Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Aleksander

Najlepsza gazeta

Najlepsza gazeta to:  

72 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Gazeta Wyborcza
      19
    • Dziennik
      9
    • Fakt
      0
    • Super Express
      0
    • Gazeta Polska
      1
    • Rzeczpospolita
      8
    • Inna jaka?
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Wyborcza, bo jest obszerna i jest dużo publicystyki brakuje tego bardzo mi np. w Dzienniku. Jest dla mnie najbardziej przejrzystą Gazetą w Polsce.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Gazeta Wyborcza, reszta to zakłamanie. Jeszcze jeśli dopełni się Wyborczą TVN24 to już jest całkiem nieźle.

U mnie w domu to już jest rytuał, żeby Gazeta był codzienni na stole, bo jak nie to już nie to samo :)

Układ graficzny też jest naprawdę bardzo korzystny, przejrzyście i czytaelnie, do tego dobrzy publicyści i ideologia polityczna, która się pokrywa razem z moją :)

Czasami, kiedy mnie dłużej nie ma, kupuję jeszcze Angorę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie żadna gazeta nie jest w Polsce nie jest obiektywna i tylko GW trochę bardziej, moim zdaniem, próbuje nie być aż tak bardzo stronnicza jak mp. RZ, która znajdzie wytłumaczenie dla każdej wpadki PiS.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
jachu   

Z dzienników najbardziej cenię sobie "Rzeczpospolitą", natomiast z tygodników "Newsweeka". Uważam je za najbardziej obiektywne, choć oczywiście nie są idealne :wink: Bo ogólnie media w Polsce nie są niezależne, a związanie jest to z chęcią wywierania kierunkowej presji na opinię publiczną. Staram się patrzeć zawsze pod różnym kątem na podawane wiadomości i nie trzymać się kurczowo tylko jednego ich źródła. Zauważyć można to np. podczas zmian na fotelach prezesów telewizji, czy redaktorów gazet - zazwyczaj zmienia się wtedy wizerunek danego nośnika informacji, a przecież wiadomości niby są takie same :P

Niestety, nie sądzę jednak byśmy doczekali czasów, gdy media będę apolityczne, zmiany podążają w odwrotną stronę... Dlatego w wiele informacji nie wierzę i zachowuję zdrowy dystans do tego co się dzieje...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Kubag   

Ja to zazwyczaj czytam gazetę jaka akurat jest w domu. Osobiście najbardziej sobie cenię Gazetę Wyborczą oraz Kurier Poranny. Mimo wszystko wole czytać w gazecie informacje niż by np. na onecie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może powiedzieć coś więcej na temat jednego, połączonego, dziennika lewicowego, o którym nie dawno mówił pan Kalisz (chyba Kalisz, bo ktoś mi o tym mówił, ale już nie zabardzo pamiętam). Podobno miałby on powstać w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Dziennik! Wyborcza jest tak stronnicza, że czytać się jej nie da, choć jeszcze parę lat temu była bardzo ciekawa ;)

Dziennik bardzo dobrze opisał Pan ciekawe25 więc wiele dodawać nie będę :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   

A ja uważam, że Dziennik jest stronniczy. Prezentuje też pewien nurt ideologiczny. Do tego jest cienka, brzydka, ma słabe dodatki i jest ich mało. Dziennikarze piszą bez jakiegoś polotu, ogólnie nie lubię tej gazet. RP też nie lubię, jak tam był Wildstein to już w ogóle dla mnie to obrońca IV RP.

Ja czytam Wyborczą, dodatki najlepsze, jest ich wiele, piszą rzeczy, z którymi się w większości zgadzam i ja podobnie widzę to co się dzieje w kraju, potrzebne mi informację znajduję w niej bez problemu. Jestem jej wierny od lat i zauważam, że jest coraz lepsza.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Narya   

Też czytam Gazetę Wyborczą - chyba nie znajduję na rynku kioskowym lepszego "dziennika". Poza tym czytuję Le Monde Diplomatique PL i National Geographic.

Post mortem: G. Wyborczą i L. Monde'a czytam ostatnio rzadko. Bardzo rzadko. Zostałem przy Nat. Geo. i tej gazecie pozostanę chyba wierny. Od czasu do czasu zajrzę do "NIE" ale tylko przeczytać komentarz Urbana (bardzo często mnie potrafi rozbawić).

A w ogóle to się przerzuciłem na książki i czytelnie biblioteczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej lubię "Rzepę" i GW. Raz z ciekawości kupiłem sobie "Nasz Dziennik" i po lekturze ostatniej strony miałem ochotę to podrzeć, ale szkoda było mi pieniędzy, więc z bólem przeczytałem resztę stron. Ultrakatolicyzm to zdecydowanie nie moje klimaty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.