Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Jarpen Zigrin

Izrael, Palestyna, Arabowie...

Rekomendowane odpowiedzi

pacyfiści są równi Hitlerowi, nazistom oraz komuchom ze Stalinem na czele i przy okazji Bin Ladenowi, ej to może od razu zapędźcie żydów do komór gazowych i będziecie mieli świat bez problemów :wink:

ty sobie żartujesz? jak śmiesz pacyfistów od komuchów, Nazistów i Bin Ladenów wyzywać?

Wiesz w ogóle o co chodzi pacyfistą? Wyraziłeś tu po prostu swoje zdanie tylko się pomyliłeś i zamiast nacjonalistów wpisałeś pacyfistów!!!

Świat nie będzie miał problemów jak nie będzie ludzi twojego pokroju!!! Ludzi którzy nie wierzą w Pokój na świecie, ludzi którzy tak jak ty podświadomie nawołują do wony, Ludzi którzy tak jak tu to piszesz dbają tylko o swoje interesy!!!! zapominając o interesach innych!!!!

Ja się odcinam od dyskusji moje zdanie już znacie (Proszę mnie przez to nazywać antysemitą ponieważ nim nie jestem)

niestety nie mogę dyskutować z ludźmi działającymi pod taką propagandą syjonistyczna a tym bardziej z ludźmi którzy nie chcą Pokoju na świecie

Pozdrawiam i życzę miłej jeśli to możliwe dyskusji

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Nie wiem jak można tak krzyczeć.

Tak się składa, że dialog na Bliskim Wschodzie nie jest możliwy - przynajmniej na tę chwilę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

Temat pacyfizmu jest w ogóle bardzo ciekawy. Mozna taki ząłozyc w Ministerstwie Spraw Filozoficznych. W tym watku prosze jednak trzyamć się tego co w temacie: Izrael, Palestyna, Arabowie...

Przy okazji zwracam uwage na pisanie nazw państw i narodowości wilką literą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Norton   
I tak i nie. Np. Jordania z tego co się orientuje, nie jest taka pro-palestyńska. Poza tym nie do wszytskich arabskich krajów mogę wjechać z wizą izraelską w paszporcie (coś o tym wiem...)

Zapytam noi co z tego? Do Iranu też wjechałaś?

Żydzi zamknęli Palestyńczyków. Tak się składa, że byłam na terytorium Autonomii Palestyńskiej i widziałam jak tam jest, jak wygląda "przejście graniczne", jak wygląda świat za murem.

Noi co z tego, że byłaś? Ja byłem w połowie krajów europejskich i nie uważam, że jestem specjalistom od nich. Mur jest, bo Ci biedny Palestyńczycy w atakach samobójczych robili wiele szkody w Izraelu zwłaszcza w autobusach czy miejscach, gdzie jest wiele ludzi.

Polski przewodnik opowiedział mi, że za to, że przyzna iż istnieje takie państwo jak Palestyna ląduje na komisariacie- co mu się raz o mały włos nie zdarzyło. Pisałam tu już o tym. Przecież to jest chore!

Jeśli tak jest to jest chore, ale ciekawe czy jakbyś w Palestynie powiedziała, że państwo Izrael ma prawo do tych ziem czy by się tylko na komisariacie skończyło...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Estera   

Chcę powiedzieć, że nie lubię odpisywać na złośliwe posty. Uważam, że na forach powinno się czytać ze zrozumieniem. Przekręcasz moje wypowiedzi i sugerujesz coś, czego nie powiedziałam. Nie jestem ekspertem, bo tam byłam- tylko tłumaczyłam skąd moja postawa- postawa w pewnym stopniu pro-palestyńska. Poza tym, przykład z paszportem-- to z Jordania sobie nie wymyśliłam, nie można wjechać do Syrii i do Libii--przez głupią pieczątke.Trzeba zmieniać paszport.

Na granicy można powiedzieć "don`t stamp my passport", tak np. dziennikarze robią.

[ Dodano: 2008-01-17, 17:02 ]

Również jak marcnow92, życzę miłej dyskusji. Ja w niej dłużej nie mam ochoty uczestniczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Noi co z tego, że byłaś? Ja byłem w połowie krajów europejskich i nie uważam, że jestem specjalistom

Wypowiedz złośliwa wobec innego użytkownika i nic nie wnosząca do tematu. Niniejszym oficjalnie upominam. Następnym razem będzie czerwony pasek.

Wypowiedzi osób, które gdzieś były i coś widziały na własne oczy zwykle wnoszą coś do tematu. Ważne, zeby tylko nie ograniczac ich do "ja tam byłem i wiem!" Np. wypowiedzi Estery o przewodnikach i o paszportach wnosiły cos nowego i ciekawego do tematu. Mam nadzieję, że Napoleonka zmieni zdanie i jeszcze bedzie tu pisać. Na pewno Nortonie w jakimś innym temacie może się przydać jakaś wiedza czy doświadczenia z połowy krajów Europy.

[ Dodano: 2008-01-17, 22:20 ]

Wpisy nie zwiażane z tematem będą kasowane.

