Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
piterzx

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego - ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

ojej94   

Właśnie, GRUNWALDU w ogóle prawie nie było. Ja jak głupi kilka dni przed konkursem chorągwie pod Grunwaldem wkuwałem, a tu ich nie było. Nie wiem Tofik, czy byłeś na poprzednich edycjach Losów, ale dat dziennych można było się spodziewać. Ten konkurs słynie z tabelek bitewnych, które trzeba wypełniać. Ku mojemu zdziwieniu tabelki nie było, jednak pytania o bitwy były podane w inny sposób, na podstawie tekstu. Jednak sam mam źle trzy daty dzienne: Mozgawy, Wiśniowca (Łopuszna) i Klecka. Myślę, że skandalem było to, iż organizatorzy dali pytanie o orderze odrodzenia polski. Kurde, przecież z lat 972-1514 jest z czego wybierać, a tu ni z tego ni z nowego o orderze. Test z II etapu jak najbardziej powinien dotyczyć ogółu historii, ale już III. W III etapie Losów nigdy wcześniej nie wychodzono poza podany dział (jestem na osach 4 raz, w III etapie - 3). Sam też naciąłem się na architekturze obronnej, oj czego ja tam nie pozmyślałem! Oprócz tego zrobiłem kilka głupich błędów. No, cóż Warszawce chyba po raz trzeci z rzędu mogę powiedzieć tylko "Arivederci". Jednak z tego co wiem, aby zostać laureatem w Losach, to trzeba mieć tylko 60% napisanego testu. Na to liczę, bo z Olimpiady w II i III przerżnąłem, tak samo wcześniej w Losach. A rozprawki z polskiego, na byle temat, nie chce mi się pisać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

A ja się dziś dowiedziałem, że jedna osoba nie pojechała na wojewódzki i mogłem zająć jej miejscy. MYślałem, że mnie pewna choroba weźmie. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Nie wiem Tofik, czy byłeś na poprzednich edycjach Losów, ale dat dziennych można było się spodziewać.

Byłem rok temu, akurat do ubiegłorocznego konkursu podszedłem na luzie, raz, że miałem laureata w kieszeni dzięki kuratoryjnemu konkursowi, dwa, że II WŚ to absolutnie nie mój okres. Teraz był mój okres, a że uczyłem się głównie pod kątem znajomości działań i uzbrojenia, a nie dat, to inna sprawa...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

Brakło 5 pkt do grona dwójki przechodzących. Wstyd. Pozostaje mi być tylko mocno wkurzonym z powodu tego, że tematycznie test mi zupełnie nie podszedł.

MYślałem, że mnie pewna choroba weźmie. dots.gif

O, dokładnie to samo myślę. Ale chyba raczej z tego powodu, że IV etap to dla mnie za wysokie progi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Andreas   

Dla Gimnazjum, o ile się nie mylę, próg wynosił 136 pkt.?

Dla LO wynosił 580 pkt.

Teraz wiesz, Tofiku, co czułem w Wa-wie w czerwcu. Cóż - za rok? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
Dla Gimnazjum, o ile się nie mylę, próg wynosił 136 pkt.?

136 pkt to max, dwóch z mojego woj., którzy przeszli mieli 105 i 104 pkt, ja miałem 100.

Teraz wiesz, Tofiku, co czułem w Wa-wie w czerwcu.

Nie wiem, bo nie wszedłem, a Ty wszedłeś.

Cóż - za rok?

Tak naprawdę w sytuacji, gdy zmarnowałem konkurs z mojego najlepszego okresu wojskowości, to w przyszłym roku moje szanse są malutkie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

Tofik! Z tego wygląda, ze test napisałem na tyle samo punktów co ty 100 i też byłem trzeci. Pierwsi byli weterani tego konkursu z Rymania i mieli 117 i 115. Z tego jednak co wiem to trzy, a nie dwie pierwsze osoby przechodzą dalej. Apropos to wynikami też byłem zaskoczony, bo nie spodziewałem się, że będę trzeci. W regulaminie 'Losów było napisane, że trzy pierwsze osoby przechodzą.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   

U mnie w wynikach było napisane, że "Do dalszego etapu przechodzą..." i byli wymienieni dwaj uczniowie. Ja byłem w kręgu laureatów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ojej94   

22. Komitety okręgowe przeprowadzają zawody II stopnia i kwalifikują do zawodów

centralnych (III stopnia) – 3 uczestników, którzy uzyskali najwyższa liczbę punktów, ale nie

mniej niż 60% możliwych do uzyskania punktów. Tak jest napisane w regulaminie "Losów". U mnie w Zachodniopomorskim nie było żadnej informacji, kto przechodzi do etapu centralnego, więc myślałem, że przeszedłem. Też dziwne, że mówią tu o etapie centralnym jako o III, a nie jako o IV (był wcześniej szkolny). Jak coś to wejdź tu: http://www.losyzolnierza.pl/pliki/2009_201...n_olimpiady.pdf

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
golgia   

Bral ktos udzial w tym roku?

Ja bralam w szkolnym etapie 95 procent i czekam na wyniki rejonowego

Poza tym co mozna wygrac ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Bral ktos udzial w tym roku?

Ja bralam w szkolnym etapie 95 procent i czekam na wyniki rejonowego

Poza tym co mozna wygrac ?

Może, można wygrać słownik poprawnej polszczyzny, no, ale ja nie znam się na wymogach stawianych przed uczestnikami konkursu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może, można wygrać słownik poprawnej polszczyzny, no, ale ja nie znam się na wymogach stawianych przed uczestnikami konkursu.

Kochany secesjonista... nigdy się nie zmieni :thumbup:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.