika słaba, ale nie o to chodzi :]

Co innego Rome :] Super gra ! Strasznie mi się podoba, jednak nie mam pełnej wersji ( miałem pożyczoną ) i mogę sobie teraz tylko w demo pograć ;) Jednak nawet walka Hannibalem daje dużo radości, a szarża słoni w tłum Rzymian robi wrażenie :mrgreen:

Medieval II - nie ruszy mi ta gra, ale ze screenów i recenzji wnioskuję, że jest to gra prawie taka sama jak Rome, tylko że z jeszcze lepszą grafiką i inną epoką ( co za tym idzie : nowymi opcjami :] )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   

Jak dla mnie Total War to najlepsza seria gier strategicznych. Przypomniałbym jeszcze pierwszą grę cyklu, czyli Shoguna.Grałem we wszystkie podstawowe części gry i muszę przyznać, że najwięcej przyjemności dał mi nieoczekiwanie pierwszy Medieval. I chyba z żadną grą nie spędziłem tyle czasu co z nią. Polecam zwłaszcza zakup dodatku do jedynki "Viking" który wprowadza pewne modyfikacje gry. Oprócz nowej kampanii na terytorium Brytanii rozgrywanej w odmienny sposób, Viking dodaje nowe jednostki do scenariusza znanego z podstawowej wersji gry. Są to nowe jednostki a także można grać niedostępnymi wcześniej nacjami np. Węgry czy Aragonia . Oprócz tego przed samą bitwą w okienku możemy podejrzeć rodzaj i liczbę jednostek przeciwnika.

Jeżeli chodzi o Roma to też oceniam go bardzo wysoko i też przechodziłem go kilkakrotnie.

W tej części gry, a w Medievalu II jeszcze bardziej, zabawę psuje jednak głupie i wręcz samobójcze zachowanie wojsk komputera szturmujących miasto. Poza tym gra dla osób które dużo grały w jedynkę jest chyba zbyt łatwa. Jedynym wyjściem jest rozglądnięcie się za jakimś modem, gdyż nawet oficjalne łatki nie zawsze dostatecznie poprawiają mechanikę gry. W Medievala II grałem na średnich detalach, ale i tak przewyższa on wyglądem Roma. Aczkolwiek to właśnie w Roma grało mi się przyjemniej. Jakiś czas temu wydano nową odsłonę tej serii: "Medieval Kingdoms". Niestety nie grałem.

Ale fani serii już powinni rezerwować czas, gdyż w tym roku wychodzi Total War Empire, osadzona w XVIII i na początku XIX wieku. Czekam z niecierpliwością, gdyż szeregi strzelających salwą grenadierów wyglądają w grach strategicznych znakomicie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   

W Shoguna nie grałem, lecz oglądałem grę innych ;) Wydaje się fajny choć stary...

Medivala I mam z rozszerzeniem, gdzie b. lubię grać właśnie kampanię na wyspach, gdzie konnica nie ma tak wielkiej siły :]

A w Total War: Empire wreszcie będzie odpowiedź na to - co jest lepsze bagnet czy karabin skałkowy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
kyan   
Grafika słaba, ale nie o to chodzi

Klasyka i tyle 8)

A w Total War: Empire wreszcie będzie odpowiedź na to - co jest lepsze bagnet czy karabin skałkowy

A przedewszystkim będzie można poprowadzić bitwe morską, prawdziwy hit :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
maciejus   

rome total war to najlepsza cześć ale tylko z dodatkiem europa barbarorum w ostateczności z dodatkiem total realizm. sama podstawowa gra jest uboga no i często sprzeczna z historią

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   

Jeżeli o zgodności z historią mowa, to swego czasu polscy fani tej gry skupieni na pewnym forum zorganizowali akcję zbierania podpisów pod petycją wnoszącą o zmiany w Total War Kingdoms. Chodziło o wielce skrótowe przedstawienie naszego kraju w tej części gry. Petycję "parafowałem", jednak było już chyba za późno na jej pełen sukces. Obecnie polscy fani swoje uwagi mogą zamieszczać na bieżąco, a producenci mają się z nimi zaznajomić i być może uwzględnią przy pracach nad powstającym Total War: Empire .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

A Medival Total War a podobieństwo do Kozaków???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
A Medival Total War a podobieństwo do Kozaków???
Chociażby takie, że w obie gry warto zagrać :) .