Pacyfizm ma juz swój gorący watek w Ministerstwie Spraw Filozoficznych.

[ Dodano: 2008-01-17, 22:22 ]

Link dla tych co jeszcze nie widzieli :wink: : http://www.historia.org.pl/forum/viewtopic.php?p=40844#40844

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenia na bliskim wschodzie są bardzo trudne. Lepiej by europejskie kraje sie w nie nie wtrącały . Najlepiej będzie jak tamte państwa poradzą sobie same. Panuje tam trudna sytuacja. Wtrącanie sie tam tylko zaogni sytuacje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Blake   
Lepiej by europejskie kraje sie w nie nie wtrącały . Najlepiej będzie jak tamte państwa poradzą sobie same. Panuje tam trudna sytuacja. Wtrącanie sie tam tylko zaogni sytuacje.
Taa... tylko, że jak nie będziemy się wtrącać i Żydzi zaatakują Arabów, albo muzułmanie ogłoszą dżihad i wybuchnie wielka wojna, to skąd będziemy brali ropę? Nie uśmiecha mi się benzyna po dychę za litr.

Europejskie i amerykańskie kraje po prostu muszą się wtrącać, bo to ich interes, żeby tam panował pokój. I wydaje mi się, że to raczej powściąga niż zaognia sytuację, bo chociaż wojen i zamachów tam sporo, to żadna Wielka Wojna Wschodnia albo Dżihad przeciw Małemu Szatanowi póki co nie wybuchnął, i Zachód ma w tym spore zasługi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   
Nie uśmiecha mi się benzyna po dychę za litr

trzeba zrezygnowac z ropy jako paliwa. To wymaga wyłacznie przezywciezenia chęci zysku koncernów paliwowych, protestów pseudoekologów i irracjonalnego strachu przed wodorem.

Rozwiażanie rpzecież jest: rozwinąc energetyke atomową, duże ilosci energii wykorzystac do przemyslowej produkcji wodoru z wody oceanicznej, ktorej jest pod dostatkiem i jeździć na ekologicnzie czystym plaiwie, którego spalinami jest nieszkodliwy monotlenek diwodoru.

Znaczenie ropy spadnie, możliwości finansowania terrorystów też. Spadnie znaczenie strategiczne Bliskiego Wschodu i wielkie mocarstwa nie beda tak zainteresowane żeby tam mieszać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   

Pragnąłbym odejśc nieco od tematu konfliktu izraelsko-palestyńskiego, a skupić się na innej ważnej kwestii, czyli sporach izraelsko-libańskich, phi, żeby tylko sporach, konflikcie. Jestem ciekaw co sądzicie o Hezbollahu, czy jest to Armia Boga czy samozwańczy terroryści?

PS. Temat o Hezbollahu już kiedyś był, no, ale go wcięło :wink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   
Pragnąłbym odejść nieco od tematu konfliktu izraelsko-palestyńskiego, a skupić się na innej ważnej kwestii, czyli sporach izraelsko-libańskich, phi, żeby tylko sporach, konflikcie. Jestem ciekaw co sądzicie o Hezbollahu, czy jest to Armia Boga czy samozwańczy terroryści?

PS. Temat o Hezbollahu już kiedyś był, no, ale go wcięło :wink:

Nie chcę cię martwić ale to ta sama kwestia. Terrorystów z Armii Boga nie byłoby gdyby nie konflikt izraelsko-palestyński i siedzą oni w nim po uszy.

Moje zdanie kiedyś już wyrażałem w tym temacie. Armia Boga nie różni się od Hamasu poza jednym - ma większe możliwości działania, gdyż jej struktury istnieją głównie poza terytorium Izraela.

Poza tym jest ideologicznie tak samo miałki: zniszczyć, wypchnąć do morza, zamordować w imię Boga, wysadzić się w autobusie albo wystrzelić rakietę w przedszkole. Wspierani przez Iran utrzymują w Libanie sporą rzeszę ludzi/klientów za pomocą sieci rozbudowanych instytucji. Właściwie państwo w państwie pokazujące, że rząd Libanu tak naprawdę nie może wiele zrobić we własnym kraju.

Samozwańczy to oni może nie są, ale Bóg nie ma z nimi nic wspólnego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
mch90   
Nie chcę cię martwić ale to ta sama kwestia. Terrorystów z Armii Boga nie byłoby gdyby nie konflikt izraelsko-palestyński i siedzą oni w nim po uszy.

Nie jestem biegły w tym temacie, dlatego tak bardzo zależy mi m.in. na Twoich wypowiedziach w tej sprawie.

Dla mnie Hezbollah jest organizacją terrorystyczną, i mogę się przy tym upierać. Bo jak inaczej nazwać jego działalność, która, jak wspomniał wcześniej kolega, polega na podkładaniu bomb-pułapek czy ostrzeliwywanie terytorium izraelskiego rakietami, wystrzeliwanymi z wyrzutni ukrytych między blokami w osiedlach libańskich. Naturalnie, odwet Izraelczyków jest niemalże nieunikniony- a wiadomo, gdzie spadnie „odzew”.

