Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ciekawy

Euro 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Albinos   

O Guardioli nie będę pisał, bo to nie temat o nim. Nie bardzo tylko rozumiem tego rozwinięcia, skoro odnosiłem się jedynie do jego umiejętności jako taktyka.

Dla mnie liga rosyjska, podobnie jak turecka i wszelkie inne wschodnie, to pójście na kasę i zesłanie się na przedwczesną emeryturę. Ktoś tam od czasu do czasu wyskoczy (jak Szachtar ostatnio) do czołówki, takie przypadki jak wyeliminowanie Zenitu przez skromne Auxerre w el. LM nie wystawia takim ligom najlepszego świadectwa.

A ja z chęcią zamieniłbym się z Turkami albo Rosjanami na ligi. Ten sam Zanit wygrał kilka lat temu Puchar UEFA, a bodajże Fenerbahce doczłapało się kilka sezonów temu do ćwierćfinału LM. Kiedy my ostatnio byliśmy w ćwierćfinale czegokolwiek? Jakie by te ligi turecka i rosyjska nie były, są wyraźnie lepsze i atrakcyjniejsze od naszej. Tamtejsze kluby regularnie grają w rozgrywkach europejskich. I nie mam na myśli eliminacji.

Porażki nie zawsze wynikają z nietrzymania się dyscypliny.

Patrząc na te wszystkie lata, to coś musiało się znaleźć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Tofik   
O Guardioli nie będę pisał, bo to nie temat o nim. Nie bardzo tylko rozumiem tego rozwinięcia, skoro odnosiłem się jedynie do jego umiejętności jako taktyka.

Chodziło mi o to, że Guardiola nie dostał samograja, którym może kierować byle wuefista albo magazynier, jak sądzi np. Gmoch.

A ja z chęcią zamieniłbym się z Turkami albo Rosjanami na ligi. Ten sam Zanit wygrał kilka lat temu Puchar UEFA, a bodajże Fenerbahce doczłapało się kilka sezonów temu do ćwierćfinału LM. Kiedy my ostatnio byliśmy w ćwierćfinale czegokolwiek? Jakie by te ligi turecka i rosyjska nie były, są wyraźnie lepsze i atrakcyjniejsze od naszej. Tamtejsze kluby regularnie grają w rozgrywkach europejskich. I nie mam na myśli eliminacji.

Nie twierdzę, że rosyjska nie jest lepsza od polskiej, inna sprawa, że tam inwestowane są dużo większe pieniądze niż w Polsce. Wysokie kontrakty przyciągają klasowych graczy, bo na jakąś szczególną karierę, rozwój, czy wielkie sukcesy w Europie szans tam nie ma, no chyba, że w pojedynczych przypadkach takich jak Szachtar, czy Zenit i CSKA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
Chodziło mi o to, że Guardiola nie dostał samograja, którym może kierować byle wuefista albo magazynier, jak sądzi np. Gmoch.

Dla Ciebie nie, dla mnie tak, skończmy już ten temat.

Nie twierdzę, że rosyjska nie jest lepsza od polskiej, inna sprawa, że tam inwestowane są dużo większe pieniądze niż w Polsce. Wysokie kontrakty przyciągają klasowych graczy, bo na jakąś szczególną karierę, rozwój, czy wielkie sukcesy w Europie szans tam nie ma, no chyba, że w pojedynczych przypadkach takich jak Szachtar, czy Zenit i CSKA.

Wystarczy, że jest lepsza od naszej (tu nie ma co twierdzić, to są fakty) i już trener tamtejszej reprezentacji ma łatwiej niż jego odpowiednik u nas.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Po przyznaniu nam przez UEFA prawa organizowania Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Kraju zapadla euforia - Victoria !!! Rozpoczęło się roztaczanie wizji (jak z Lema lub Tolkiena) jakie to piękne stadiony wybudujemy, jaką świetną infrastrukturę, hotele, i inne bzdety, które to łyknęło łatwowierne (ciągle) społeczeństwo. Tym czasem dziś sprawa ma się juz całkiem inaczej - nawet najwięksi optymiści zaczęli rozumieć, że sprawa z obiecywaniem robi się coraz mniej realna, że czas leci na naszą niekorzyść, a perspektywa jakby się zawęża...

Zaiste - przy budowie ok. (średnio) 5 km/rok autostrady cyfra 1000 km/ 5 lat od początku powinna wydać się nierealna - dlaczego nikt na to nie zwrócił uwagi? Czy uwierzono hurraoptymistom, ktorzy głosili, iz autostrady wybudują nam szast - prast Chińczycy? Bo jak na razie, to wielkimi krokami zbliża się do nas nieodłączna para: wstyd i kompromitacja - zapraszam do dyskusji.

pzdr.

Post ten napisałem 4,5 lata temu, i niestety - w dużej części okazał się on proroczy .... Stadionu Narodowego nie udało się dokończyć w terminie (kolejny terminy odbioru były przesuwane od 2011r. w czasie), a autostrady ....trudno - skoro nie umiemy budować w terminie, to budujmy chociaż solidnie. Poczytajcie zreszta sami: http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/gddkia-pojawily-sie-szczeliny-w-asfaltowej-podbudowie-a2,1763135

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
gregski   

To wszystko to jest przysłowiowy już "Mały Pikuś". Teraz jeszcze coś się robi. Zobaczycie, że po Euro na drogach nie zobaczycie "psa z kulawą nogą".

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Ciekawy, z tym Stadionem Narodowym to nie ma co robić paniki. W Londynie ponoć też maja problemy z głównym stadionem wybudowanym specjalnie na IO, a w 2004 r. Grecy w Atenach jeszcze na kilka dni przed otwarciem Olimpiady kończyli ostatnie prace na stadionie. Opóźnienia w takich przypadkach to jest norma. Nie tylko u nas ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.