W skrócie można powiedzieć, że gry z serii Total War stoją pomiędzy Kozakami a Europa Universalis. Jednostek wojskowych jest o wiele więcej niż w Kozakach. Położono jednak pewien nacisk na rozbudowę gospodarki kraju. Czynnośc tę wykonuje się nie poprzez stawianie budynków tak jak w Kozakach, lecz na mapie strategicznej . Mówiąc prościej to mapa wszystkich naszych prowincji. Zresztą takowa pojawiła się już w Kozakach II, jednak w stosunku do Medievala jest ona znacznie uproszczona. Bitwy w Medievalu w przeciwieństwie do Kozaków toczą się na mapie trójwymiarowej. Poza tym trzeba rozróżnić obie części gry Medieval, gdyż graficznie to dwa różne światy. Zresztą wystarczy spojrzeć na screeny

Medieval http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=913

Medieval II http://www.gry-online.pl/S026.asp?ID=4409.

Moim zdaniem poznanie tajników gry Medieval zajmuje znacznie więcej czasu niż Kozaków,to po prostu bardziej złożona gra . Jednak polecam spróbować, naprawdę warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Widziałem fotki i już mnie wzięło.Jeszcze pytanko -czy te gry są w języku polskim?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
lester   
Jeszcze pytanko -czy te gry są w języku polskim?
Wszystkie części były spolszczone, choć w sprzedaży są też wersje angielskie. Najlepiej najpierw sprawdzić. Dodam jeszcze, że w porównaniu do Kozaków można oddalać i przybliżać kamerę, a nawet zmieniać kąt jej ustawienia.No i aby Medieval II ukazał wszystkie swoje walory graficznie trzeba mieć w miarę mocnego kompa. Jednak nawet na średnich detalach grafika jest znakomita.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Pancerny   

Na stronce którą Wskazałeś podany był tytuł -Total War-Grunwald 1410-to jest jakiś mod do tej gry?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Granat   
Moim zdaniem poznanie tajników gry Medieval zajmuje znacznie więcej czasu niż Kozaków,to po prostu bardziej złożona gra . Jednak polecam spróbować, naprawdę warto.

Zgadzam się, a to dlatego, że seria Total War ZNAKOMICIE oddaje realia walk. Atak z góry czy pod górę robi zasadniczą różnice w końcowym wyniku bitwy. No i jednostki... Ogólnie rzecz biorąc, Seria Total War jest znacznie bardziej zaawansowana. Tutaj jednostki mają swoje morale ( przy bardzo niskim zaczynają uciekać [ jak nikt ich nie goni to czasem powracają do walk ] ) jest też efekt domina - jedna grupa ucieka, to reszta idzie za nimi :/ Widok umierającego generała to spory cios w morale, lecz walczący generał to też spory dodatek. No i jednostki tutaj się męczą ( nie mogą biegać bez końca ). Każda jednostka ma swoje właściwości ( i każdej narodowości i każdego typu np. łucznik nie może strzelać w lesie, a chłop potrafi się ukryć na polu :] )

Ja ze swojej strony polecam Total War : Rome. Nie ma lepszego widoku, niż zwiewające gdzie pieprz rośnie oddziały elity wojsk Rzymu, gdy podczas walk, zza góry atakują rozpędzone słonie :] I ten widoczek ludzi przelatujacych i tratowanych przez zwierzaka :] ( chodzi o walkę Kartaginą :] ). Część ta nie ma jakichś wygórowanych wymagań, i jest możliwość przybliżenia widoku do takiego poziomu, że widać w jaką część ciała zadają ciosy nasi dzielni wojacy :] ( o tutaj też trzeba dodać, że jednostki nie są takie głupie jak w niektórych grach gdzie np. oszczepnicy stoją w miejscu i ciskają w dających im razy żołnierzy :] . uciekają, a jak już nie mogą to walczą wręcz - słaby skutek :/ )

No i smaczki typu okrzyki dowódców, wyrzut oszczepów przed atakiem ( Rzym ), Barbarzyńcy i ich jednostki o super morale ( gołe klaty w zimie :mrgreen: )

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.