Z początku, gdy organizacja powstała w latach ’80, działano pod pretekstem wyrzucenia żydowskich okupantów z Libanu, ale teraz, gdy w 2000 roku wojska izraelskie opuściły Liban, Hezbollah, jak się zdaje, utracił przykrywkę, usprawiedliwienie dla swojej działalności.

A już dla mnie szczytem cynizmu jest „humanitarna” działalność Hezbollahu- budowanie szkół, szpitali i klinik. Dla mnie i tak pozostaną złymi ludźmi, których trzeba eliminować ze społeczeństwa.

To, co stworzył Hezbollah, to jakby państwo w państwie.

Właściwie państwo w państwie pokazujące, że rząd Libanu tak naprawdę nie może wiele zrobić we własnym kraju.

Czy Bejrut jest tak słaby, by nie móc oddziaływać na Hezbollah?

Wątek ten zapoczątkowałem nie bez powodu, dziś media poinformowały, że zginął w zamachu bombowym w Syrii terrorysta numer 1, Libańczyk Imad Mugnija, człowiek, o którym anonimowy izraelski pracownik wywiadu mówił:

„Osama ben Laden to przy nim ledwie harcerz. Ten facet to geniusz, który wyniósł sztukę terroru na niebotyczny poziom. Kliniczny przypadek psychopaty kierującego się motywami, których już nawet nie próbujemy zrozumieć”.

Dziś odbył się pogrzeb terrorysty, a na dwie równoległe demonstracje w Bejrucie zebrało się ok. miliona uczestników. Izrael ogłosił czerwony alarm, a w najbliższym czasie nad granicę izraelsko-libańską zostaną wysłane dodatkowe, potężne siły wojsk izraelskich. Nie wiadomo na jak długo, czy na tygodnie, czy na miesiące. Jestem ciekaw, jak uważacie, jakie mogą być konsekwencję zamachu na Mugnija? Czyżby czekało nas nasilenie walk w Libanie? Hezbollah już zapowiedział krwawą zemstę na oprawcach, którzy pozostają nieznani. Choć Mossad, CIA i wiele innych agencji pewnie otwierało dzisiaj szampany.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Śmierć Mugnija USA i Izraelowi się pewnie "opłaci". To spory cios dla Hezbollahu, choć z całą pewnością go nie złamie, a skala przemocy na Bliskim Wschodzie wskoczy na wyższy poziom przynajmniej na jakiś czas... Ale pokazuje to terrorystom, że nikt nie jest bezkarny i każdego może dosięgnąć "sprawiedliwość". Tak jak napisał mch90 Osama to głównie gwiazda zachodnich mediów. Najgroźniejsi terroryści to ludzie pokroju Mugnija.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bardzo łatwo szafowac pewnymi hasłami w tym temacie. Przykładem moze być stwierdzenie Hezbollah równa sie Hamas równa sie terroryści. Moje zdanie na temat ich terroryzmu akurat nie jest ważne, choc za takie te organizacje uważam (a przynajmniej ich milicje). Jednak nie można w danych warunkach jednoznacznie wypowiadać pewnych kwestii, należy pamiętać choćby o działalności powiedzmy charytatywnej czy quasicharytatywnej wśród Palestyńczyków. Ponadto Hezbollah jest obecnie podmiotem politycznym w Libanie. Scena polityczna w tym kraju jest m.in. kształtowana przez to ugrupowanie, którego pominąć nie można zwłaszcza ze wzgledu na wzrastający odsetek szyitów w Libanie, przy jednoczesnym konfesionalnym podziale władzy w tym kraju, który jest najbardziej krzywdzący wobec szyitów. Jednym słowem albo strony sie dogadaja i postanowienia z Al-Taif zostaną zmienione, albo szybko kryzys libański się nie skończy.

gdy w 2000 roku wojska izraelskie opuściły Liban, Hezbollah, jak się zdaje, utracił przykrywkę, usprawiedliwienie dla swojej działalności.

A Farmy Szeba ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
JJ   

kryzys libański się nie skończy i to nie tylko dlatego, że jak mówisz Hezbollach jest tak krzywdzony przez państwo libańskie, ale głównie dlatego że owa partia dorwała się do irańskiego cycka i ssie z niego ile wlezie. I jego działalność charytatywna jest i będzie tylko tak długo jak będzie im wygodnie. Ja nie bez powodu napisałem, że te instytucje tworzą sieć "klientów" - bo tak to właśnie wygląda: "Hezbollah pomaga, Hezbollah radzi, Hezbollah nigdy was nie zdradzi" - ale ustalmy jedno: Nasrallah to nie Owsiak a Hezb. nie WOŚP - oni nie dają za darmo, oczekują lojalności.

A gdyby nie chciwość liderów palestyńskich to może i los tych uchodźców mógłby się poprawić.Ale swego czasu nieodżałowany J.Arafat wolał budować wille na Zachodnim Brzegu i wypuszczać żonę na zaupy do Paryża niż pomagać współbraciom.

To nie jest tylko kwestia wewnętrzna, bo wtedy musielibyśmy uznać, że Syria i Iran nie mają z tym nic wspólnego i nie mają wobec Libanu żadnych zamiarów - co prawdą nie jest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.