Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

    • Jarpen Zigrin

      Zostań naszym fanem. Obserwuj nas w social mediach : )   12/11/2016

      Daj się poznać jako nasz fan oraz miej łatwy i szybki dostęp do najnowszych informacji poprzez swój ulubiony portal społecznościowy.    Obecnie można nas znaleźć m.in tutaj:   Facebook: http://www.facebook.com/pages/Historiaorgp...19230928?ref=ts Twitter: http://twitter.com/historia_org_pl Instagram: https://www.instagram.com/historia.org.pl/
    • Jarpen Zigrin

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum   12/12/2016

      Przewodnik użytkownika - jak pisać na forum. Krótki przewodnik o tym, jak poprawnie pisać i cytować posty: http://forum.historia.org.pl/topic/14455-przewodnik-uzytkownika-jak-pisac-na-forum/
ciekawy

Euro 2012

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy   

Po przyznaniu nam przez UEFA prawa organizowania Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Kraju zapadla euforia - Victoria !!! Rozpoczęło się roztaczanie wizji (jak z Lema lub Tolkiena) jakie to piękne stadiony wybudujemy, jaką świetną infrastrukturę, hotele, i inne bzdety, które to łyknęło łatwowierne (ciągle) społeczeństwo. Tym czasem dziś sprawa ma się juz całkiem inaczej - nawet najwięksi optymiści zaczęli rozumieć, że sprawa z obiecywaniem robi się coraz mniej realna, że czas leci na naszą niekorzyść, a perspektywa jakby się zawęża...

Zaiste - przy budowie ok. (średnio) 5 km/rok autostrady cyfra 1000 km/ 5 lat od początku powinna wydać się nierealna - dlaczego nikt na to nie zwrócił uwagi? Czy uwierzono hurraoptymistom, ktorzy głosili, iz autostrady wybudują nam szast - prast Chińczycy? Bo jak na razie, to wielkimi krokami zbliża się do nas nieodłączna para: wstyd i kompromitacja - zapraszam do dyskusji.

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Przyznanie tego Euro, to był ukłon w stronę Ukrainy. Oczywiście, że będzie kompromitacja, ale w Polsce Euro zostanie rozegrane. Podejrzewam, że zmieni się tylko loalizacja. Do 2012 na pewno Poznań, Chorzów i Kraków zdążą zakończyć rozbudowę stadionów i tam będą rozgrywane mecze. Rozwiąże to także problem autostrad, bo z Krakowa i Chorzowa do Lwowa nie jest tak daleko. Moim zdaniem od razu powinni wybrać te miasta. W Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu wszystko trzeba budowac od podstaw, poza tym są ogromne odległości pomiędzy miastami, jakiś idiota planował miejsca rozgrywania meczów. Jeżeli nie mamy autostrad, dobrych dróg i lotnisk, mecze powinny być rozgrywane w niewielkiej odległości od siebie, myslę, że skoro robimy Euro z Ukrainą, to na południu Polski, ale co niektórzy zdecydowali inaczej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gervazy   

Zdążymy. Bo gdybyśmy nie byli wstanie tego zorganizować, to czy Platini i spółka powierzyli by Polsce i Ukrainie to zadanie ? W Chorzowie jest już dość spory stadion - największy jak do tej pory, powyżej 50 000 wejdzie. Kraków pewnie zdąży, ale czy opłaca się tak dużo w stadion Wisły inwestować? Jak tam później Wisła spotka się z Legią to fruu... i cały stadion kibole zrównają z ziemią. Warszawa jako stolica i największa metropolia ma duży budżet, więc przez te pare lat też da radę, trzeba tylko trochę wyrzeczeń. Gdańsk - Baltic Arena to duże wyzwanie no i odległość, dużo autostrada do Gdańska będzie kosztować i tu są moim zdaniem najmniejsze szanse. Z Poznaniem też problem, miasto ma mniejszy budżet niż Warszawa, Kraków, czy Gdańsk, a i odległość gra sporą rolę, małe szanse. We Wrocławiu się uda, na autostradę z Katowic do stolicy Dolnego Śląska wystarczy, a i na stadion się znajdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Z Poznaniem też problem, miasto ma mniejszy budżet niż Warszawa, Kraków, czy Gdańsk, a i odległość gra sporą rolę, małe szanse.

