Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
Ykes

Landkreuzer P. 1000 Ratte

Rekomendowane odpowiedzi

mch90   
Po drugie! Nie będę przeglądał książek (jakbym nie miał innych zmartwień) specjalnie po to aby przytoczyć konkretne fragmenty.

Jeśli chcesz być wiarygodny i uzyskać szacunek użytkowników- w tym mój- musisz podać konkretne cytaty, które potwierdzą to co piszesz- a powinno być to dla Ciebie tym ważniejsze, że nikt z nas się nie zgadza z Twoimi informacjami, w tym dwóch prawdziwych znawców tematu. Najlepiej, byś podał też stronę, na której znalazłeś daną informację tak, by forumowicz mógł bez żmudnego szukania tam zajrzeć, jeśli to opracowanie ma w swoich zbiorach. Żebym nie było, możesz brać przykład ze mnie 8) :D

Po trzecie! 3 książki to już nie mało i trzech różnych autorów napewno się ugadało że wymyślą sobie działo 380mm.

Podaj tych autorów.

Po piąte! Gówno mnie to za przeproszeniem obchodzi drogi mch90 że ty masz inne zdanie na temat kilku pisarzy, bo ja mam akurat inne zdanie i tutaj już nie chodzi o to że gość nie jest super żetelny, ale ten sam fakt spotkał się w trzech książkach!

Drugie ostrzeżenie. Nic Cię nie nauczyło pierwsze?

Jak wyżej- podaj autorów, cytaty czyli po prostu- dowody na potwierdzenie swoich argumentów. I ponawiam- co to za wybitne autorytety w dziedzinie militariów, na których to się powołujesz? Jak dokładnie piszą o swoich rewelacjach? Czy jest na temat tych felernych "trzystaosiemdziesiątek" jedno zdanie napisane, czy coś więcej, jakieś dane techniczne, szerszy opis zastosowania tej broni itd?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Grzesio   

Pax, pax, Panowie! :roll:

Po czwarte! Może wiedzę masz olbrzymią, ale jak do tej pory nie poparłeś swojej wypowiedzi przykładem.

Wiesz, Towarzyszu, ja przykład podałem w postaci linka, aż zanadto dobitnie mówiący, co na berlińskich flakturmach montowano... Ty zaś każesz mi dokonać wyczynu niezwykłego - wykazać, że działa przeciwlotniczego kalibru 38 cm nie było.

To może zróbmy odwrotnie - to Ty wykaż nam, że działo takie istniało. Masz wszak do dyspozycji wszechzasoby internetu tudzież książek. Jak więc się nazywało niemieckie działo przeciwlotnicze kalibru 38 cm, jaka firma i kiedy je opracowała, w ilu egzemplarzach zostało zbudowane?

tutaj już nie chodzi o to że gość nie jest super żetelny, ale ten sam fakt spotkał się w trzech książkach!

Tyle, że wszyscy trzej autorzy mogli korzystać z jednego źródła względnie tekstu pierwotnego, który niekoniecznie musi być prawidłowy. Co więcej - metod statystycznych - acz jak najbardziej powinny one w takim momencie skłaniać do uważnego przyjrzenia się problemowi, w żadnym razie nie można stosować jako rozstrzygających. Np. w przypadku samolotu Me 263 jakieś 99% poświęconych mu opracowań podaje w opisie historii jego powstania stek kompletnych bzdur.

Więc nie wiem, może się mylę, ale narazie zostaje przy swoim!

A my mamy rację i też pozostajemy przy swoim. :mrgreen:

Pzdr

Grzesiu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Forteca   
Jak więc się nazywało niemieckie działo przeciwlotnicze kalibru 38 cm, jaka firma i kiedy je opracowała, w ilu egzemplarzach zostało zbudowane?

Ja bym zadał prostsze pytanie, na które o wiele prościej znaleść odpowiedź - ile waży lufa armaty kal. 38 cm, ile waży pocisk, jaka jest szybkostrzelność takiej armaty i po ilu strzałach koszulka w lufie nadaje sie do wymiany. :)

Po użyciu Gugla możemy sobie odpowiedzieć, że lufa z zamkiem bez lawet waży 110 ton, szybkostrzelność to 3 strzały na minutę, pocisk waży 800 kg, a żywotność luty to 200 strzałów.

Ty zaś każesz mi dokonać wyczynu niezwykłego - wykazać, że działa przeciwlotniczego kalibru 38 cm nie było.

To akurat proste

Czyli, jak pomyślimy że całość o wadze 300 ton (wliczajac lawety i zapas podręcznej amunicji) miał by być zainstalowane na stropie flakturma, to widzimy, że ktoś popełnił ewidentną bzdurę. Jak policzymy te 24 czy 12 strzałów na minutę to wyjdzie nam, że po 8 lub 16 minutach lufy będą nadawały się do wyrzucenia - czyli dział na jeden nalot - to widzimy że ktoś popełnił bzdurę do kwadratu. Nie ma technicznej możliwości istnienia takiego działa przeciwlotniczego.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

Dodatkowo, jeśli pocisk ważył 800 kg, a ładunek miotający z połowę tego (jak sądzę) to do tego ogrodu najpierw trzeba by było doprowadzić bocznicę kolejową, bo jak inaczej dowozić te około 30 ton na minutę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
widiowy7   

Oczywiście wiem że mogą się mylić. Ale po głowie kołacze mi się sie informacja że 460-ki 'Yamato" miały możliwośc strzelania jakimiś rozpryskowymi pociskami do samolotów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Forteca   
Ale po głowie kołacze mi się sie informacja że 460-ki 'Yamato" miały możliwośc strzelania jakimiś rozpryskowymi pociskami do samolotów.

Miał - bez SKO, na dalmierz wieży i bez wiekszych efektów. Za to jak taki strzał żużywał lufę :) o i tak nie najwyższej żywotnosci.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.