Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksander

Najciekawsze dzieła architektury w Twoim mieście

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie możecie przedstawić?

W Lublinie warto zobaczyć:

:D Zamek Lubelski

zamek-s.gif

:D Bramę krakowską i Grodzką

Brama_krakowska.jpg

:P Trubunał

:P Katedrę Lubelską

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mer   

To, co z Głowna pamiętam:

obrazekg.php?plik=2005081519most_kolejowy&x=540

Śmiem stwierdzić, że najwyższy most. Zbudowany z kamienia oraz żelaza. Brzydki jak świat, ale jeszcze nadaje się na coś :) [most kolejowy]

2004080509kom.jpg

Kominy WZM'otu [jeden z 3 w Polsce, tutaj ruskie przyjeżdżali za czasów ZSRR naprawiać bronie, czołgi, i pojazdy, które jeżdżą po całej Rosji z Rakietami nuklearnymi]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grün   

To mój pierwszy post, więc kłaniam się obecnym.

Mieszkam w mieście, gdzie wiele jest przykładów pięknej architektury. Niestety pojawiła się również tendencja "pozostawiania śladów epoki" w gdańskiej architekturze. Wiele ciekawych obiektów zniknęło bez śladu, a na ich miejsce buduje się, bądź planuje zbudować nowoczesne potworki. Jeśli mielibyście ochotę poczytać o tym, czego już w Gdańsku nie ma i o tym, co planuje się zbudować, to zapraszam do Akademii Rzygaczy.

Pozdrawiam

Grün

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ZwieRZak   

Warszawa:

nie będę dawał zdjęć bo za dużo by było (zainteresowanych odsyłam www.google.pl):

Pałac kultury i nauki (jaki jest taki jest ale jest)

zamek Królewski(chyba każdy trybi)

pałac w Wilanowie (Jan III Sobieski jakby ktoś nie kumał)

kamienice na starej pradze...

XIXwieczne Filtry zbudowane przez Lindley'a

Supersam <-- pierwszy samoobsługowiec świetny przykład architektury lat 50

i duzo wiecej(za duzo)...

[/fade][/center]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Marcin   

W Gdańsku przykładów architektury aż nadto. Aby zobaczyć coś starego wystarczy się przejść dowolnie wybraną uliczka na starówce, a w Warszawie człowiek się nabiega...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
g0rski   

Witam.

Jestem tu nowy, jednak myślę że na równi zainteresowany tematem :D pochodzę z niewielkiego miasteczka - Przemyśl zapewne niewiele z was słyszało o nim. W literaturze miasteczko to często określane jest "miastem kościołów" a czemu ? heh nie trudno się domyśleć :D najładniejsze z nich to : początkowo gotycka a teraz mieszanka :D - Archikatedra rzymsko katolicka bazylika-lacinska.jpg, Barokowy Kościół oo. Frańciszkanów franciszkanie.jpg

Neogotyk - kościół oo. Salezjanów salezjanie.jpg, kościół oo Reformatów (ciekawostką jest to że znajduje się 3 metry poniżej poziomu ulicy :D wygląda jakby zapadł się pod ziemie :Dreformaci-lewe.jpg

to z tych ważniejszych ... pozostałych nie wymieniam...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Achilles   

gniezno.jpg

Tutaj mamy jeden z najważniejszych kościołów w Gnieźnie - ojców franciszkanów. Szczególnie piękne jest wnętrze budynku, które z m. in. zostało stworzone w stylu gotyckim, (ach) te sklepienie...

2016

Tego to chyba nie muszę nikomu omawiać. Dzisiejsza katedra gnieźnieńska to jedna wielka mieszanka stylów architektonicznych.

250px-Kosciol_radzyma_g.JPG

Tutaj to raczej już coś nowszego... Pod wezwaniem Radzima Gaudentego. Znajdują się tutaj relikwie tego błogosławionego. Bardzo ładna jest ta korona.

No i to by było na tyle z ważniejszych rzeczy... nie ma co przechwalać Gniezna, bo nie ma czym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To ja mam ciekawostkę z mojego aktualnego miejsca zamieszkania.

Provand's Lordship, najstarszy dom w Glasgow, wybudowany w 1471 roku. W środku oczywiście muzeum. Bardzo sympatyczne miejsce jak na stolicę secesji :)

http://www.rampantscotland.com/glasgow/glw_provand.htm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.