To własnie w Poznaniu są największe szanse. stadion z tygodnia na tydzień wygląda piękniej. Do tego dochodzą wspaniali kibice, nie to, co warszawskie bydło. Poznań na 100% da radę, w sumie Wrocław chyba też powinien, w końcu to dawny zabór pruski, większy porządek i uczciwość, niż w tej złodziejskiej stolycy. W Gdańsku i Warszawie nie robiłbym Euro, Gdańsk za daleko, Warszawa nie zasługuje, bo "cywilizowani kibice" warszawscy potrafią tylko kompromitować Polskę, zero rozumu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
nie to, co warszawskie bydło.
Warszawa nie zasługuje, bo "cywilizowani kibice" warszawscy potrafią tylko kompromitować Polskę, zero rozumu.

Warszawskie bydło, w tym ja jako kibic Legii, dziękuje Ci za słowa uznania. Lubię jak ktoś ocenia grupę ludzi po czyimś wybryku. Zresztą nie bardzo rozumiem co zachowanie grupy chuliganów ma do meczy na EURO. Kiedy ostatnio w Warszawie na meczu państwowym czy choćby ligowym doszło do podobnych zamieszek jak wczoraj w Wilnie?

Co do stadionów to Gdańsk istotnie nie powinien być tutaj brany pod uwagę ze względu na odległości. Co do Poznania to dawno tam nie byłem, ale stadion z tego co wiem prezentuje się istotnie okazale. Obok Poznania powinny to być także Chorzów (najmniej roboty ze stadionem), Kraków i Wrocław ze względu na odległości. Warszawa, no cóż, jeśli Rycerz uważa, że warszawskie bydło (do niedawna wcale się nie uważałem za bydło, ale cóż, człowiek uczy się całe życie) wszystko zepsuje to może istotnie nie robić tutaj Euro bo jeszcze wstydu Polsce narobimy :roll: .

Wśród tych wszystkich problemów pocieszające jest to, że Portugalczycy wcale nie mieli wiele więcej od nas w te kilka miesięcy po przyznaniu im Euro, więc może i nam psim swędem się uda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Warszawskie bydło, w tym ja jako kibic Legii, dziękuje Ci za słowa uznania.
Przepraszam wszystkich prawdziwych kibiców, ale to niechęć do Legii przeze mnie przemawia i stąd tak ostro. Nie lubię Warszawy, mentalności ludzi tam mieszkających, przekrętów, oszustw, korupcji itd. Prawda, że nie powinno się stosować odpowiedzialności zbiorowej, ale to jest kompromitacja całej Warszawy. Ludzie zróbcie wreszcie porządek z tym dziadostwem. Jak mozna w ogóle dopuścić, żeby taka hołota wyjechała za granicę. Wprowadzcie jakiś monitoring, selekcje ludzi, zakazy wstępu na boiska. W Krakowie i Poznaniu próbuje się już coś takiego robić, u was jak zwykle nie, bo po co. Organizacyjnie też wcale nie tak różowo u was wyglada. Prezydent miasta wojuje z prezydentem państwa, jedno i drugie stroi jakieś fochy, a rozpoczęcia budowy stadionu jakoś nie widać. Dlatego twierdze, że to miasto nie zasługuje na Euro, bo to siedlisko korupcji, ciągłych kłótni i niesolidności. Nie twierdzę, że wśród Warszawiaków nie ma wspaniałych kibiców, bo mecze kadry potwierdzają, że są, ale niestety jest wśród was również bardzo dużo tego czegoś, co wczoraj demolowało Wilno, tego czegoś, z czym nie potraficie sobie poradzić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   
W Krakowie i Poznaniu próbuje się już coś takiego robić, u was jak zwykle nie, bo po co.

A byłeś Ty kiedyś na meczu Legii, że jesteś taki pewien swoich wypowiedzi? I skąd wiesz, że się nie próbuje robić?

ale niestety jest wśród was również bardzo dużo tego czegoś, co wczoraj demolowało Wilno, tego czegoś, z czym nie potraficie sobie poradzić.

To powiedz mi kiedy ostatnio w Warszawie doszło do takich wydarzeń jak w Wilnie, że chuligani wbiegli na stadion i trzeba było przerwać mecz? Bo jak dla mnie zachowanie bandy debili nie powinno decydować o tym, czy dane miasto zostanie wybrane czy nie. Bo na tej zasadzie to w Polsce w ogóle nie powinno być EURO, bo tacy ludzie są wszędzie.

