Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
jachu

Oblicza PRL w Rzeczpospolitej

Rekomendowane odpowiedzi

jachu   

Świetna wiadomość!

Dziennik "Rzeczpospolita" 13 listopada 2007 rozpocznie kolejną historyczną serię. Tym razem do segregatorów wpinać będziemy zeszyty poświęcone obliczom Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Chwilowo nie wiadomo ile będzie numerów, ale mam nadzieję, że sporo. Dla fanów historii i kolekcjonerów jest to z całą pewnością wspaniała wiadomość 8)

Czy forumowicze również będą tłumnie szturmować kioski i saloniki prasowe? :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zapisałam sobie dwa przypomnienia w telefonie komórkowym i na pewno pierwszy zeszyt kupię. Nie miałam okazji żyć w PRL-u to chociaż sobie poczytam…

IMO kiepska tematyka. Wolałabym cusik o wojnach , a nie jakies smuty

„Smuty”? Jak dla mnie dziwne, nieprecyzyjne określenie, którego znaczenia nie jestem pewna.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
Zapisałam sobie dwa przypomnienia w telefonie komórkowym i na pewno pierwszy zeszyt kupię.
Ja sobie zapisałem już hurtem wszystkie daty, w jakich będą wychodzić te zeszyty i kupię wszystkie 18 :mrgreen:
Nie miałam okazji żyć w PRL-u to chociaż sobie poczytam…
No cóż, ja miałem okazję żyć w PRL-u, ale gdy miałem 7 lat nadeszła trnsformacja ustrojowa, więc jako że byłem wtedy małym szkrabem, to niewiele wyniosłem z realnego-socjalizmu 8)
IMO kiepska tematyka. Wolałabym cusik o wojnach , a nie jakies smuty
Mi tam jak najbardziej tematyka odpowiada. Zawsze marzyłem, żeby móc się cofnąć w czasie i przeżyć parę dni w PRL-u, obejrzeć sobie jak wyglądał Szczecin w latach 70-tych, gdy budowano Osiedle Przyjaźni, na którym mieszkam razem z dziewczyną 8)

A ogólnie, zeszytów będzie 18 i cała seria skończy się 11 marca. Więcej infoirmacji na poniższej stronie internetowej:

Spis zeszytów i daty ukazywania się w kioskach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
piterzx   

Witam,

Sam nie wiem. Zastanawiam się, czy kupować, bo ta tematyka jakoś mnie nie bardzo interesuje (XV - XIX wiek dla mnie - to jest to :mrgreen: - ja widać w profilu :wink: ).

Nie jestem pewien, ale sądzę, że pierwszy i trzeci numer kupię. Zastanowiłbym się też nad drugim i siódmym, ale chyba raczej nie...

Natomiast reszcie, IMHO mówię kategoryczne nie :mrgreen:

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Czy forumowicze również będą tłumnie szturmować kioski i saloniki prasowe? :wink:

No nie wiem... Musiałbym się zastanowić...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Chłopaki, widzę, że macie problem z męską decyzją :mrgreen: Ja myślę, że te 3 zł tygodniowo można przeznaczyć na dziennik "Rzeczpospolita" z dodatkiem. Nie jest to tak powalająca cena, żeby nie można było jej wysupłać z portfela. Najwyżej wypijecie jedno piwo mniej :mrgreen: Rozumiem, że może tematyka nie do końca trafia w wasze potrzeby i zainteresowania, ale te dodatki mogą się w przyszłości przysłużyc na zajęciach z historii najnowszej po 1945 roku :wink:

Moim zdaniem - lektura obowiązkowa 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   
żeby nie można było jej wysupłać z portfela.

No... Ja raczej nie ze swojego :wink:

Ojjj... Faktycznie, na śmierć zapomniałem o twoim wieku :wink: Wiesz, nie znam twoich rodziców, ale myślę, że jakbyś im mocno truł, że są fajne dodatki historyczne o PRL, dzięki którym poznasz historię Polski po II wojnie światowej i dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę, horyzonty i światopogląd, to nie powinni ci żałować tych marnych 3 zł :mrgreen:

Moi rodzice swego czasu dawali się przekonać :wink: Ale też ja byłem (i jestem) niezłym ściemniaczem :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Najwyżej wypijecie jedno piwo mniej :mrgreen:

Nie wiem czy zdobędę się na takie poświęcenie :wink: .

Osobiście z chęcią zbiorę sobie kolejną kolekcję Rzeczpospolitej, tym bardziej że u mnie na UW gazeta owa jest darmowa:) Tematyka jak najbardziej mnie pociąga, w końcu ile można o tych wojnach czytać, to się w końcu nudzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie zapisałem już hurtem wszystkie daty, w jakich będą wychodzić te zeszyty i kupię wszystkie 18

Wszystkich nie będę zapisywać dat, ewentualnie kilka pierwszych. Po kilku tygodniach kupowania będę już pamiętać.

ogólnie, zeszytów będzie 18 i cała seria skończy się 11 marca.

Jak przeczytałam, że ma być 18 zeszytów to wydawała mi się to mała liczba, Następnie wyliczyłam kiedy, jeśli się zdecyduję, kupię ostatni numer i zmieniłam pogląd. Strasznie daleko do marca.

Wiesz, nie znam twoich rodziców, ale myślę, że jakbyś im mocno truł, że są fajne dodatki historyczne o PRL, dzięki którym poznasz historię Polski po II wojnie światowej i dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę, horyzonty i światopogląd

„Bitwy świata” kupuje mi mama. I nie może się doczekać, kiedy się ta seria skończy. Nie z względu na cenę, lecz na sam fakt, że musi pamiętać by kupić „Rzeczpospolitą” Oczywiście mogłabym sama pójść do kiosku ale do tego czasu cały nakład mógłby zostać wykupiony…

W sobotę ciężko mnie wygonić z domu gdziekolwiek, szczególnie,szeroko pojętym, rankiem

Na szczęście te zeszyty będą ukazywały się w wtorki ,więc w drodze do szkoły będę mogła je sobie sama kupować.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Markus   
Ojjj... Faktycznie, na śmierć zapomniałem o twoim wieku :wink: Wiesz, nie znam twoich rodziców, ale myślę, że jakbyś im mocno truł, że są fajne dodatki historyczne o PRL, dzięki którym poznasz historię Polski po II wojnie światowej i dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę, horyzonty i światopogląd, to nie powinni ci żałować tych marnych 3 zł :mrgreen:

Moi rodzice swego czasu dawali się przekonać :wink: Ale też ja byłem (i jestem) niezłym ściemniaczem :mrgreen:

Mhm... Tylko tyle, że ja im wiecznie zatruwam życie 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Za nami już dwa numery "Obliczy PRL". Chciałbym się dowiedzieć jak wam się podoba nowa seria dziennika "Rzeczpospolita"? Czy w ogóle kupujecie? A jeśli tak, to jak ją oceniacie? Jakie są wasze pierwsze wrażenia?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.