//JKM temat dotyczy Euro 2012, a nie wydarzeń z Wilna proszę was o nie tworzenie off topa

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, krótko dopóki nie będzie dobrego ustawodawstwa to nic nie ruszy. Stadiony już powinny być budowane..., bo one musza być do 2010 z tego co pamiętam. Z drugiej strony Grecy nie zdążyli na Olimpiadę z pewnymi rzeczami i dali rade. Euro 2012 na pewno się u nas odbędzie tylko ciekawe jak dużo tych autostrad do tego czasu wybudujemy, bo później będzie tak jak zwykle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Hauer   

ciekawy:

Zaiste - przy budowie ok. (średnio) 5 km/rok autostrady cyfra 1000 km/ 5 lat od początku powinna wydać się nierealna - dlaczego nikt na to nie zwrócił uwagi?

Zaiste zwrócono uwagę. Ale taki wrzask był, ze nie było tego slychać.

Gervazy:

Zdążymy. Bo gdybyśmy nie byli wstanie tego zorganizować, to czy Platini i spółka powierzyli by Polsce i Ukrainie to zadanie ?

Od początku mi jakos to smierdzi. Chyba bardzo ładne foldery były :roll: ...nie no w ogóle jakis grubszy przekret w stylu budowy łuku triumfalnego na cześc Unii europejskiej, kto zna kawał ten wie o co chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Galileo   

"To jest miś na miarę naszych możliwości. My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!". To nie będą typowe Mistrzostwa Europy - jak w Portugalii, czy w Belgii i Holandii - to będą Mistrzostwa na miarę naszych możliwości :( .

Jestem niepoprawnym optymistą i wierzę, że nie odbiorą nam EURO, aczkolwiek jeżeli nie daj Boże będzie inaczej, to chyba nigdy więcej nie zaufam politykowi, kiedy mówi: NAM SIĘ UDA.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   

Panowie, zazdroszczę Wam tego optymizmu, bo ja do tego wszystkiego jestem nastawiona bardzo sceptycznie i nie uwierzę, póki nie zobaczę, a z budową autostrad i dróg mam niemiłe wspomnienia - w zeszłym roku kładli nową nawierzchnię na trasie, którą codziennie jeżdżę do Łodzi. Korki były niesamowite, ale ludzie zaciskali zęby, bo przecież miało się dzięki temu jeździć lepiej. Aha, na pewno - w tym roku ponownie były korki, bo trzeba było zrywać nawierzchnię (tą samą, co położono w zeszłym roku!), bo okazało się, że w ubiegłym roku czegoś tam nie położono czy też nie dodano, a to coś było podobno absolutnie niezbędne. Paranoja po prostu :?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

A ja mam pytanie do "warszawiaków" (w szczególności do naazy i Albinosa): co się dzieje w temacie budowy stadionu narodowego? Czy zrobiono już porządek z najwiekszym bazarem w Europie? Do końca czerwca ze stdionu mieli zniknąć Rumuni, Ukraińcy, Ormianie, Bułgarzy, Murzyni, Wietnamczycy i inne nacje, handel miał zostać przeniesiony w inne miejsce - co się aktualnie dzieje?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
nazaa   
A ja mam pytanie do "warszawiaków" (w szczególności do naazy i Albinosa)

Sprostowanie - nazaa nie jest z Warszawy, więc pytanie dotyczy tylko Albinosa :( Nazaa jest z Łodzi, a dokładnie z jej okolic. Dziękuję za uwagę :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Albinos   

Jarmark Europa otwarty będzie jakoś tak do końca września. Początkowo wszyscy mieli się z niego wynieść do końca czerwca bodajże, ale protesty spowodowały, że termin przesunięto na wrzesień właśnie. Potem wszyscy handlujący tam legalnie przeniosą się do kilku innych wybranych miejsc.

A ja mam pytanie do "warszawiaków"

Dlaczego "warszawiaków"? Po co ten cudzysłów?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
ciekawy   

Ad. naaza - sorry, nie wiedzieć czemu zawsze cię miałem za pannę ze stolicy :roll: :(

Ad. Albinos - tylko bez podtekstów przyjacielu - użyłem cudzysłowia na okreslenie grupy forumowiczów :roll: Do samej wWarszawy nic nie mam - miałem kolegów w szkole z syreniego grodu. Natomiast ponawiam pytanie - co ze stadionem X - lecia?

pzdr.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Przed wyrażeniem zgody na Warunki użytkowania forum koniecznie zapoznaj się z naszą Polityka prywatności. Jej akceptacja jest dobrowolna, ale niezbędna do dalszego korzystania z forum.